Reklama

Reklama

Bílý lotos

(seriál)
Trailer

VOD (1)

Série(3) / Epizody(14)

Obsahy(1)

Bílý lotos, šestidílná satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea, která se odehrává v luxusním havajském letovisku, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. (HBO Max)

Videa (3)

Trailer

Recenze (181)

Greg25 

všechny recenze uživatele

Skvělý vhled do společenských rozporů současných USA, občas s velmi cynickými konverzačními kousanci. Neskutečně zajímavá atmosféra, která je na povrchu prosluněná a uvnitř nepříjemně děsivá tak, že vás minimálně první díly nutí být ve střehu. Bílý lotos funguje skvěle nejen jako zrcadlo současných společenských debat (v USA), ale i jako kritika lidských povah. Se skvěle napsanými postavami, na které je schválně dokonale nahlíženo vždy z té nejhorší možné stránky, tak aby vynikla celková absurdnost a bezohlednost jejich počínání. 85% (1. série) Druhá série je jakoby více prosluněná a možná i divácky přístupnější, finále poslední epizody má opět cynický černohumorný nádech a Jennifer Coolidge je tady fakt fantastická. Napětí se daří stupňovat, ale oproti jedničce tady chybí tíživější atmosféra, dialogy zdaleka nejsou tolik cynické a tak dobře se nestrefují do současných společenských debat jako v jedničce. I na charaktery je přeci jen nahlíženo s větší shovívavostí než tomu bylo v jedničce. Jako studie lidského chování podmíněné i nepodmíněné dobou, to funguje pořád skvěle, ale přesah to nemá zdaleka takový jako měla první série. I tak pořád je Bílý lotos kvalitní série. 80% ()

stub 

všechny recenze uživatele

Parádní pecka s dokonale sluníčkově dusivou atmosférou. Vyjádřit lépe současný zeitgeist se nedaří zrovna často. Klíčovou ingrediencí úspěchu jsou perfektně napsané postavy - v jádru zcela realisticky, pouze obaleny značnou vrstvou nadsázky a sebeparodie. Kontrast galerie úsměvů, "úspěchů" a "sebevědomí" s naprostým vnitřním osaměním téměř všech postav (s částečnou výjimkou těch pár, které si to alespoň dílem uvědomují) se neodhaluje v průběhu, ale je zjevný hned zkraje a časem se jen stupňuje k hranici snesitelnosti a udržitelnosti. Zmíněnou dusivost dokonale podtrhuje "přiléhavě padnoucí" soundtrack, který se nebojí zacházet až na hranu iritace diváka. Obsazení sedí jak "prdel na hrnec", obzvlášť Sweeney a Bartlett předvádějí velmi přirozené a dynamické herectví. Za mě příliš nechybí k nejvyššímu hodnocení. ()

Reklama

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál, který seslalo samotné nebe. Vůbec jsem o něm nevěděl, až teď, kdy byl před pár dny nominován na EMMY, jsem se o něm dozvěděl a dal mu šanci. Vůbec jsem neprohloupil. Dostal jsem propracovanější verzi "Účastníků zájezdu" s naprosto úžasným scénářem a postavami, děj byl také skvělý, avšak trochu hořký konec, při kterém nevím jestli se mi líbil, nebo ne. Mohu jen doporučit, je to taková lehká jednohubka (první série má pouze 6 dílů, které uběhnou jak voda), která potvrzuje, že HBO prostě kvalitní a originální tvorbu (až na pár výjimek) dělat umí. EDIT: 2. série je daleko lepší než první - viz. recenze u 2. série. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Mě ten seriál tedy vůbec nechytil a dokonce jsem od 2.dílu do posledního měla několik týdnů pauzu a vůbec mi to nevadilo... Druhou sérii vidět nepotřebuji. Koho odváží v tom vaku hned na začátku seriálu - to je zajímavé, to ano. Nicméně - když bych to shrnula - tak všechny postavy mi přišli dost zoufalé... ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Minisérie trochu rozvláčně, ale velmi výstižně poukazuje na odvrácenou stranu šťastného života americké střední vrstvy. 1)  Obvykle filmy o nepříjemných nesympatických lidech rád nemám. Zde se ovšem tvůrcům podařil husarský kousek - koukám na tyto tvory a bavím se. Paráda._____ 2)  S jistou smířlivostí lze konstatovat, že životní štěstí a spokojenost vskutku leží v nás samých a ne v naší životní úrovni. Ani lidem, jejichž životní úroveň vskutku není zlá, peníze neposkytují ani nezaručují spokojený život. Minisérie na to poukazuje v satirické divácky přitažlivé podobě._____ 3)  V díle lze vidět i kritiku zbohatlických či prostě bohatých vrstev, které žijí své životy bez zájmu o cokoli, co přesahuje jejich úzký perimetr vnímání. Seriál sice implicitně neřeší původ peněz klientů, ale leccos si lze domyslit. Tvůrci ale nejdou tak daleko, aby se film mohl zařadit mezi sociálně kritická díla. Jen tak trochu naznačují, což na rozdíl od pana Smrtky v Poslu z Liptákova Američané mohou._____ 4)  Největší klad vidím v precizní charakterizaci postav. Celá neurotické rodinka Mossbacherových, dvojice novomanželů Pattonových - hloupá Rachel a sebestředný rozmazlený Shane, věru výstřední Tanya McQuoidová s urnou s popelem své matky i mnozí další._____ 5)  Hned na začátku se dozvíme, že někdo zemře. Ale kdo? Jak trefně píše komentátor avisdolphin na IMDb, doufáme, že všichni. I když jsem měl své tipy, kdo to bude jsem neuhodl._____ 6)  Zaujala mě famózní 60letá Jennifer Coolidgeová (s urnou) a pak samozřejmě pěkní kluci: 22letý Fred Hechinger (syn Quinn), 36letý Jake Lacy (novomanžel), 26letý Lukas Gage (milenec šéfa Dillon) či 28letý Alec Merlino (číšník Hutch)._____ 7)  Natáčelo se ve Four Seasons Resort Maui at Wailea, jak zní oficiální název. Za noc tu zaplatíte za pokoj (apartmá) 3 - 26 tisíc dolarů. ()

Galerie (280)

Zajímavosti (18)

  • Rodina Mossbacherových v skutočnosti obýva jeden z najväčších a najluxusnejších trojspálňových rezidenčných prezidentských apartmánov s rozlohou 372 m2, ktoré sú v rezorte k dispozícii. (Apollyon09)
  • Veštkyňa hovorí: "La pazzia ti porterà al suicidio," čo znamená "Šialenstvo ťa dovedie k samovražde." (molcan2)
  • Lucia (Simona Tabasco) používa talianske slovo "Allora" dvoma rôznymi spôsobmi. Najprv ho v rozhovore so svojou priateľkou Miou (Beatrice Granno) používa vo význame "hej", aby vyjadrila netrpezlivosť. Neskôr, v rozhovore s Dominikom (Michael Imperioli), ho použije vo význame "a tak..." Toto všestranné talianske slovo môže znamenať veľa vecí. (molcan2)

Související novinky

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (více)

Reklama

Reklama