Reklama

Reklama

Neskutečná Anna

(seriál)
  • USA Inventing Anna
Trailer 1
USA, 2022, 10 h 8 min (Minutáž: 59–83 min)

VOD (1)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Odvážná podnikatelka, nebo mistrná podvodnice? Novinářka zkoumá případ Anny Delvey, která si jako údajná dědička obrovského jmění naklonila newyorskou smetánku. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (74)

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Jelikož jsem nedávno viděla Podvodníka z Tinderu, tak my to Anna lehce připomínala...nicméně u Anny to nebylo takové "vzrůšo", ale to hlavní se pro mě stalo v 7 díle při "přepadovce", kdy se divím, že jí už někdo konečně nedal pěstí.... Seriál se mi líbil. Je to ukázka povrchnosti, určité "nadřazenosti" a nedokážu pochopit, jak takový lidi s tím dokážou žít a zatáhnout do toho i úmyslně lidi kolem sebe, kteří v nich mají důvěru... ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Série má dvě linky a dvě hrdinky. Soupeřily o to, která z nich mě štve víc. Jestli zaťatá těhotná Sněhurka s redukovanou suitou obstarožních trpaslíků, kteří jí pomáhají s článkem a dobrou radou, nebo protivně namachrovaná Anna, která občas propadala záchvatům sebelítosti a hysterie. Dle mého osobního soudu doběhly v cílové rovince ve stejném čase. Obě byly nepříjemné jak osina v zadku. Zločinu se ale dopustila jen jedna……   Do jisté míry souhlasím s uživatelem liskam, přestože odpad bych – jako on - sérii nedala. I mě však je proti srsti bagatelizování Anniných podvodů. Ona nebyla žádný Robin Hood a okrádala bohaté i chudé bez rozdílu, jak se jí kdo namanul (viz její kamarádka). Proto, když série Annu podprahově obhajuje záběry na D. Trumpa (taky podvodník a tlučhuba), setkáními s dalšími podvodníky (zbohatličtí snobi, co např. blábolí o umění a nevědí, o čem melou) nebo chamtivou elitou (prachatí obchodníci, kteří přesto lační po dalších penězích, a proto dychtivě skočí Anne na lep) – tak pro mě je taková obhajoba nepřijatelná. Protože, i když žije a velmi dobře si žije spousta podvodníků, ještě to neznamená, že takové chování je v pořádku, a že když se k nim přidáš, tak nikomu neublížíš. Protože, ano, ona ublížila lidem a vše dělala jen pro vlastní prospěch……  Série je natahovaná, 9 epizod je zbytečně moc. A tak snaží nahnat čas nadbytečnými a nudnými scénami z rodinného života Anna obhájce nebo novinářky, která o ní píše. V tomhle případě to bylo obzvlášť nesnesitelné, protože proč by mě měly zajímat rádoby humorné skeče o peripetiích novinářčina těhotenství? Víc by mě zajímalo pozadí podvodů, zde se ale děj víc soustředil jen na pozlátko Anniných exkluzivních kontaktů a různých snobských akcí. SHRNUTÍ: Ano, série staví hlavně na škodolibé radosti diváka, jak jedna mladá holka zesměšnila newyorskou smetánku. ()

Reklama

Krabak 

všechny recenze uživatele

Začnou Annou Chlumsky. To je tak příšerná, nesympatická a ošklivá herečka, která mě tam neskutečně iritovala po celou dobu seriálu. Hrát neumí, nedá se na ní koukat a vypadá, jak kdyby na sobě měla o 2 velikosti větší kůži, než je potřeba. Ono kromě Julie, která to drží tak něják nad vodou, je ten výběr herců celkově dost hroznej. Tak či tak...je to mnohem delší, nudnější a trapnější verze Podvodníka z Tinderu. --->25% ()

husokachna

všechny recenze uživatele

Jednou za čas vidím něco, co je mi bytostně odporný, takže tomu chci mstivě napálit odpad a nepřemýšlet nad objektivností. Neskutečná Anna je těchto věcí král a už dlouho se mi nestalo, že jsem opravdu odešel z místnosti, abych nemusel poslouchat to, na co se manželka dívá (a to mám prosím nově Nintendo Switch). Odporná hlavní hrdinka, neskutečně nesympatická její představitelka, ječení, influenceři, sobecký hnusní lidi...prostě fuj. Ale že jsem toho viděl tak dvacet minut, nechám si odpad pro sebe a jen si tu tak zanadávám a půjdu dál... ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[71%] Ale jo, mě se to líbilo. Rozhodně to mělo co do sebe a nenudilo to. Samozřejmě, některé epizody byly až moc dlouhé, určitě bych to trochu zkrátil a rozhodně bych do role zapálené novinářky obsadil někoho jiného, protože ty její hysterické záchvaty mě trochu dráždily, jinak dobrý. Ústřední role Anny je skvěle zvládnutá. Má zajímavou a snad i asociální osobnost kterou člověk asi stoprocentně moc nepochopí, ale i tak jsem spokojen, těch 9 dlouhých dílů jsem dokoukal během pár dní. Od finálního dílu jsem čekal trochu víc, ale nevadí. Na to jedno shlédnutí mě tahle série dostatečně zabavila. Někdy jsem až nechápal, jak si ta Anna tolik lidí okolo sebe podrobila a oblafla, včetně té její naivní kamarádky (oběti) Rachel. Takže super, velká bomba to asi není, ale zaujalo mě to. ()

Galerie (223)

Zajímavosti (12)

  • V rámci příprav herečka hlavní role (Julia Garner) navštívila skutečnou Annu Delvey (Sorokin) ve státním vězení Rikers Island. Po dobu její návštěvy byla přítomna i skutečná novinářka (v seriálu Vivian Kent) Jessica Pressler, která se podílela na tvorbě scénáře. Herečka Julia Garner zjistila po čase debaty s Annou Delvey, že opravdu někdy zastrašuje. „Jak probíhá natáčení,“ zněla chladně položená otázka směřující herečce, která opáčila, že to jde dobře a poděkovala. Sorokin se rázně zeptala na to, jak ji bude hrát. Když Garner začala mumlat neidentifikovatelným přízvukem, tak se začalo napětí mezi nimi uvolňovat. (dan4815)
  • Anna Sorokin se chtěla dostat z Německa, ale nechtěla, aby někdo poznal její ruský původ. Začala sledovat seriál Gossip Girl (od r. 2007), aby se naučila, se snahou potlačit přízvuk, angličtinu. (dan4815)

Související novinky

Neskutečná Anna skutečně zbohatla, teoreticky

Neskutečná Anna skutečně zbohatla, teoreticky

13.02.2022

Předstírej, dokud to nedokážeš. S takovou myšlenkou Anna Sorokin, jejíž skutečný příběh je předmětem novinky Netflixu Neskutečná Anna, přišla do Spojených států a několik let si žila jako královna.… (více)

Seriálový Bridgerton se rozrůstá

Seriálový Bridgerton se rozrůstá

17.05.2021

Seriálový hit Bridgerton streamovací služby Netflix se kromě nedávno potvrzených tří dalších řad dočká čerstvě také spin-offu. Ten zástupci Netflixu potvrdili před pár dny a děj se tentokrát zaměří… (více)

Reklama

Reklama