Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. (Falcon)

Diskuze

jim_clark65

a btw v seriálu vystupuje https://www.csfd.cz/film/97516-mala-morska-vila/recenze/ je černošská mořská víla. A né barva pleti, neni nijak zásadní, protože mořské víly sou pohádkové bytosti, už si viděl mořskou vílu ? Barva pleti, ji nijak nepomůže k tomu že přemůže Ursulu a nebo ji neochrání před kletbou. Chceš filmu něco vyčíst ? Klidně, vyčti tomu co chceš, ale vyčítat filmu že je hlavní hrdinka černoška, to je.....laciný, vyčti čistý oceán, vyčti to že tvůrci v tomhle filmu jenom převypráví již známý film a nepřinesou něco zásadního. A našlo by se spousta dalších věcí, coby se dala a mohla vyčíst.

jim_clark65

I když on tady možná jeden důvod je a to je vyrovnání se s minulostí, jak je moc dobře známo, jak Walt Disney, tak i jeho společnost Walt Disney Company, má za sebou rasistickou historii. A to myslím, jako historický fakt, který byl několikrát podložen důkazy, svědectvími, atd, atd. Když pominu desítky, menších a větších náznáků, v různých filmech, Disney samo se velice těžko vyrovnává s https://en.wikipedia.org/wiki/Song_of_the_South ona už tedy uběhla dost dlouhá doba, ale minulost má ve zvyku se vracet a strašit.

na příspěvěk reagoval jim_clark65

Yoshitsune

To uznám, že keď to vlastnia - tak nech si to prznia, ako chcú, ale kritiku si to potom podľa mňa zaslúži, keď si to menia len kvôli nejakej blbej agende, ktorá teraz "fičí" v Disney. :)

A to s tým, že "rasa s jej príbehom nesúvisí" je len tzv. "posúvanie autovej čiary" - všetky charaktery majú nejaký určitý pôvod, ja by som ich nemenil len kvôli tomu, že je to kvôli diverzite alebo neviem ešte čomu, napríklad Bladea by som nechcel vidieť inak hraného ani Luthera (Idris Elba) by som nechcel vidieť zmeneného atď. Keď chcú stoj, čo stoj nejakú diverzitu, čo im bráni napísať nové a originálne charaktery, prípadne využiť už tie existujúce ?? Však v nejakom kreslenom seriály má Ariel priateľku Gabrielle, ktorá by im pre tú agendu a diverzitu presne sedela, ale to by nebolo Disney, keby nerobili tieto rôzne taľafatky. :)

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune, TheDarKnig

meti

meti (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Jo jasně, co asi umělecky cítil Vellenue, když z doktora Keynese udělal afrodoktorku Keynsovou... :-D

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

jim_clark65

Alebo možno umelecké vyjadrenie sa :) Umelec ti často nebude vedieť vysvetliť prečo do kompozície pridá čiaru presne tam, presne tak dlhú a hrubú. Proste cíti, že to tak je správne.

Ovšem toto cítenie je veľmi subjektívne.

na příspěvěk reagoval meti

jim_clark65

Asi takhle, vlastníkem oné předlohy je Disney, Disney si tak může s onou předlouhou dělat co chce, proč je v téhle verzi Ariel černoška ? Co já vím, tahle pohádka byla vždyckly směřována na holčičí publikum a v tomhle filmu to nebude jiné. Nicméně, barva její pleti, neni zásadni pro příběh a neni ani důležité pro vývoj postav a děje, Je to prostě.......když to tak blbě řeknu, jen kosmetická změna. Spíš půjde o to, aby Halle Bailey u holek uspěla.

na příspěvěk reagoval Terepin, jim_clark65

Yoshitsune

No neviem, rasisti sú skôr oni, toto je typický príklad "blackwashingu". :)

Nebol absolútne žiadny validný dôvod to zmeniť, okrem toho, že chcú vyvolať nejaký ošiaľ alebo jednoducho z toho urobiť ďalšiu woke kravinu. Podobne, ako bude aj Snehulienka - ktorej meno už implikuje, že je biela, ako sneh a oni tam dosadili nejakú latino herečku, ktorá má paradoxne zase oči od seba podobne, ako táto herečka, ktorá hrá Ariel :D .

Neviem, prečo nevyužívajú už začlenené charaktery, ktoré boli inej pleti ale namiesto toho potrebujú meniť už tie zaužívané, nie je to skôr urážka pre dané menšiny? že im "tí zlí belosi" hodili toto, ako takú objedenú kosť, kde ostalo sotva nejaké mäso. Lepšie by bolo využiť tie existujúce charaktery, ktoré už boli inej rasy alebo ešte lepšie = vymyslieť kompletne nové a originálne charaktery, ktoré by mohli byť kýmkoľvek a čímkoľvek. :)

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune, Ingtar2

Rosmarin007

Říkáš že ti to nevadí, ale přitom ti to viditelně vadí, buď upřímný a řekni že ti to vadí, tyhle komedie sou špatný.

