Ďáblova kořist

• USA Prey for the Devil (více)

Sestra Ann je pětadvacetiletá dívka, která oddaně věří, že provádění exorcismu je jejím posláním. Je však v rozporu s tradicemi instituce: jeptišky nesmějí provádět exorcismy, pouze kněží. S podporou mentora, profesora, který vycítí její zvláštní dar, jí je dovoleno sledovat skutečná školení. Její touha dokázat, že je sama sebou, nabere osobní rozměr, když se setká s jedním z nejvíce narušených pacientů školy. Během jejich trýznivých setkání se sestra Ann ocitá tváří v tvář démonické síle, která zamořuje školu a má záhadné vazby na její vlastní minulost. Tehdy si plně uvědomí sílu zla i své vlastní překvapivé schopnosti. (Vertical Entertainment)

Cappuccino

Prvé dve tretiny nie sú vôbec zlé. Hlavná hrdinka je uveriteľná a školenie exorcistov v neohranom prostredí ma zaujalo. Potom sa to však zvrhne na klasické vymietačské klišé, kedy to už nemalo šťavu. Hlavná postava je stredobodom všetkého a jej okolie postáva ako bábky. Škoda. Keby sa viac scenáristi zamerali na mytológiu vymietania a výuku budúcich vymietačov, mohlo to tesne líznuť aj štvrtú hviezdu. ()

Marceloo

Keďže je v cirkevnej hierarchii nemožné, aby exorcizmus vykonávala žena, musí sestra Ann potláčať svoju túžbu po jeho vykonávaní. Naskytne sa jej však príležitosť byť svedkom jeho vyučovania a do jednej z konfrontácii s posadnutou osobou sa zhodou náhod zapojí aj ona sama. Vyučujúci zisťuje, že Ann má pozoruhodný talent, ktorý by mohol pomôcť pri tých najťažších exorcizmoch. - Jeden z najmenej výrazných kinohororov tohto roka, u ktorého som zabudol, že vôbec vznikol a až dnes ráno keď vyšiel som si spomenul, že je to vlastne od režiséra celkom slušného 13 Sins. Ten som pozeral nedávno, takže som tu postrehol viacero vecí, ktoré sa v jeho tvorbe opakujú a vie s nimi dobre narábať. Páči sa mi, že dokáže stavať postavy do nepríjemných situácií a dokáže to urobiť bez nejakého obšírneho moralizovania (túžba po bohatstve aj cez mrtvoly v 13 Sins / pocity viny z minulosti v Prey for the Devil). Potešila ma prítomnosť Virginie Madsen a velmi slušná hudba, ktorá sa trošku inšpirovala Charliem Clouserom, ale keďže tento štýl hororovej hudby milujem, nemám to Nathanovi Barrovi za zlé. Pre dlhý zimný večer ideálny horor, ktorý ale v kinách nemal čo robiť. ()

Trevor

Nebolo treba atmosféru kinosály, stačil aj herný headset. Black Adam +Diablova korisť rovná sa ušetrených cca 25 evri, aj s občerstvením...Pochopiteľne by obidva filmy mali na veľkom plátne lepší vizuál, avšak ani jeden z nich by to nakoniec na 4* nevytiahol. A pritom Diablova korisť vôbec nebola zlá, lenže GIRL POWER musel byť aj tu a tak mladá mníška vytrela zrak všetkým bububu jedincom nesprávneho pohlavia, nehovoriac o šteňati správneho pohlavia ktoré na sračky rozbilo dospelú posádku nesprávneho pohlavia v sanitnom vozidle. Ono je to k smiechu, len násťročným fretkám to stále akosi nedochádza (teraz vlastne ani neviem či ma má tešiť záujem takýchto šteniatok o môj sexuálny život alebo ich mám žalovať za sexuálne obťažovanie :-D) a nedošlo to opäť ani slečne, ktorá s kufrom 3* väčším ako ona vystupovala z vlaku, evidentne cestou na internát na vysokú školu a čakala že jej niekto s kufrom pomôže. Nuž uhádla, si rovnosť pohlaví, girl power a preto sa na ňu všetci vysrali. Ten komorný výraz v tvárach všetkých naokolo, ešte tak pred 5 rokmi by jej pomohol asi každý chlap, teraz ani jeden...dobre to súdruhovia liberáli robia, len čo je pravda. ()

M.i.k.e

ono je celkem těžké vymyslet na poli hororů o posedávání démonem a jeho následným vymýtáním něco nového a originálního a Prey For The Devil to jen potvrzuje. Trailer sice vypadal poměrně slušně, ale jak už bývá nedobrým zvykem, využil k nalákání diváka všechny dobré momenty a samotný film je pak jen obalil okoukanou vatou, která nemůže překvapit nikoho kdo viděl alespoň dva horory na tohle téma.Hlavní hrdinka je sice sympatická, ale sama vše utáhnout nedokáže...60% ()

borec999

Subžáner vymietačských/exorcism hororov je už zrejme totálne vyčerpaný. Diablova korisť sa odohráva v zaujímavom prostredí školy pre exorcistov a veľmi sa snaží byť strašidelným hororom, pri čom občas jej to aj vychádza. V závere ale neponúka nič čo by sme v iných exorcism hororoch už nevideli a je len obstojnou, rutinnou žánrovkou. Pre ľudí, ktorí nevideli veľa alebo možno žiaden horor na podobnú tému, môže byť Diablova korisť pútavá, skúsenejší len mávnu rukou. 55% a priemer. ()

• Film sa natáčal v Sofii (Bulharsko) počas leta 2020. (Arsenal83)
  • Herec Ben Cross zomrel 18. augusta 2020 a natáčanie ukončil len desať dní predtým. (Arsenal83)
  • Původní název filmu byl „The Devil's Light“, ale později byl změněn na „Prey for the Devil“. (Baru.Class)