Vražedkyně opětovně zaútočí na odlehlé planetě. Jediové se ji pokusí zatknout. (Disney+)

kockodan odpad!

To nemohli do retrospektivní epizody najít opravdová mladší černošská dvojčata? Dyť mladou Oshu a Mae hrají dvě naprosto jinak vypadající dečka!!! To mě nasralo. Jinak nic není normální, všude samé lezby, černoši a Asiati. Nemám nic proti žádné z těchto menšin, nejsem vylízaný buran xeno a homofob, ale tohle už je opravdu moc. ()

Ahsoka

Ústredný problém sa rieši akosi prirýchlo a jednoducho. Vedela by som si predstaviť aj zamotanejší dej a zložitejšie dialógy. Postavy sú zatiaľ pomerne čiernobiele s celkom jasným smerovaním do klišé finišu. Napätie sa snaží eskalovať, no nejak ma to neberie. Na konci epizódy nedochádza k nijakému vytrženiu. Žeby som sa tešila aj na tie ďalšie, nemôžem povedať. Je to ako také nealkoholické pivo. Slabé 3*. ()

Chen

Oceňuji to, že seriál nesází na "šokující" odhalení o hlavní hrdince, což by bylo asi příliš velké klišé. Líbí se mi i čím dál častější náznaky toho, že Jediové nejsou tak morální, jak by se mohlo zdát a rozhodně oceňují na poměry Star Wars velmi působivou akci. A ne, opravdu mi nevadí, že se tu objevuje Jedi "při těle", sice si Jediové procházejí náročným výcvikem, ovšem to neznamená, že někteří z nich nemohou mít nějaké to kilo navíc. ()

sn0wfl4ke

Máme tu druhý díl se střihem jako u Manda. Vypadá to sice, že hlavní hrdinka nemá rozdvojenou osobnost, ale za to taky neumí mířit. Další věc je, jak místní mistr Jedi nechtěl být moc dlouho na obrazovce, tak to raději hnedka zabalil, bez toho aby se rozbrečel či se pochlapil a řešil věci dospěle. Co takhle odejít do exilu jako Obík? Inu s obrovskýma výčitkama je asi fakt snadný meditovat nebo co. Prostě Mis - tr! Ostatní rytíři Jedi jsou jako vždy skvělí bojovníci, jen stačí trochu bouchnout do prachu a je to tak hrozně rozhodí, že nejsou schopní nic dělat... Efekty i kamera fajn, na můj vkus se málo mácha světelnýma šavlema a děj raději hodnotit nebudeme, tzv. pomlčíme. Vždyť co, je to show pro dospívající. Jo a bude WOOKIE JEDI! WOOKIE JEDI! WOOKIE JEDI! ()

Martrix

Při sledování některé fanservice srajdy jsem si povzdechl, že nechápu proč se SW universum nerozšiřuje o nové postavy a příběhy. Bylo by tedy dost pokrytecké frflat nad Akolytkami. I když zatím jde o dost šablonovitou zápletku, nijak mě to neuráží...jen je to trochu řídké. Jakápak je to detektivka, když víme kdo, koho a proč zabíjí? Víme vlastně všechno s výjimkou identity mistra Mae...což zatím mou zvědavost nedráždí. Každopádně jsem raději za řidší "originalitu", než za průjmovitou fankaši jakou byl Obi-Wan, nebo fanzbytečnost jakou byl Boban. A popravdě... nedávná Ahsoka by byla bez Baylana a jeho učenky, spíš opruzujícní zklamání. Takže v tomto kontextu vlastně dobrý. Lepší 3*. ()