X-Men

USA / Kanada, (1992–1997), 27 h 3 min (Minutáž: 20–23 min)

Předloha:

John Byrne (komiks), Jack Kirby (komiks), Stan Lee (komiks) (více)

Nože vystřelující přímo z ruky, ničivý laserový pohled, umění přesunovat předměty nebo ovládat počasí. To vše jsou schopnosti mutantů! Pro obyčejné lidi jsou ale tato stvoření hrozbou. Proto se pod vedením profesora Charlese učí, jak s lidmi vyjít a neublížit jim. Ne všichni mutanti jsou ale ochotni spolupracovat, neboť nevěří, že by mohli s lidmi žít v míru. Šéf zlých mutantů, podlý Magneto, má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly! Čas velké bitvy mutantů přichází! (oficiální text distributora)

novoten

Filmová parta mutantů je patřičně promyšlená, psychologicky naladěná a dostatečně provázaná s předlohou. Tento seriál je ale jednou příliš (a hlavně naprosto zbytečně) komplikovaný, jindy zase otravně jednoduchý jako ta nejnaivnější čísla komiksu. Naštěstí jsou to pořád X-meni, takže nechybí Wolverine, Rogue, Gambit a další klasičtí hrdinové, takže pokud jste milovníci téhle mírotvorné skupinky a překousnete i přestřelenou absurdnost zápletek a jednoduchost dialogů, dá se do konkrétních ság skočit po hlavě. ()

JK-Stinger

Parádní seriál z prostředí nejslavnějších mutantů. V dnešní době už by asi nikoho moc nebral (i když já jsem ho shlédnul teprve nedávno), ale pro Marvelovské univerzum byl jistě ohromným přínosem a myslím, že spoustu lidí přilákal ke čtení comicsů. Příběhy jsou různé, některé výborné, jiné průměrné, některé občas dost komplikované. Jako celek to ale funguje skvěle a doporučuji každému Marvel/X-Men fandovi. BTW sexy chraplavý hlas Rogue (samozřejmě původní znění) je k sežrání a Gambit se taky moc povedl (nemluvě o Wolverinovi, ten je cool vždycky:)). ()

nirvana91

Zatiaľ mám za sebou 1. sériu a celkom ma prekvapila. Myslela som, že na to že je to starý animovaný seriál to za veľa stáť nebude. Veľké plus však u mňa má len samotný fakt, že X-Menov "žeriem". Úvodná znelka mi začína prichádzať dosť chytľavá :) Kým som nevidela týchto prvých 13 častí, vôbec som nemala potuchy o tom, že Storm ma klaustrofóbiu, že niekedy bol nejaký mutant menom Jubilee alebo že Rogue a Gambit spolu dačo mali/majú. Tak už sa nemôžem dočkať 2. série. Profesor Xavier so svojími X-Menmi majú určite ešte dosť toho, čo ponúknuť. ()

HoneyBunny

První seznámení s x-meny mi nabídl Singer, takže na tomhle seriálu jen těžko stravuju legrační kostýmy, pitomoučké dialogy, mizivé charaktery postav, staromódní animaci a režisérskou zkratku, aby děj pochopily i osmileté děti. Korunu všemu nasazuje naprosto příšerný český dabing. Chápu, že děckám se to může líbit jako nám svého času mistr Tříska a spol. Smůla. Kdyby mi bylo deset let... ()

konysua

X-meni jsou a vždy budou to nejlepší od Marvelu. Tento seriál jsem viděl asi tak 5x jelikož to stále dokola pouštěli na supermaxu. Někdy je to hodně zmatené a dost si to protiřečí. Nelíbí se mi americký styl kresby. Oproti anime jsou to nebe a dudy. Mlátičky jsou vetšinou stylem umlácení, nic složitého. Ale x-meni jsou jenom jedni a vidět tu obrovskou plejádu charakterů stojí za hřích. 7/10 ()

• Jean a Scott se v této epizodě chystají jí na muzikál „Fantom opery“. Jedná se o adaptaci stejnojmenného románu Gastona Lerouxe, ve kterém se hlavní postava ukrývá v podzemních tunelech, stejně jako Morloci v této epizodě. (Kubaaa97)
  • Tato epizoda je založena na komiksech „X-Men #121“ a příběhu „Weapon X“ v komiksech „Marvel Comics Presents #72-84“. (Kubaaa97)