Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. (Falcon)

Diskuze

Uživatel Dromed smazal svůj příspěvek.

CreepyJoe

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

Dr.Love

ty vole přesně :DDD něco tak odporného jsem myslel že jde vidět jen v cirkuse ve sbírce bestiálních kuriozit :DDDD

CreepyJoe

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

Ty vole nemá být náhodou mořská víla krásná! :DDD No fůůůůůj! BTW víte že mořské víly se nemyjou?

Dr.Love

Dr.Love (hodnocení, recenze)

Nejsem rasista, ale ty oči má tak brutálně od sebe že vypadá jak lachtan po lobotomii. Ten make up ji to ještě zdůrazňuje fakt divný. Brrr. Je jasné že tenhle cast Harvey Weinstein nevybíral. :DDDD

na příspěvěk reagoval Ingtar2, CreepyJoe

jim_clark65

Já nevim, co mně to napadlo, byť jen na 0,0001% mikronu, obhajovat Disney, já sem měl asi nějaký výpadek něčeho. Ale zase ti kteří říkají/píšou, Disney je pro - doplň si, taky nemají pravdu, Disney do jisté míry schválně a cíleně, se snaží vyvolat nepokoje, nebo minimálně nějaký konflinkty, mezi nějaký "tábory" lidi kdy jedni to obhajují a druzí odsuzují. Je to sice jen na internetu, ale ono se to může přenést i mimo internet.

Tvrdolín Veliký

Tvrdolín Veliký (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

S tým, že spoločnosti Disney sú ľudské životy ukradnuté nesúhlasím. Disney je jednou z korporácii, ktorá svojim ženským zamestnankyniam garantuje preplatiť cestu za potratom v štátoch kde potraty povolené nie sú. Považujem to za akt humanizmu a v mojich očiach tá spoločnosť určite povýšila.  :))

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Teď mně napadl, ještě jeden důvod proč Disney, do svých filmů obsazuje černochy a nebo lidi, kteří mají jinou barvu pleti než li bílou. A jak je to jednoduchý, tak je to svým způsobem i děsivý, nejde o žádné vyrovnání s minulostí, woke - mimochodem co to je, nebo cokoliv co sem já a nebo kdokoliv jiný tady či jinde napsal. Jde jen o to, aby se o tom filmu mluvilo, čímž se zvýší návštěvnost u těch filmů, víc se o těch filmech bude bavit a zkráceně jde o zisky, peníze, peníze a zase peníze. A já bláhově napsal, že jim možná jde o to, že nechtějí být za rasisty, to bylo ode mně naivní, hloupé. Společnosti Disney sou lidské životy ukradené, dáváš peníze ? Tak jsi dobrý, nedáváš ? Tak si třeba chcípni.

na příspěvěk reagoval jim_clark65, Tvrdolín Veliký, Ingtar2

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Methew

Úprimne, tiež by som bol nasraný, ak by z Randa al'Thora spravili černocha alebo z Quick Bena belocha. Zároveň však s tým človek nič neurobí a môžeme len čakať aké to bude :)

Methew (hodnocení, recenze)

jim_clark65

Ono je to hlavne urážka autora. Keď niekto je jasne v knihe alebo v mytológií uvedený ako svetlej pleti, bielej pleti, atď., tak logicky nemá byť čierny, lebo potom prznia dielo toho autora. Pri tom intelektuálne na neho zjavne nikdy ani nebudú mať.

na příspěvěk reagoval jim_clark65, Ingtar2, Yoshitsune

jim_clark65 (hodnocení, recenze)

Methew

Hej, však Disney si už vytvorilo hentú Gabriel, ktorú som spomínal, prípadne mohli vytvoriť inú postavu ale oni miesto toho menia rasy na charakteroch, a točia tým, ako s nejakou ruletou :D .

Nie je to skôr urážka pre tie menšiny, keď im dajú tie isté "biele" charaktery len im zmenia farbu pleti? oveľa lepšie by bolo urobiť nové alebo použiť už tie vytvorené, ktoré budú unikátne a originálne. Bude to aj tým, že Disney a celkovo Hollywood sa boja vykročiť z tej komfortnej zóny a preto máme kopec remakeov, rebootov atď. a už, aj keď vymyslia niečo nové, tak je to dosť priemerné alebo zlé, pretože tam väčšinou napchajú nejakú agendu.

na příspěvěk reagoval Methew

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Methew (hodnocení, recenze)

Ono tá tmavá pokožka je v podstate úplne irelevantná v rozprávke o morskej panne. Horšie je keď prznia históriu alebo mytológiu a tzv. lore a diela spisovateľov...

na příspěvěk reagoval jim_clark65

Uživatel Methew smazal svůj příspěvek.

jim_clark65

Byl to odkaz na pohádky, kdy k nějaké té holce přiletí pták a začne ji tam švitořit, holka nasadí kamaše a jde si to vyřídit s nějakou tou zlou čůzou, která ji chce přebrat nabíječe. Nevim proč do toho taháš, tohleto......to je prostě. Ach jo.

jim_clark65

Hele já sem k tomu svoje řekl, takže teď bych se jen opakoval a nebo točil v kruhu, zajímá tě to proč ? Tak jim napiš, zavolej, nevim.....zkus poslat poštovního holuba, teď už by tahle debata nikam nevadla a nemyslím to nijak ve zlém, nebo útočně.

jim_clark65 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Ale potom, prečo tak zrazu? do nejakého 2015/2018 ich to nejak extra netrápilo, skôr je to podľa mňa tým nástupom nejakej "woke" vlny, ktorá ich pomaly ale isto začína páliť v peňaženkách, Disney akcie riadne padli a neviem, či teraz nejako nestagnujú. Plus aj Ford bol známy antisemita, ktorý dokonca podporoval Hitlera v začiatkoch, Wagner bol antisemita, Polanski a Woody Allen majú určité "chúťky", Jackson mal ten Neverland - atď. atď. - to neznamená, že na ich diela sa treba pozerať cez nejaké cenzúrovacie okuliare.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023