Naivní policejní zelenáč Will Yam (Mason Lee) pátrá po tajemném sériovém vrahovi s ostříleným detektivem (Gordon Lam) ve filmové učebnici stylizovaného neo-noiru. Černobílé Limbo krutě boří Yamovy iluze a okázale se vrací do časů, kdy hongkongským filmem cloumala nejvyšší ratingová Kategorie III. Režisér Cheang Pou-soi si nebere servítky a trápí diváky podobně, jako své postavy. (Filmasia)

warrenur

Ponura a spinava, ano napriek cierno-bielemu prevedeniu, kriminalka, kedy hlavny traumatizovany vysetrovatel na nase pomery znacne drsne a podla pachu odpadkov nahana vycinajuceho vraha. Kvitujem obcas vybornu atmosferu - dazdive, smetim zasypane ulicky, ked sa obchadzaju navzajom obete i nasilnici. Akurat krehka byvala vazenkyna ma vydrz dlhsiu ako Terminator. To rusilo, zaver bol pomerne silny a nadviazal na obraz z uvodu. Za to pol-hviezdie navrch. 65% Odporucam, nie vsak pre citlivejsie povahy. ()

Deyw

Ty vole..temna drsna kriminalka v zasrany spine..jeste jak je to cernobile tak ztoho ten hnus vynika..az sem skoro citil smrad z tv dopici..film se odehrava vicemene na stanici a v odpadkach.. hodne silna kamera a prostredi, vrah ujde a pointa a finale je hodne v topu, jen skoda, ze ten zacatek toho asi prozradil vic nez chtel..jako peti kvalt to neni, ale hodne dobry, pokud vyjde barevna verze tak to zkusim.. 👍 4/5 ()

Rathalos

Limbo je cierno-biely mix niekolkych zanrov z Honkongu,ktory sa odohrava v spinavych a temnych uliciach,ktore posobia hrozne depresivne a nechutne,cloveku sa pri pohlade na to robi az zle,ked vidi,ze aki vedia byt ludia odporni,cely film sa toci okolo vysetrovania a patrania po seriovom vrahovi,vsetko sa mi pacilo a chcel som dat plne hodnotenie,ale kvoli debilite a neschopnosti oboch policajtov jedna hviezda menej...:⁠-⁠) ()

sochoking

Film začal veľmi sľubne, ale s tým, ako sa v ňom začínalo postupne objavovať viac plastových fliaš, rôznych reťazí a špagátov, polystyrénu, plechoviek, manekýnov, igelitu a z hercov zostala len dvojica tupých detektívnych chujov, z nich starší bol neuveriteľné hovädo, tak ma to prestalo baviť. Prakticky žiadna psychologia postáv, alebo motív vraha, dôvod jeho výskytu v Hong Kongu... Nič, len post apo atmosféra navodzujúca v hustom daždi z požiarníckych hadíc, spolu v kombinácii s vyššie spomenutým bordelom, len (pre mňa) iritujúco otravný chaos a zmätok. ()

Flopik

Presne ako píše kolega sochoking, veľmi dobrý začiatok sa časom stratil v odpadkoch Hongkongu. Čakal som poriadne drsnú a temnú kriminálku. To som v podstate aj dostal, ale v oveľa menšom podaní ako som dúfal. Je to čiernobiele, čo mi osobne nevadilo, vadilo mi však, že je to celé dosť ploché. K postavám nemáte absolútne žiadny vzťah. Je tam dvojka detektívov, ktorí sú obaja chuji (hlavne teda starý), potom tam je vrah o ktorom sa nedozvieme nič (čo, prečo, začo ) a ženská postava, ktorej sa dá aspoň ako tak fandiť. Vraždy na kameru žiadne, a žeby boli brutálne ? A kde ?! Atmosféra je výborná, špina, odpadky, feťáci, bezdomovci, proste po tomto by sem nechcel ísť na výlet skutočne nikto. Drsné to je v jednej jedinej scéne, inak nič čo by ste nevideli v troška temnejšej krimi. Finále je ale perfektné, vrchol filmu. Celkovo je to originálne, má to niečo do seba ale na zadok ma to neposadilo ani pri najmenšom. Silnejšie 3*. ()