Rosmarin007

Rosmarin007 (hodnocení, recenze)

Nevadí mi barva pleti, jsem pouze překvapený, že pohádka, která má původ v Dánsku a je od dánského autora, kde autor sám uvádí, cituji: "Oči měla modré jako rozbouřené vlny, pleť jasnou a jemnou jako nejjemnější písek......nebo i SK  překlad: Pleť mala čistú a hebkú ako lupienok ruže, oči belasé ako more v najväčšej hĺbke" bylo obsazeno touto herečkou.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Tvrdolín Veliký

Uživatel Rosmarin007 smazal svůj příspěvek.

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

No neviem, pri caste mi oveľa viac ako Halle Bailey vadí Melissa McCarthy :D

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

hele vy perverzáci, jo mluvím k vám co si honíte na mořskou pannou, víte o tom že tenhle film je pro děti a hlavně pro holky ?

VeriV

VeriV (hodnocení, recenze)

Hans Christian Andersen:Oči měla modré jako rozbouřené vlny, pleť jasnou a jemnou jako nejjemnější písek......nebo i SK  překlad:Pleť mala čistú a hebkú ako lupienok ruže, oči belasé ako more v najväčšej hĺbke.

na příspěvěk reagoval Tvrdolín Veliký

st.ranger

Oni skôr urobia takú menšiu scénu, ktorú potom môžu vystrihnúť, čo potom inherentne v podstate ani nejak neprispelo do filmu, napríklad tá bozkávačka dvoch žien v TLJ alebo aj mimo Disney - NTtD posledná Bondovka s Craigom, Q je gay, čo bola úplne typická scéna, ktorú tam jednoducho dali lebo Whishaw (herec Q) je gay ale zároveň to môžu vystrihnúť pre čínsky trh, čiže nechápem, k čomu to bolo dobré :D .

Ale je pravda, že niekde to už posunuli na vyšší level, ako v Lightyear, že sa nepokúšali urobiť z toho takú "vyberaciu" položku, ktorú potom môžu v kľude pri strihaní vyňať pre čínsky trh. Ono vlastne, ako dopadol Lightyear v Číne, nedali tomu stopku? či sa to normálne premietalo?

A, čo sa týka tej kontroverzie, to už by potom podľa mňa mohli rovno točiť film len so Sadie :D , ako nechápem, čo je také ťažké, keď je to "live adaptation" kreslenej rozprávky, čo je doslova "obraz a zvuk", kde máš presne vyobrazené, ako má vyzerať daná postava, tak toto je čisto casting s agendou aby vyvolali k tomu reklamu, presne, ako to opisoval Critical Drinker v jeho poslednom videu (link niekde nižšie). :)

st.ranger

Ono záleží na tom, jestli do toho filmu Čína investuje, jestli v tom vidí budoucnost, jestli to bude pro ni výhodný a taky jde o to, aby skrze ten film měla nějakou propagandu, ať už pro svůj lid a nebo pro zahraničí. To do jakých filmů Čína zasahuje a do kterých ne, je jedna velká otázka, protože co se jim honí v palicích fakt nikdo pořádně neví, pokuď neni nějaký špion, psycholog a nebo disident který tu zemi jebe kudy chodí viz Chloé Zhao, Simu Liu, a spousta dalších. Nicméně primární cíl má Čína furt stejný, ukázat světu že sou v pohodě a že sou fajn, což dělají vlastně skrze i filmy.

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

st.ranger (hodnocení, recenze)

jim_clark65

Už myslím druhý Iron Man měl scénu jen pro Čínu, proto se divím, že Disney nedělá u všech filmů provedení i pro čínského cenzora. O to zvláštnější mi je, že orientaci Hawkthorne v Lightyear odmítne Disney vystřihnout, ale Finna a dokonce i Chewbaccu na plakátu k E7 zmenší. Finna myslím odstranili úplně. Jenom kvůli Číně.

To mě navádí k myšlence, jakou kontroverzi by film měl, pokud by se zároveň točili dvě verze, jedna s Halle a druhá třeba se Sadie Sink v roli Ariel.

na příspěvěk reagoval jim_clark65

st.ranger

To je jasný, Čínský Pů nenávidí Tibet a Tibeťany rovněž, takže myšak mu šel v tomhle směru na ruku. A jelikož Tibetský lid, je rád, že je rád, tak o nějakém nadávání na internetu, si mohou leda tak nechat zdát. Né že by to Tilda nedala, ona to roli zvládla na jedničku, ale prostě nikomu nevadilo to že ten herec, prostě neni z téhle a z téhle země a že má bílou barvu pleti a u Ariel je to problém, přes který se jako nejde ? To je pokrytectví.

na příspěvěk reagoval st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Zřejmě důvod změny etnika nebyl v případě Ancient One chápán jako woke propaganda, ale podvolení se Číně, což asi není pro publikum takový problém.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023