Operátor tísňové linky (Jake Gyllenhaal) se snaží zachránit volající, které jde o život, ale brzy zjistí, že všechno je úplně jinak. (Netflix)

agentmiky

Rozhodně patřím do té skupiny lidí, která pořádně nechápe smysl kopírování určitých filmů (hlavně je často k smíchu, jak ten remake autoři považují za originální dílo). Viník do této kategorie patří též, naštěstí z toho ale Fuqua a jeho štáb dokázali vytřískat absolutní maximum. Totiž, když do hlavní role obsadíte Gyllenhaala, tak už jen tato informace dokáže nalákat davy lidí. Za posledních deset let byste našli jen málo podobně nadaných herců z mladší generace, on se do těch svých postav dokáže vcítit způsobem, že jen dokážete valit oči. Dánský originál už překvapil samotným příběhem, takže v tomhle ohledu jsem nemohl očekávat vůbec nic. Jen mě zamrzelo, že se tvůrci neodhodlali v tomto ohledu k nějakým menším promyšleným změnám. Na druhou stranu, z těch dvou šílených zvratů jsem měl lepší pocit, přišlo mi to tak nějak autentičtější. Tu sedmičku nakonec Viníkovi dám, zejména díky mistru Gyllenhaalovi a jeho herectví. Doporučuji. Za mě 7/10 ()

Tsuki

Kdo je oběť a kdo viník? To je hlavní otázka tohoto filmu. V sevřené atmosféře se nám zde odkrývá případ "únosu" a souběžně s tím i okolnosti a minulost hlavní postavy - telefonního operátora Joa. Je to napínavé a klaustrofobní a zároveň geniálně vystavěné až k vrcholnému "prozření". Přiznám se, že dánskou předlohu neznám, ale i kdyby tento film jen kopíroval to, co vymysleli a vytvořili dánové, je to natolik mistrně provedené a hlavně zahrané ("bravo!" patří Gyllenhaalovi, kteří držel to šílené napětí po celou dobu), že mi přijde nefér dát filmu méně než 4 hvězdy. Tohle je film, který si zaručeně zasouží "červené" hodnocení. Jen těžko věřit, že zde na ČSFD spadá do pouhého průměru. ~(4,4)~ ()

3DD!3

Napínák... a levný. Gyllenhall si vychutnává nejednoznačnou postavu operátora tísňové linky, kterému se dovolá unesená žena. Ve vedlejších rolích počítač a headset. Originál jsem neviděl a nevím jak moc to Pizzolatto měnil, ale dialogy i zvraty jsou velmi podařené a pointa covidově dusivá. Volání a osobní kontakt nejsou to samé! Někdy časem dám asi i původní dánskou verzi. ()

Shakers

Originál mi nejako ušiel, no tento Remake som nezmeškal. Nemôžem to teda porovnať s originálom, no priznám sa, že aj keď sa to odohráva v jednej miestnosti a s jedným Gyllenhaalom, nenudil som sa. Príbeh, ktorý hlavne stojí na telefónnej linke mal čo ponúknuť, dialogy nenudili a postupne to začalo gradovať a finále tiež prekvapilo. Antoine Fuqua vie napumpovať do filmu dobrú a aj napínavú atmosféru a pri krátkej stopáži moc nie je miesta nudiť sa. 75% - 4* ()

Spiker01

Tísňové volání jsem samozřejmě tehdy viděl, rozhodně jsem z toho však nikterak odvařený nebyl a asi i proto jsem vstupoval do amerického remaku s čistou hlavou. A co víc, možná jsem si to užil ještě více než dánský originál a šokující zvraty jsem zapomněl a i když se mi postupně vybavovaly, stejně to na mě fungovalo výborně. Jakovi Gyllenhaalovi jsem věřil každou repliku a i když asi bude fakt, že byl tento film urychleně natočen při začátku covidu, kdy absence výpravy byla velkým bonusem, ty vlažné reakce skutečně nechápu a za sebe mohu vřele doporučit. ()

• Film byl natočen za pouhých 11 dní. (SONY_)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles. (Real Tom Hardy)

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (více)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (více)