Režie:
Otakar VávraScénář:
Otakar VávraKamera:
Jan RothHudba:
Jiří SrnkaHrají:
Marie Glázrová, Zdeněk Štěpánek, Ladislav Boháč, František Kreuzmann st., Jan Pivec, Gustav Hilmar, Saša Rašilov st., Antonín Šolc, Lola Skrbková (více)Obsahy(1)
Praha, začiatok 17. storočia. Mladá chovanka Rozina z pražského kláštora na Františku sa zaľúbi do talianskeho sklárskeho robotníka Nikola, ale ten jej po návrate do svojej vlasti odkáže, že už nikdy do Prahy nepríde. Nešťastná podľahne naliehaniu cechmajstra Krafta, ktorý jej sľúbi kúpiť majestát o manželskom pôvode, a vydá sa za neho. Starý lakomec však svoj sľub nesplní a keď sa po čase Nikolo nečakane vráti, tragický osud nešťastnej Roziny sa definitívne spečatí... (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Marie Glázrová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)
Vyšší princip (1960)
Byl jednou jeden král... (1954)
Zdeněk Štěpánek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Malér (1965) (TV film)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Lucerna (1967) (TV film)
Ladislav Boháč
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Bílá nemoc (1937)
Mravnost nade vše (1937)
František Kreuzmann st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Škola základ života (1938)
Jan Pivec
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Malér (1965) (TV film)
Lucerna (1967) (TV film)
Gustav Hilmar
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Škola základ života (1938)
Saša Rašilov st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Mravnost nade vše (1937)
Daleká cesta (1948)
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Antonín Šolc
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Bílá nemoc (1937)
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
Dívka v modrém (1939)
Lola Skrbková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Škola základ života (1938)
Vrah skrývá tvář (1966)
Zdeňka Baldová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Eva tropí hlouposti (1939)
Roztomilý člověk (1941)
Marie Vášová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Svědomí (1948)
Vladimír Řepa
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dobrý voják Švejk (1956)
Nebe a dudy (1941)
Stanislav Neumann
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Pyšná princezna (1952)
František Filipovský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Josef Pehr
Československo
Nejlepší filmy:
Byl jednou jeden král... (1954)
Naši furianti (1971) (divadelní záznam)
Poprask na laguně (1966) (divadelní záznam)
Zdeněk Dítě
Československo
Nejlepší filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (divadelní záznam)
Byl jednou jeden král... (1954)
Světáci (1969)
Vítězslav Boček
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Bílá nemoc (1937)
Krakatit (1948)
Šťastnou cestu (1943)
Antonín Jirsa
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Krakatit (1948)
F. X. Mlejnek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Přednosta stanice (1941)
Poslední mohykán (1947)
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
Vladimír Hlavatý
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Přišel na večeři (1981) (divadelní záznam)
Atentát (1964)