Reklama

Reklama

Wednesday

(seriál)
  • USA Wednesday
Trailer 3

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (603)

verbal 

všechny recenze uživatele

Středy bylo třeba. Jednak se ze světa přiteplených slůňátek a močopudných sirotků s opětovně nabytou záhrobní hravostí vrátil velký Tim v celé své morbidní síle, druhak se ukázalo, že materiál pro náctileté retardéry nemusí nutně vypadat jako plagiátorská lobotomie typu Heryho Potrata nebo pásová rakovinotvorná ultralobotomie typu Upířích akademií, deníků a Satan ví čeho všeho ještě, třeťak se na výsluní zaslouženě dostala mimicky dokonalá nihilgotka naprosto xežrání – slečna Ortégová, no a čtvrťak si zase jednou od cévkování dědy Daglese odskočila před kameru Kateřina Zeta Jonášová a ukázala, že lze stárnout s grácií a i bez přídavků výraznějších konzervantů, přičemž samice i po datu spotřeby nemusí nutně hned zplesnivět a i ve svém požehnaném věku může pořád být skoro Alfa. Prostě milý, hravý, zábavný a scénáristicky příliš nedebilizující seroš s mnoha rozkokošnými hřbitovními detaily, plně ctící tradice Adamsovic klanu a s atmosférou silně připomínající legendární Buffy. Tudíž jedinou škodou zůstává, že se toho satanžel chytla neomarxistická platforma demagogické patodiverzity, kterou však Tim až na dva drobné pomrdy naštěstí téměř dokázal udržet na duhové uzdě. Při pohledu na nigerijskou negrosirénu by Homér patrně kapku proškrtal Trojskou válku, protože by Paris (samozřejmě senegalský mouřenín) prostě vyprcal krásného Hektora (nebinární transvestita) a vše by zůstalo doma, a to včetně Odysea a jeho náruživě žárlivého achujského manžela Agamemnóna. A to, že má příznačně zženštilý tlustý šprt bez kamarádů – Evžen – dvě maminky, není, milí soudruzi, legálně ani biologicky možné. Mohl by mít maximálně jednu maminku a jednu lesbotetu (A ne, nemusí ji říkat tati!), popřípadě dvě lesbotety, které by oslovoval třeba „matky na lízing“. Ovšem vzhledem k absenci dalších patoincidencí nic, kvůli čemu by si jeden okamžitě musel zalívat oči voskem a připoutávat se ke stěžni. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Wow, ok, upřímně, po dlouhé době jsem byl něčím víc než příjemně překvapený! Netušil jsem vůbec do čeho jdu; Netflixu přitavená nálepka o tahání woke tématiky i do míst nepředstavitelných moje defaultní očekávání nastavilo k těm nejnižším hodnotám recenzenta, který si schovává ty ploché 2 hvězdičky po 2-3 přetrpěných dílech. A ono vůbec! Start kopne jak kůň, nečeká na žádné výřečnosti a všude zmíněný Burton vs Harry Potter styl mi atmosféricky, prostředím a interakcemi postav sedl lépe jak všechny ty hrnce na sedničku roznásobené o přesně padnoucí obleky. Celý detektivní případ, absence důvěry a neustálé potloukání se v temném a hodně nebezpečném prostředí mi exaktně připomínalo napětí z Ospalé díry. Snažím se i mé nadšení relativizovat ve smyslu, že jsem ani nebyl cílená young adult audience. Pro ty až moc vážné by to mohla být ta největší výtka: Některé plot twisty jsou naivní, prvky romance jsou prosté až hodně drhnoucí a až mnoho postav má továrnu na nekonečné množství odpouštění a rozdávání dalších šancí na potkání. Naopak Jenna Ortega jako cynická, temnotu vyhledávající a feminismu zdravě se dotýkající Wednesday si bravurně ukradla celý seriál pro sebe (budiž důkazem, že test českého dabingu dopadl otřesně) a odtáhla ho na zádech tak, aniž by dala komukoliv jinému šanci se ukázat (vyjma Věci!), Elfmanova hudba (či jeho inspirace) k Burtonovým horrorům je automatická garance kvality a na to, že příběh není zrovinka originální, tak vše odsýpalo jak z partesu. Já si nápaditou a zábavnou "Středu" užil a od druhé série mě neodradí ani mučením. ()

