Na tajemné planetě začne tajemným rituálem tragická cesta dvou sester. (Disney+)

Martrix

Flashbacková epka ve které se tvůrkyně (bohužel) nespokojily s pouhým vysvětlením, co stojí za rozdělením dvojčat, resp. nenávistí Mae k Jediům. Rozhodly se jít do hloubky...jenže do míst, kam se jen málo SW fanoušků touží nořit. Nejsem tiktok generace, která vše potřebuje instantně a zrychleně, ale tohle bylo i na mě zbytečně rozvláčné. Ten vztah/rozdíly mezi děvčaty... to šlo divákovi zprostředkovat méně doslovně. Kdyby se scénáristky spíš než vztahovými kotrmelci pověnovaly logice... . Že by ten požár působil moc věrohodně... . Z jednoho spáleného sešitu shoří kovová, kamenná budova a silou obdařená tlupa čarodějnic se otráví kouřem? I když se to v rámci příběhu servírovalo malé Oshe a prostoduchým divákům...je to přeokatě naivní. I ti nepředvídaví diváci tuší že výjde najevo, že požár i povražděný coven má na svědomí někdo další...nejspíš postava v pozadí...mistr Mae. Možná tvůrkyně podceňuju, ale zatím mi k tomu dávají spoustu příležitostí. Jediné co považuju za pozitivum je, že se na scéně (byť asi jako slepá ulička) objevily čarodějnice a že se rozmlžil původ dvojčat. Nicméně pořád je to velká slabota. Tahle epa měla být zdrcnutá do patnácti minut a měla být úvodník první epizody. Pokud to bude i nadále takhle nedynamické, tak půjde o další SW průser. ()

CAR0DEJ

Hmmm, akože netvrdím, že som aspoň nejaké zhrnutie toho, čo sa stalo v minulosti, nechcel vidieť, ale mal som chuť na pokračovanie deja z minula. Mohli to trochu poprestrihávať minulosť-prítomnosť, nech to má tempo a zároveň hĺbku, ale takto to bolo dosť zdlhavé, v závere úplné nechápačky, takže celkom sklamanie. Jediné, za čo dávam body navyše, je spôsob ako celý čas vykresľujú Jediov ako celkom grázľov, pritom majú byť právé tí "nepoškvrnení", čistí. Rozvrátiť "rodinu" tým, že navedú neplnoletú, aby odišla s nimi, v reálnom svete to je na sodomostické session vo väzení. Ako naozaj je čoraz ťažšie sa stotožňovať s ich víziou a nedržať palce sithom "rozvratiteľom". Go Siths Go ! ()

tomik99

Já nevím, ale nepůsobí to na mě jako Star Wars. Je to snad mix Star Wars, Zaklínače a dalších fantasy a sci-fi. Zápletka se bohužel dala odhadnout už po první minutě a v epizodě jsme se nedočkali žádného překvapení či zvratu, který by si na chvíli hrál s našimi mozky. Je jasné, že v posledních deseti minutách něco zásadního chybí, co si asi tvůrci schovávají do dalších flashbacků. Jediové přece musí udělat něco ohavného, aby to v současném ději dávalo smysl. Možná to měli ale dát sem, protože jinak tato epizoda působí nedokončeně a neúplně. Jo a ta hudba je taky nic moc - hodně hluchá a nevýrazná. ()

UncleMorty odpad!

To je tak když se na scénáři LGBTV96?!+# sejde banda tonážních vyleptaných feministek co po večerech znásilňují okurky z Albertu při čtení Nemaskulární verze Zaklínače kde je jediným zdrojem inspirace desetistránková kapitola o čarodějkách který klátí Cavill jak na běžícím páse. To stačí pak být jen fanouškem hvězdných splátek a dojebat i to dalším rádoby kultem superžen, které jsou nejdokonalejší bytosti v předaleký galaxii, který k rozmnožování tý veleúžasný propagandy nepotřebují ani zlý heterosexuální muže. Fakt by mě zajímalo jak se cejtí Lucas při pohledu na tuhle bez emocí označenou sračku. ()

Oxik49

Čím dál víc pochybuji, že se od Disney ještě dočkáme nějakého důstojného filmu nebo seriálu z prostředí Hvězdných válek. Celá epizoda na mě působila jako kolosální LGBTQI+/65#mzX@ propaganda. Máme tu fanatickou sektu se stejnopohlavním mezirasovým a mezidruhovým plozením dětí, která je v těžké opozici vůči republice a jediům, jež byli od prvopočátku jakýmisi ztělesněními západní a svobodné civilizace... Vizuální stránka budí spíše dojem jakéhosi levného fantasy říznutého prvky sci-fi. Děj je až nechutně předvídatelný od prvních minut a žádné napětí, akce, hluboké myšlenky či zvraty v ději se prostě nekonají. ()