Prequel k seriálu Yellowstone sleduje rodinu Duttonových, která se vydává na zrádnou cestu přes Velké pláně, aby unikla chudobě a našla štěstí v Montaně. (SkyShowtime)

janesX

Seriál, ktorý sa zdanlivo pomalšie rozbieha a trochu trvá, kým tie postavy pochopíte, no počas putovania sa vám ich osudy poriadne vryjú pod kožu. Vrcholom série pre mňa je deviaty diel, no ešte lepšie bolo dopozerať to a uvedomovať si túto sériu ako celok. Napriek mojej miernej skepse, ktorá trvala asi po tretiu epizódu musím ale uznať, že v kontexte boli všetky diely dôležité a aj keď sa niektoré zdali slabšie (čo nepochybne aj boli), tiež ma po dopozeraní už napadlo kašlať na matematiku a zvýšiť hodnotenie na maximum. Tento seriál skrátka zanechal obrovitánsky DOJEM! ()

Chermy

Těšil jsem se na chlapácký western, ostatně, co jiného také čekat od scénáristy filmů jako Sicario, Wind River, nebo série Yellowstone. Nicméně dostal jsem uchcanou limonádu, kterou jako by psala Danielle Steel :( I moje manželka byla otrávená věčnými zasněnými proslovy hlavní hrdinky a komentovala jak Sheridan masturubuje nad každou větou... Opravdu nechápu, že se tak zcela míjím s mým většinou oblíbeným autorem, ale pokud chcete opravdu chlapácký a perfektně napsaný seriál, podívejte se na Sheridanova starostu Kingstownu (Mayor of Kingstown). Tohle už nikdy více! ()

Fr

„V PRÉRII ČÍHÁ SMRT VŠUDE. MÁ VŠECHNY TVÁŘE, JAKÉ SI JEN DOVEDETE PŘEDSTAVIT. A PŘEKONÁVÁ I TY NEJHORŠÍ NOČNÍ MŮRY…“   Feministicky chlapskej seroš o cestě, která vás buď zocelí, nebo zabije... Takovej (asi) klasickej Sheridan – postavy s parádníma charakterama, který se vryjou pod kůži, vobčas červená knihovna… ale hlavně drsný putování zemí, která nezná slitování! (Navíc ty minirole!) /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Taylor Sheridan si v seriálu střihl roli rančera, lovce zlodějů dobytka Charlese "Charlie" Goodnighta. 2.) Tim McGraw a Faith Hill (James a Margaret Duttonovi) se objeví ve flashbackových scénách také ve čtvrté řadě seriálu Yellowstone. 3.) Thx za titule „num71“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  *** ()

Kothy

Drsný westernový seriál od Taylora Sheridana, který nám ukazuje nejen světlé, ale hlavě ty stinné stránky tehdejšího divokého západu, ve kterém smrt čeká na každém rohu a přežít není snadné. Děj se zaměřuje na skupinu evropských přistěhovalců, která putuje s doprovodem z Texasu do Montany. Ještě ani nezačnou svou cestu a už se jim problémy lepí na paty. Ochranu jim dělá pár místních kovbojů, dva veteráni z války a přidá se k nim i jedna rodina. Rozhodně to není nuda. Postupně se naše karavana posouvá a mrtvých přibývá. Na konec cesty dojde jen pár postav. Líbí se mi toto drsné ztvárnění divokého západu bez příkras. Tohle se často nevidí. Konec je dost dojemný... "Smrt se na mě usmála a bylo to nádherné." ()

T2

Bravúrny westernový počin 1883 od tvorcu a režiséra Taylora Sheridana. Normálne ma neskutočne navnadil aby som si konečne pozrel pre mňa dlho odkladaný seriál Yellowstone a teraz aj prichádzajúci 1923. Nepamätám si, že by ma nejaký seriál tak dostal, priam som to hltal a aj ma patrične dojal. Príbeh o osídľovaní pustej severnej Ameriky a nástrahách na každom kroku si ide svojím tempom. Prisťahovalci putujúci na sever, sú skúšaný ako nikdy či odolajú drsným podmienkam, či už zo strany prérie, banditov, indiánov alebo ich najatým vodcom. Kde to nekompromisne ťahá  Shea Brennan (Sam Elliot), ktorý sa nezastaví pred ničím a nikým, no a dokáže byť aj mentorom. Dobre mu sekunduje vojnou ošľahaný veterán James Dutton (Tim McGraw). Ten by sa rád zo svojou rodinkou usadil na pokojnom mieste, bez väčších nástrah ale jeho svojrázna dcéra Elsa (Isabel May) mu to moc neuľahčuje a ponúka v tomto drsnom príbehu aj iný rozmer. Jej dospievanie, tu ponúkne zaujímavú rozmanitosť, hravosť, prvé lásky a aj prerod z dievčaťa na ženu, ktorá svoje skúsenosti nadobudnuté putovaním prériou zúročuje, keď ide vždy do horkého. Veľmi poctivo vystavaný seriál plný úžasných dialógov, silných mentorských motívov,  dobrých postáv, výborných hereckých výkonov, kde zažiari a strhne veľkú pozornosť mladá Isabel May. /100%/ ()

• Dívku, které se udělá zle z vody a je označována jako „slovanský emigrant“, hraje Amber Blaze Lemmond, která je české národnosti. Na anglickou radu ohledně pití vody odpoví zřetelně česky: „Nerozumím.“ (fabecc1222)
  • V seriáli sa spomína bar White Elephant (Biely slon), ktorý existuje dodnes. (belinko)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD