Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(19)

Mark šéfuje týmu zaměstnanců, kterým byla chirurgicky oddělena pracovní a mimopracovní paměť. Po setkání s kolegou z práce v osobním životě se vydává na cestu k pravdě o jejich zaměstnání. (Apple TV+)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (99)

Fionor 

všechny recenze uživatele

OK... Když pominu brilantní kameru, kterou seriál má (a já si obvykle kompozice a práce s ohniskem na první dobrou nevšímám) a to, že první řada je neuzavřená (což je obecný problém amerických seriálů), tak Severance patří mezi absolutní špičku v seriálovém storytellingu posledních let a doufám, že druhá řada tenhle trend udrží.  O kameře se nechci bavit, protože nejsem kameraman a nedokázal bych správnými slovy popsat, co se na obrazovce děje, a americké vs. britské seriály jsou téma samo o sobě, ale klaustrofobické drama Dana Ericsona (v režii Bena Stillera) je ztělesněním Čechovovy pušky - celá řada detailů, které se v seriálu objevují (počínaje Irvingovou fascinací uměním, konče fotografiemi, které na firemních párty dělá Milchick) má později v příběhu odůvodnění. A to je něco, co velice obdivuji... Pro mě tenhle způsob vyprávění (pokud má každý setup odpovídající payoff) představuje vrchol scenáristiky. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zajímavý námět trošičku sráží nevýraznost a patolízalství hlavních postav. Naštěstí tu ale jsou John Turturro a Christopher Walken, kteří to svými dialogy občas příjemně rozčísnou. Až tak moc, že okamžitě rozlišíte povedené momenty od těch méně výrazných, kterých v celkovém kontextu děje je jednoznačně víc. Nějak jsem se nedokázal rozhodnout, zdali chci pokračovat s každou další epizodou, až jsem nakonec došel na konec první série. Nejsem si ale jist, že budu pokračovat s druhou. Má to nicméně obrovský potenciál, který by se mohl zvrhnout v něco, co způsobí, že se v seriálu konečně začne něco dít. První série mě ale svým minimalismem o tom zatím úplně nepřesvědčila. ()

Reklama

boshke 

všechny recenze uživatele

Ch a Ch. Chození a chodby... Typický, moderní, táhlý seriál. Premisa bombastická, která logicky navnadí. Na začátku nevíme nic (říkáme s Járou Cimrmanem). Velice, VELICE pomalu se nám premisa odhaluje. Asi tak 1,5% za epizodu... Takže je divák navnazen a sleduje další a další chodby a další a další chození. 3%. Pak další a další chodby a další a další chození. 4,5%. Další a další chodby a další a další chození. 6%... Na konci série ví více méně pořád to samé prd jako na začátku, ale "stay tuned for the second series". Ne, děkuji... 60% ()

Triple H 

všechny recenze uživatele

V dnešnej dobe sa na streamoch povaľuje toľko nových, kvalitných vecí, že človek len tak náhodou zavadí o niečo ako Severance. Work-life balance dotiahnutý do extrému a síce zase raz kopanie do korporátnej mašinérie, avšak tentokrát to má nápad, švih, zaujímavú mysterióznu kafkovsko-orwellovskú atmosféru (hoci nie v takej miere aby sa z toho stala pozérska vec),  dosť dobrých hercov (vrátane pár neopozeraných tvárí - Tramell Tillman ako Milchik bol top) a človek čaká čo sa z toho vylúpne. Pre mňa príjemné prekvapenie. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Skvělá mysteriózní korporátní kafkárna, která beze spěchu odhaluje svůj svět a místo vysvětlování o co tam jde, se nám dostává dalších zvratů. Někoho to tak bude nudit, mou pozornost to udrželo i tak. Vedle slibného námětu nabízí i kvalitní vizuál, atmosféru a casting. Patricia Arquette je výborná záporačka. Celé by to mohla být novodobá mysteriózně-hororová klasika, ale do té tomu zatím něco chybí. ()

Galerie (175)

Zajímavosti (15)

  • Počítačové klávesnice, které používají v oddělení Kultivace makrodat, nemají tlačítko „escape“. (pórek)
  • Výroba bola prerušená dvakrát. Počas prvej série kvôli pandémii Covid 19, počas druhej série pre štrajk scenáristov. (Arsenal83)
  • Dan Erickson povedal, že zmes áut a technológií z rôznych období mala „poskytnúť mierny pocit dezorientácie“ a spôsobiť, že Lumon „dával pocit odpútanosti od času a priestoru“. (Arsenal83)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Za Teda Lassa si připlatíme

Za Teda Lassa si připlatíme

30.10.2022

Když se před třemi lety spustila streamovací služba Apple TV+, měla v nabídce pouhých pět titulů. Teď už jich jsou desítky a mnoho z nich sbírá prestižní ceny, od televizních Emmy po filmové Oscary.… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Reklama

Reklama