Blackthorne a Mariko se snaží neprozradit tajemství, které by je oba mohlo stát život. (Disney+)

Martrix

I když tato epizoda nebyla tak silná a kompaktní jako ty předchozí, pořád to na plné hodnocení stačí. Protože kdyby to šlo, tak těm ultrapovedeným dám klidně šest hvězd. Navíc je slabší opravdu jen tím, že se sice děje mnoho věcí, ale všechny působí tak nějak separátně, neprovázaně... . Já osobně nejsem příznivec střídání režisérů a scénáristů. Tady se vysloveně nabízí, že Lambertův scénář prostě není tak dobrý, jako jeho předchůdců. Protože ono se nic jiného nezměnilo. Obsahově je tato epa v pořádku...jen servírovaná je méně... . Díky tomu je více viditelná ta rudá telenovelovitá nitka...která je jinak relativně nenápadně skryta za atraktivní prostředí a děj. Ale nevadí. Jsme v polovině seriálu a rozhodně mě nadšení neopouští. Už se těším na další porci. ()

Hawaj

Asi nejlepší epizoda co se zápletky a dramatičnosti týče. Konečně se mohli naplno projevit všechny záludnosti života v Japonské společnosti a osudy jednotlivých postav. Začnou s vámi smýkat emoce a to je znamení že jste vtaženi do děje a to je dobře. Jediný co mi to kazí na ten přitroublý herecký výkon i výraz Andžina. Ten z toho trčí jako kůl z plotu. ()

kenkaku

Ha… “kauza bažant” :). Jakmile ho ale pověsil “labužnicky” za hlavu (ne za ocas), bylo jasno (nechá ho viset ta dlouho než upadne?). Zemětřesení trochu zklamání. Čekal jsem delší, ale natočené fantasticky. Tahle epizoda je hlavně o nostalgii a srovnávání s originálem. ()

Sany33

Príbeh: Toranaga sa vracia aj s obrovskou armádou a na čele je manžel Mariko, ktorému, nie je veľmi po vôli aby býval s Anginom. Vyhrotené situácie a nedbalosť k ľudskému životu vo vtedajšom feudálnom Japonsku prinútia cudzinca k rozhovoru z veliteľom. Prevedenie: Som si uvedomil, že tento seriál slúži skôr ako dokumentárne okienko k zvykom vo vtedajšej dobe a príbeh sa posúva iba veľmi pozvolna. Rovnaký pocit som mal napríklad pri Vikingoch. 90% ()

Cain(cz)

Škoda, že se této adaptace pan Clavell nedožil. Smysl pro budování napětí a pocitu, kdy Vám přeběhne mráz pot duši, byť jen z malého chytře zvoleného detailu (mimoděk záběr na dva šípy v pravém sloupu u branky) je mistrovská. A ještě nikde jsem v žádném filmu, nebo seriálu neviděl podat zemětřesení tak kdy se ZEM chová jak rozbouřené moře. ()