Reklama

Reklama

Kong qiao wang zi

  • Hongkong 孔雀王子 (více)

Recenze (3)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Neviem ci Yuen Biao tak strasne zboznoval fantasy zaner, alebo sa proste chcel vo svojich solovkach co najviac odlisit od Jackieho a Samma. Ale je to velka skoda. Nie preto, ze mi tieto fantasy voloviny nesedia, ale hlavne preto, ze v nich prakticky uplne zahalaju skvele Biaove bojove a akrobaticke schopnosti. Vdaka ucasti Gordona Liu ako zaporaka, nam dopriali aspon jednej klasickej hromadnej bitky v ktorej Biao vymlati celu bandu na cele s Gordonom. Ale aj tato bitka je len priemerna. Väcsinu filmu sledujeme mix fantasy, rozpravky a hororu a prilis to spolu neladi. Na jednej strane sa dockame roztomilych trikov malych zvieratiek a na druhej strane je finale plne krvavych scen. Pribeh je tiez primitivny. Dobry mnich Biao vs 2 nasrate demonky. Ale napriek kratkej stopazi ma film strasne pomale tempo. Vysledkom je divny mix zanrov. 3/10. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Spíše než čistě akční film je snímek směsí fantasy, hororu, CATIII v některých soubojových scénách. Velmi slušné efekty, triky a vizuální stránka, souboje spíše průměr na Hong Kong, film vznikl kvůli adaptaci mangy a jeho epizodičnost je na tom vidět. Film nemá nějak výrazné obsazení (i když Yuen Biao vzpomíná, že v Japonsku byl film hit, v HK jen průměr), táhne svoje postavy sem a tam. Paradoxně, více než akce je zajímavější příběh, celková atmosféra. Film nemá tempo, je vidět, že se pokouší smířit fantastickou story s gore akcí, ale nějak se to nedaří. ()

Reklama

HKstars 

všechny recenze uživatele

Běloši to v hongkongských filmech nemají jednoduché - buď hrají idioty, záporáky nebo maso na porážku. Právě tu poslední variantu si střihla parta Evropanů v úvodu Peacock Kinga, když coby skupinka vědců poslouží pro prezentaci síly dvou démonek, fanatických příslušnic Greenpeace, které si usmyslely, že lidé jsou hříšníci a tak je třeba vzkřísit krále pekel, aby nad tím zemským holubníkem převzal velení. Naštěstí je tu ale tibetský a japonský mnich a jejich žáci - Lucky Fruit (Hiroshi Mikami) a Peacock (Yuen Biao) - zástupci absolutního dobra. Jedině oni dva mohou společnými silami peklo porazit. Vyrážejí tedy do Tokya, kde se otevřely dvě z pekelných bran a navzdory tomu, že si zpočátku příliš nerozumí a kočkují se při každé možné příležitosti, když se začnou modlit a jejich firebally sekají nestvůry na malé nudličky, je jasné, že tihle dva se hledali. Během první půl hodiny stihne novopečené duo ztrestat oživlé dinosaury, čínský klon českých Chobotniček, démona ve formě za kterou by se nemusel stydět ani Gigerův Vetřelec a to je jim ještě v patách pekelnická jednotka vedená Gordonem Liu. Takové trhlosti se dějí jen ve filmech Ching Siu-Tunga a anime, a jelikož hongkongský mág v obsazení nefiguruje, musíme za původní předlohou až do Japonska. Peacock King je v zemi vycházejícího slunce docela populární manga sérií (vznikly tam podle ní i tři filmy) a režisér Lam Ngai Kam (Story of Ricky) se zjevně snažil zaútočit adaptací právě této látky na nová území (o průniku hongkongské kinematografie do japonských kin by se dal napsat samostatný článek - zkoušel to i Jackie Chan (City Hunter)) a proto snímek není ani tak moc hongkongsky ujetý a humorný, jako spíš japonsky "podivný". Což je problém, protože kapka humoru a akčních scén (je tu jenom jedna, zřejmě proto, aby Biao jen tak nezahálel. Koneckonců mít ve filmu Biaoa a Liua a nepostavit je proti sobě, to by byl hřích) by snímek podržela ve chvílích, kdy hercům dojde dech a Ngai Kam naivně spoléhá na vizuální efekty. Těch je tu nepočítaně a některé jsou skutečně převratné (malé potvůrky, dinosauři, král pekel, vetřelčí stvoření) - na svou dobu. Šestnáct let po premiéře už většina trikových záběrů působí úsměvně a i když Ngai Kam často dovede navodit až hororovou atmosféru, k udržení vašeho zájmu to stačit nebude. Biao je zoufale nevyužitý (ostatní hrají o dvě třídy hůr, takže je snad ani nebudu kritizovat ;), veškerá magie a náboženská "ying&yang" moudra začnou brzo otravovat a samoúčelně použité triky přivádějí tempo k teplotám při kterých mrzne rtuť. Stačilo trochu víc akce a adrenalinu a mohla to být druhá Legenda o zlaté perle nebo Princ slunce, jenže Ngai Kam uhodil hřebíček na hlavičku až ve Story of Ricky. Peacock King byl jen takovým nesmělým pokusem, který dnes zaujme jen kvůli originálním trikovým sekvencím (a to ještě musíte mít náladu na něco tak švihlého). Příliš málo na klasiku, příliš málo i na průměr. 40% ()

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama