Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Poprvé se u nás ukázala v roce 1994 v pořadu Walt Disney a jeho kouzelný svět, jako seriál navazující na stenojmený a velmi úspěšný celovečerní film od již zmiňovaného Disneyho. Hlavní postavou je zde mořská panna Ariel, která si se svou rozpustilou a paličatou povahou dokáže získat srdce snad každého. Prožívá mnohá dobrodružství a nebojí se jak hněvu svého otce (král Triton) tak ani varování přátel (králův rádce krab Sebastian). Jejím největším lákadlem je svět lidí a jasně všem kolem dává na jevo, že netouží jít ve šlépějích svého otce, ale naopak svou vlastní cestou. V doprovodu žluté rybky Floundera se tak vydává na různá dobrodružství neberoucích konce a nemajících hranice nebezpečnosti... (stub)

(více)

Recenze (33)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Po vydarenej celovečernej rozprávky „Malá morská víla“ bolo jasné, že úspech je potrebný využiť. To sa vyvrcholilo vo forme seriálu, ktorý sa viac zameral na Ariel a na jej priateľov, ako aj na podmorský svet. Výsledok je priemer: kolísavá kvalita, lepšie a slabšie momenty. Celkovo však ujde a v nejakom balíku rozprávok na nedeľné popoludnie ani dneska neurazí. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Seriál mého dětství, který měl na svědomí jedno z mých prvních životních setkání s merchandisingem - mořská panna Ariel a její kámoši krab Sebastian a rybka Flounder byli tehdy prostě všude: na aktovkách školáků, na školních penálech, tričkách, mikinách... Vzpomínám si, že jsme doma měli i hrací míč s Ariel a jejím otcem Tritonem... ach, to byly časy :) ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Roztomilé to je, Ariel je krásná, jenže porovnám-li to s klasickým příběhem malé mořské víly, je tohle jen taková nastavovaná kaše. Dobrá sice, ale maso je maso. V bloku Disneyovských seriálů jsem měla oblíbenější, a i když ráda plavu a nad Ariel ve filmu jsem ronila krokodýlí slzy, musejí jí jako insignie stačit tři hvězdy. Nebudu z ní dělat armádního generála jen proto, že má bezva ukecanou rybu. ()

m0lL!sS 

všechny recenze uživatele

Kdo by si nevzpomněl na úžasnou Ariel, červeného krabíka Sebastiana a žlutou rybku Floundera...Pár let zpátky mě jejich mořské putování provázelo každé víkendové ráno. Jedna z nejlepších seriálových pohádek mého dětství, na kterou se jen tak nezapomíná. Věřím, že ještě mnohé generace se budou bavit stejně tak dobře, jako já...Nostalgie! ()

otík 

všechny recenze uživatele

Sice to navazuje animačně i postavami na klasický animák Malou mořskou vílu, ale ztratilo to to původní kouzlo. Příběhy nejsou špatné, pro menší děti se to dá, ale je to hrozně ukecané, místy ukřičené a občas docela padlé na hlavu. Sem tam to ale zachrání písnička, která tu ukecanost rozmělní. Dá se. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (6)

  • 6. epizoda 2. série má název Wish Upon a Starfish – jedná se o odkaz na oscarem oceněnou skladbu „When You Wish Upon a Star“ z Disneyho Pinocchia (1940). (fiLLthe3DD)
  • Postava hluchoněmé Gabriely se zakládala na skutečné holčičce, která byla fanynkou seriálu a zesnula během první série. (HappySmile)
  • „Zlý manta“ je zbarven do černé, tmavě fialové a šedé. Tyto odstíny jsou shodné s těmi, do kterých je zbarvena čarodějnice Uršula. Zajímavostí také je, že v raných konceptech pro film Malá mořská víla (1989) neměla Uršula vzhled chobotnice, ale právě manty. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama