Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Blackthornův příjezd do Ósaky je jako píchnutí do vosího hnízda plného rivality. Mariko se ocitá v pasti mezi svými záměry a vírou, když musí překládat pro barbara, který je ve vazbě lorda Toranagy. (Disney+)

Recenze (41)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozplétání zahuštěnějšího příběhu pokračuje. Barbar se dostává do Ósaky, což ještě víc rozdmýchá už tak napjaté vztahy. Víc prostoru dostává Mariko (půvabná Anna Sawai), kterou mistr a mocný válečník Toranaga využívá jako tlumočnici, a která zároveň stojí mezi novým náboženstvím a rodnou kulturou, která křesťanství odmítá. Skvělá výprava, zvuk a kostýmy, charismatičtí herci a všudypřítomná hrozba smrti. Omotaného mě tvůrci ještě nemají, ale druhý díl už si mě získal. Cosmo Jarvis se snaží, ale místy krapet přehrává. Řádění vražedkyně fajn. A režisér dvou úvodních epizod Jonathan van Tulleken má oko pro poutavé obrazové kompozice. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druha epizoda je rozhodne prepracovanejsia, zabavnejsia a atmosferickejsia. A hoci "necakane spojenectva" v zavere su "okate" a x-krat videne, dobre sa na to pozera a fandi. :) Caka nas rozhodne paradny serial. Tolko vieme vydedukovat uz po prvych dvoch epizodach. 85% Sanadova intonacia, mimika a celkove drzanie tela v kazdom jeho hereckom pocine proste vzbudzuju vznesenost a uctu uplne prirodzene. :) ()

Reklama

drackula 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ak som si pri prvej epizóde hovoril, že ma nedostala úplne a že možno bola zbytočne dlhá, tak tu to všetko šlape ako hodinky a bol by som schopný sa na to pozerať aj dve hodiny. Príbeh sa rozbieha, ale nie je to prvoplánové. Nie sú tu žiadne lacné wow efekty. Divákovi je všetko servírované postupne a s rozumom a dianie má napriek tomu skvelú dynamiku. Na konci som si dvihol sánku zo zeme a teším sa na pokračovanie. 100% Disney ()

Cain(cz) 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1) Předlohu jsem četl již před 20 lety. Původní seriál jsem viděl minimálně 2x. Zároveň vím jak uboze dopadl filmový Napoleon, nebo před rokem komicky tragická adaptace Pána Prstenů. Tedy jsem byl pln velmi opatrného očekáváni. 2) Miluji historii, kdy u většiny historických filmů trpím a nudí mne. Filmy které pracují s reálnými postavami a zasazují je do nesmyslného děje a křiví jejich charaktery. Je ironií, že jeden z nejlepších historických filmů vůbec: Poslední Mohykán (Michael Mann 1992), je často zařazen do žánrů dobrodružný film a poté tu máme již zmíněného Napoleona (ale platí to i u Gladiátora, který je velmi špatným filmem) které mají tu drzost se prezentovat jako filmy historické. 3) Román Jamese Clavella je v tomto unikátní. Clavell vytvořil postavy, které sic neexistovali, ovšem jsou zde jasné pojítka s reálnou historií (Oda Nobunaga, Hidejoši Kinošita, Iejasu Tokugawa etc.) a zasadil je do děje, který opět odkazuje na skutečný běh dějin, konkrétně na závěrečné období Sengoku džidai (období válčících států) vrcholící bitvou u Sekigahary (21. říjen 1600). Skutečná historie je tedy spíše inspirací, kdy ovšem ve výsledku historie jako taková není pokřivena jak u konkurence a v mnohých detailech je velmi přesná (například v druhé epizodě odkaz na smlouvu ze Saragossy 1529). Tento princip je mne velmi sympatický, a dílo si tedy mohu více užít, aniž bych jej automaticky podroboval historické kritice. Jak seriál z roku 1980 tak Šhogun z tohoto roku respektují Clavellův uctivý přístup k historii. 4) Nyní k seriálu. Již jsem viděl první dvě epizody a hned v úvodu mohu a musím napsat: JE FANTASTICKÝ! Veškeré jednotlivé části seriálu: výprava, herecké výkony, DIALOGY, kamera, HUDBA, tvoří neskutečnou atmosféru jakou jsem u filmu, seriálu dlouho nezažil. Temné, důstojné, brutální, poetické, epické a pozor v několika dialozích i lehce vtipné ovšem beze šaškování (tedy až na moment Angličana, který nás teprve čeká a má svůj smyls). Například scéna kde John Blackthorne vysvětluje jak si Portugalsko a Španělsko rozdělilo svět (výše uvedená smlouva z roku 1529), za postupně osudovější hudby ve scéně, jsem viděl 3x... 5) Pokud si seriál udrží své kvality u mne se stane jedním z nejlepším vůbec jaký jsem dosud viděl. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Verdikt od člověka, který miluje původní seriál předlohu, kterou si opakuje někdy i častěji než jednou ročně: Je to skvělý! Ano, má to svoje chyby, ale když se na to podívám zdálky, tak je to nejlepší áčkový seriál za hodně dlouhou dobu! Projekty jako Masters of the Air nebo True Detective 4 jsou vedle toho k smíchu. Samozřejmě vládne Sanada a tady se dostávám k některým ze svých malých výtek, k hereckému obsazení. Protože to je až na něj a Mariko prostě slabší a nevýrazné. Cosmo Jarvis se snaží, ale prostě to není Chamberlain. Asi nejvíc jsem si to uvědomil u přestřelek mezi ním a Rodriguezem, protože ten herec opravdu není John Rhys Davies. Není to lvl seriálový Zaklínač casting, ale ten vibe jednoho top herce a stafáže tam je. Asi nejvíc je to vidět u Japonců, kde potřeboval Sanada jako protějšek v Išidovi někoho lvl Watanabe. Vůbec si nepamatuju druhé ráno, jak vypadal Buntaro, Jabu, Omi, tam se mělo víc hvězdit. Ale asi nebyl budget kvůli skvostné AAA výpravě. Celkově je to maximálně profi. Trochu jsem si zvykal na kameru, ale nakonec to beru jako plus asi. Duna 2 bude muset být hodně dobrá, aby tuto událost překonala. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama