Reklama

Reklama

Mrtvé probouzeti

(seriál)
  • Velká Británie Waking the Dead
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2000–2011), 88 h 19 min (Minutáž: 50–59 min)

Tvůrci:

Barbara Machin

Hrají:

Trevor Eve, Sue Johnston, Wil Johnson, Tara Fitzgerald, Kelly Harrison, Claire Goose, Holly Aird, Félicité Du Jeu, Esther Hall, Amelia Warner, Colin Stinton (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(92)

Obsahy(1)

Nevyřešené případy, případy u ledu, pomníčky... Ať už se jim říká jakkoli, skutečnost je vždy táž: případy, na kterých si policie vylámala zuby, pachatelé, kteří nebyli nikdy odhaleni, zločiny, které nebyly nikdy potrestány... Existují všude, na celém světě, v každé zemi. Nedělají policii právě čest a všude by na ně policajti nejraději zapomněli. Jenomže nová doba přináší nové, moderní vyšetřovací metody. To, s čím se pracovalo před pěti lety, patří dnes do kriminalistického pravěku. Kriminalisté mají k dispozici nové technologie, nové forenzní expertizy, daleko dokonalejší je i psychologické profilování. To všechno jim dává novou šanci. A proto je zapotřebí tyhle staré případy otevírat. Neboť vražda je vražda a nikdo by si nikdy neměl myslet, že mu projde. I proto byla při londýnské policii ustavena zvláštní skupina pod vedením superintendenta Petera Boyda, jejímž úkolem je nacházet ke starým případům nový klíč. Je to ovšem prozatím pouze roční, zkušební projekt. A bude záležet na výsledcích, jestli přežije. Boyd i celý jeho tým si tento Damoklův meč nad svou hlavou velmi dobře uvědomují. Ale nejen proto by chtěli svůj první případ vyřešit co nejlépe. Daleko silnějším motivem je fakt, že pachatel pět let staré vraždy se zřejmě rozhodl udeřit znovu. A co víc, vypadá to, že si s policií hraje jako kočka s myší...
Nový šestadvacetidílný seriál televize BBC dal velkou a novou hereckou příležitost Trevoru Eveovi, který se v minulosti realizoval spíše v "hrdinech" na opačné straně zákona, nebo alespoň v postavách poněkud bezcharakterních. (Tak jsme jej viděli např. v minisérii Politikova žena, v níž hrál nevěrného manžela.) (oficiální text distributora)

(více)

Reklama

Reklama