Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Čínský režisér John Woo (nar. 1946) se prosadil v osmdesátých letech sérií akčních filmů (Lepší zítřek, Killer, Hard-Boiled aj.), jež mu vynesly hollywoodské angažmá. Svou zálibu v pečlivě choreograficky připravené akci a ve zpomalených scénách brutálního násilí zdařile přenesl s výrazně vyššími rozpočty do západního prostředí. Ve svém třetím americkém snímku Tváří v tvář (1997) proti sobě postavil člena protiteroristické jednotky FBI Seana Archera (John Travolta) a psychopatického zločince Castora Troye (Nicolas Cage). Jejich vzájemný souboj, jenž je živený letitou nenávistí, ozvláštňuje speciální lékařský zákrok, při němž si oba protagonisté v podstatě vymění své totožnosti. Režisér se spoléhal především na vlastní vyzkoušené postupy (např. působivá akční scéna s holuby v kostele) a také na herectví obou hlavních představitelů, kteří přesvědčivě zvládají obě polohy svých rolí. Nicolas Cage tímto titulem uzavřel volnou trilogii, v níž ztělesnil neohroženého akčního hrdinu (předtím Skála a Con Air). Není bez zajímavosti, že motiv transplantace nové tváře zločinci byl využit už před lety v českém fantastickém filmu Ztracená tvář (1965), natočeném režisérem Pavlem Hoblem podle námětu Josefa Nesvadby. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (844)

novoten 

všechny recenze uživatele

Cage s Travoltou se předhánějí kdo bude větší frajer a někdy mívám pocit, že snad není možné, aby to oba zahráli takhle skvěle. Oběma totiž jde jak záporná, tak kladná role na jedničku a když připočtu vizuální stránku se scénou se zrcadly nebo vrchol filmu při pohřbu, tak těžko se hledají chyby. Film nadupaný od začátku do konce, nejlepší Woo vůbec a jako třešnička na dortu Dominique Swain, která definitivně zabraňuje jít pod 100%. ()

HOCKEYKA 

všechny recenze uživatele

Svojho casu velmi vysoko hodnoteny film,ktory si dodnes zachoval uroven a miesto medzi tym najlepsim v akcnom zanri.Prepracovany scenar,skvele herecke vykony Nicolasa Cagea,Johna Travoltu a Joan Allen,posobive kaskaderske kusky,vyborna hudba a originalna zapletka.Na o nieco starsiu Skalu to nema,ale inak klobucik dole. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Skála, Cliffhanger, Terminátor 2: Den zúčtování, Matrix, Con Air, Pravdivé lži, Poslední skaut, Nepřítel státu, Nelítostný souboj.. a právě Tváří v tvář. Totální vrcholy akčního žánru poslední dekády minulého století. Zlatá éra, která bude dlouho čekat na svého pokračovatele, respektive se ho nikdy nedočká. Místy úsměvné, místy šílené, pořád ale podmanivé. Legendární John Woo odkazuje na své asijské skvosty, je velkolepý, poetický a nápaditý. Travolta versus Cage a Cage versus Travolta. Agent FBI a psychopatický terorista. Ten hodný použije tvář toho zlého, ač ho k smrti nenávidí, aby se infiltroval do podsvětí a zhatil poslední ďábelský plán. Prověřovat věrohodnost zápletky je zbytečné, jásat nad oběma herci rozhodně ale můžeme. Protože jsou skvělí. Na akční thriller přímo mimořádní. Chápu mnohé výtky, ale já si tuhle lahůdku nenechám vzít. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Co chybělo do dokonalosti Operaci Zlomený šíp (originálnější a fatálnější zápletka a funkční chemie postav), to tady Woo dorovnal a výsledkem je vrcholný biják jeho hollywoodského období a jeden z nejlepších akčňáků vůbec. Scénář s rozměry antické/shakespearovské tragédie, Travolta i Cage mají co hrát a oba jedou na max a akční scény jsou wooovsky infernální, vizuální a nápadité, včetně několikerých cool mexican stand-offů (letecký hangár, zrcadlová síň a Wooův nejepičtější na pohřbu) a závěrečné, vůbec nejlepší filmové honičky motorových člunů. Rád bych ten námět viděl přetavený do quality TV seroše, který by samozřejmě musel ubrat na akci, ale zase by přidal na realističnosti a ještě víc vytěžil boží zápletku. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Zřejmě nejlepší akční film "zlaté éry" devadesátých let. Woo zde částečně odkazuje na své východní kousky, přičemž si zachovává typicky západní navoněnost a velkolepost - čili přesně tak, aby zaujal co největší spektrum diváctva. Akce je prakticky bezchybná a neskutečně strhující. Nápad s výměnou tváří je vcelku originální, což ještě umocňuje relativně "realistické" provedení. Jak Cage tak Travolta jsou dobře zvolení a svým postavám rozhodně nedělají ostudu. Face/Off je jednoduše jiný film, než většina ostatních v akčním žánru. Pocta hollywoodským blockbusterům a pravděpodobně nejlepší film Johna Woo. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (34)

  • Jména dvou hlavních záporných postav jsou inspirovaná řeckými bájemi. Castor a Pollux jsou potomci Dia, kteří bojovali v Trojské (anglicky Troy) válce. Odtud jména Pollux Troy (Alessandro Nivola) a Castor Troy (Nicolas Cage). (duklak2)
  • Scéna s plastickou chirurgií Dr. Malcolma Walshe (Colm Feore) se natáčela v Henman House, 33583 Mulholland Hwy v Malibu. Scéna s lodí v závěru filmu pak byla natočena v San Diegu. (Dragoni)

Související novinky

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (více)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (více)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (více)

Reklama

Reklama