Režie:
Alexandr MittaScénář:
Alexandr MittaKamera:
Valerij ŠuvalovHudba:
Alfred SchnittkeHrají:
Andrej Mironov, Taťjana Aksjuta, Lev Durov, Ksjuša Pirjatinská, Baltybaj Seitmamutov, Valerij Storožik, Carmen Galin, Karel Hábl, Veniamin Směchov (více)Obsahy(1)
Ve smyšleném středověkém království žijí dva chudí sirotci, May a jeho sestra Marta. Skupina banditů unese Maye. Chtějí totiž využít jeho magické schopnosti. May umí na velkou vzdálenost vycítit zlato. (Filmbox)
Hrají
Andrej Mironov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
12 stuljev (1977) (seriál)
Můj přítel Ivan Lapšin (1984)
Pozor na auto (1966)
Taťjana Aksjuta
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Nemáte ani zdání (1980)
Po neznámých stezkách (1982)
Pohádka o putování (1982)
Lev Durov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Loučení (1983)
D'Artaňan i tri muškeťora (1978) (TV film)
Chodím po Moskvě (1963)
Ksjuša Pirjatinská
Nejlepší filmy:
Pohádka o putování (1982)
Baltybaj Seitmamutov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Pohádka o putování (1982)
Valerij Storožik
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Boris Godunov (1986)
Pohádka o putování (1982)
Jezdec jménem smrt (2004)
Carmen Galin
Rumunsko
Nejlepší filmy:
Písečný sráz (1983)
Letní příběh (1976)
Nebe na dosah (1990)
Karel Hábl
Československo
Nejlepší filmy:
Amadeus (1984)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Adelheid (1969)
Veniamin Směchov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
D'Artaňan i tri muškeťora (1978) (TV film)
Sloužili dva kamarádi (1968)
Vozvraščenie mušketěrov, ili Sokrovišča kardinala Mazarini (2009)
Eugen Jegorov
Československo
Nejlepší filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Na samotě u lesa (1976)
Smrt krásných srnců (1986)
Jean Lorin Florescu
Rumunsko
Nejlepší filmy:
Poslední křížová výprava (1971)
Pohádka o putování (1982)
S čistýma rukama (1972)
Vladimir Basov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Čipollino (1972)
Otec Sergej (1978)
Zločin a trest (1970)
Ovidiu Iuliu Moldovan
Rumunsko
Nejlepší filmy:
Pohádka o putování (1982)
Prorok, zlato a Transylvánci (1978)
Kojenec, nafta a Transylvánci (1981)
Marie Rosůlková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Spalovač mrtvol (1968)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Zdeněk Řehoř
Československo
Nejlepší filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelní záznam)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Dnes naposled (1958)
Václav Kotva
Československo
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
Spalovač mrtvol (1968)
Petr Hanus
Československo
Nejlepší filmy:
Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)
Tři mušketýři (2002) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Karel Bělohradský
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Kulový blesk (1978)
Adelheid (1969)
Constantin Rogin
Nejlepší filmy:
Pohádka o putování (1982)
Kojenec, nafta a Transylvánci (1981)
Zástupce velitele (2006)
Vladimir Dolinskij
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
D'Artaňan i tri muškeťora (1978) (TV film)
Hvězda kouzelného štěstí (1975)
To je ten baron Prášil (1979) (TV film)