Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (309)

klerik 

všechny recenze uživatele

Je to fajn. Chvíľu som mal síce problém zorientovať sa v čínskych tvárach, ale postupne sa film zjednduší a celkom dobre začne fungovať napätie. Predovšetkým "súboj" medzi dvoma bossmi (policajným a mafiánskym) je výborný aj na malom priestore. Ale remake NA DRUHEJ STRANE ma oslovil trochu viac, lebo mi hlavné úlohy prišli silnejšie zahrané... ()

pm 

všechny recenze uživatele

Připomenout si po letech Volavku byl užitečný nápad, tím spíše, že už znám i Scorseseho remake "Skrytou identitu". Jednak jsem si potvrdila, že staré kousky v novém kabátku prostě nemusím, jednak jsem si uvědomila, co mi na americké verzi vadilo nejvíc. Zapomenu na přemrštěně lacinou stylizaci Jacka Nicholsona, zdůrazním jen, že Matt Damon pro mne herecky zajímavý asi nikdy nebude a tím fakt, že Di Caprio v něm neměl rovnocenného spoluhráče. Zato Andy Lau a Tony Leung Chiu Wai jsou zde skutečný herecký pár, film samotný se lehce dotýká klasiky žánru a my tak smíme vidět muže, kteří se mohli vzájemně respektovat. Tvůrci se soustředí na psychologickou drobnokresbu a civilní osudy obou hrdinů, v závěru navíc boří zavedená schémata, což "Volavku" činí dvojnásob zajímavou. Pokud mne Damonův gauner v podstatě nezajímal, tak s Andyho podrazákem jsem v konečném důsledku schopna cítit. Jinak: začínám mít pocit, že Tony Leung je bezkonkurenčně nejzajímavější a nejlepší asijský herec současnosti. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Nejprve musím podotknout, že jsem remake viděl dříve a fakt si netroufám tvrdit, jak by to dopadlo, kdybych jako první viděl originál. Nicméně mi přišlo, že Scorsese dva ústřední charaktery vykreslil ještě o něco lépe a ta atmosféra, kdo dřív přijde na to, že on je agent, mi v remakeu taky přišla lepší. A proto musím tomuto (byť kvalitnímu) filmu dát "jen" 80 %. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Příběh má větší spád a hrdinové jsou mnohem lidštější než ve Skryté identitě. Je tu mnohem víc rozehraná romantická, skoro lyrická nota. Záběry kamerou jsou promyšlené, podtrhují dílo. Vcelku se mi film líbi víc než remake, jen si kladu otázku, jestli je to tak ve filmové branži nutné? Něco se povede, tak to použijeme do jiného filmu o deset let později (viz Hard Boiled 1992 a Volavka 2002). Pro jistotu obsadíme i stejné herce ... A protože má Volavka úspěch, co takhle použít stejný scénář a obléct ho do amerického kabátku?! A do oficiální zprávy distributora pro jistotu ani nedáme zmíňku o Volavce ...?! Asi se tu ve mně ozývají pravidla žurnalistiky - pokud cituji, uvedu autora, pokud použiji část díla, pak pouze se souhlasem autora a za ředem domluvený honorář. Tak si říkám kolik asi zaplatili tvůrci Skyté identity autorům Volavky? Kolik Janu Svěrákovi za Pearl Harbor? A dalo by se pokračovat .... ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Ačkoli se mi Scorseseho "Skrytá identita" velmi líbila, teď, po zhlédnutí "Volavky", se plně odkrývají její nedokonalosti - v čem se "Skrytá identita" snaží zaujmout propletencem vztahů mezi hlavními postavami (hlavně rozšířená linka s policejní psycholožkou), tam je "Volavka" svojí přímostí mnohem údernější. Pokud se ovšem jedná o završení příběhu, přestože vyznívají oba závěry zcela odlišně, oba vedou k téže kýžené divácké katarzi a oba jsou zatraceně stylové... Remaku se skoro podařilo vyrovnat se originálu... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (8)

  • Tvůrci se značně inspirovali kultovním akčním filmem Hard Boiled (1992) od Johna Woo, kde Tony Leung ztvárnil taktéž roli tajného agenta policie. Některé dialogy jsou doslova okopírované. (Dolvich)
  • Filmom sa silne inšpirovala videohra "Sleeping Dogs" z roku 2002. (Real Tom Hardy)

Související novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (více)

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)

Reklama

Reklama