Reklama

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Jenna Ortega se pro roli Wednesday snad narodila, protože takhle precizní emoce, mimika, postoj a celkové chování k této postavě sedí úplně na 100 % a lepší herečka do role nasrané emo puberťačky nesnášející celý svět být obsazena snad ani nemohla. Bravo! Jako celek funguje seriál poměrně dobře – atmosféra školy pro podivné je dostatečně temná, kreativita všemožných ras a jejich schopností je zde šikovně využita, vizuální i herecká stránka jsou taky na vysoké úrovni a tahle dark detektivní teenage story ala Sherlock Holmes zde už dlouho nebyla a plnohodnotně zaplnila díru na filmovém poli. Humor místy pobavil, ale zpětně si uvědomuju, že zas až tak úderný nebyl a potenciál sarkasmu hlavní postavy byl o dost vyšší. Bohužel pro mě jsem záporáka odhalil už někdy v půli a 8 dílů mi přijde taky trochu moc (slušelo by zkrátit na 6 a byl bych úplně spokojen), ale i přes tyto malé nedostatky je výsledkem fajn odpočinková mini série, která je ale do jisté míry trochu moc přehypovaná. Každopádně z látky tvůrci hádám vytěžili téměř maximum a ačkoliv odvařený nejsem, větší výhrady nemám. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[58%] Původní dva filmy Addamsové rodiny mě nijak extra neuchvátily, ale ani neurazily a navíc je to už dlouho, co jsem je viděl naposledy – ani se na ně už moc nepamatuju. Tato nová netflix verze složená z 8 epizod mě nalákala především kvůli hlavní herečce - Jenna Ortega, která mě sem tam v některých rolí zaujme, naposledy v pátém Vřískotu. Zde zahrála svou roli docela dobře a vlastně byla jediný důvod proč jsem tuhle minisérii dokoukal. Dějově mě to skoro vůbec nebavilo, řešení všelijakých záhad atd – to vše bylo celkem nudné. Ale přesto mě sem tam nějaké scénky zaujaly, a to především ty naštvané, zamračené pohledy Jenny. První epizoda mě docela zaujala, pak už to bylo takové průměrné, někdy podprůměrné. Ve finále 7 epizody to mělo aspoň solidní pointu, kterou jsem nečekal. Takže na 1 vidění to jen tak tak šlo, ale znova bych si to už nepustil a ani bych nešel do případné druhé série. ()

BrooksW.Here 

všechny recenze uživatele

"Please excuse Wednesday, she’s allergic to color." Rodinu Addamsovcov s Christinou Ricci v úlohe čiernovlasej maniačky mám naozaj veľmi rád. Na obidvoch filmoch som si zamiloval ten všadeprítomný a neskutočne zábavný čierny humor, na ktorom boli všetky príbehy založené. A práve ten mi vo Wednesday chýbal asi najviac... Celkom som sa na zhliadnutie tejto minisérie aj tešil, veď predsa predstavuje comeback Addamsovcov (dvojicu priemerných animákov nepočítam) a dokonca aj návrat samotného Tima Burtona 😮, ktorý od roku 2019 nerežíroval žiadny film a od roku 2016 nerežíroval žiadny NAOZAJ DOBRÝ film... Som celkom rád, že hlavnou postavou príbehu je Wednesday a ostatní členovia rodiny sa tu veľmi neobjavujú. Nemôžem uveriť tomu, ako mohli tvorcovia do úlohy charizmatického romantika Gomeza Addamsa vybrať (bez urážky) 150-kilovú nesympatickú ozrutu, z ktorej nič dobré nejde... Ale proti ostatným Addamsovcom nič nemám, tí boli fajn (inak sa to popísať ani nedá). Ale aj napriek tomu dúfam, že je všetkým jasné, že tou najlepšou a najautentickejšou Wednesday Addamsovou bude už navždy Christina Ricci (aj keď je dosť možné, že Jenna Ortega jej mierne šliape na päty). Z postáv sa presuniem ku príbehu... Nápad s kombináciou detektívky a nezaujímavého Rokfortu sa mi aj celkom pozdával, ale celý čas ma trochu iritovalo to, ako sa všetko snaží byť nejakým spôsobom tajomné a mne to tak ani v najmenšom nepripadá. Ďalej ma ešte nebavilo to, ako všetci všetko berú veľmi vážne a občasné vtipné hlášky ma pobavili asi iba dvakrát... Addamsovci pre mňa vždy predstavovali zmes kvalitného čierneho humoru, kde sa veci nemusia brať až tak vážne a práve vďaka tomu som sa na nich aj smial, no v tejto minisérii mi to dosť chýbalo... A je aj celkom škoda, že iba jednu epizódu som bol ochotný ohodnotiť plnou paľbou a to aj tak až potom ako v závere zaznela METALLICA (respektíve Apocalyptica)... Skúsim to zhrnúť, Wednesday je pekne spracovaná a dobre natočená miniséria, ale nepríde mi ako niečo, čo si nejakú dlhšiu dobu zapamätám... A preto túto minisériu odporúča iba 7 pobehujúcich rúk z 10. ()

Galerie (425)

Zajímavosti (61)

  • Slečna Thornhillová (Christina Ricci) říká Wednesday (Jenna Ortega): „You're alike, you and I,“ („Jsme si podobní, ty a já“). Obě herečky hrály Wednesday Addams, takže toto tvrzení je pravdivé a doslovně přesné. (HanzoBureshi)
  • V německé verzi se Věc (Victor Dorobantu) nazývá „eiskaltes Händchen“, to znamená ledově chladná ručička. (HanzoBureshi)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Seriály HBO možná zamíří na Netflix

Seriály HBO možná zamíří na Netflix

26.06.2023

Trh streamovacích služeb je v současnosti postavený na exkluzivitě - Disney+ diváky přitahuje Mandalorianem a Avatarem, Netflix Stranger Things nebo Wednesday, HBO Max Bojem o moc a The Last of Us.… (více)

Reklama

Reklama