Pod rouškou temnoty

• USA Blacklight (více)

Politickou aktivistku Sofii před jejím domem srazí auto a řidič z místa činu ujede. Je zjevné, že nejde o náhodu. Travis Block je veterán z vietnamské války, který pracuje jako tajný agent pro ředitele FBI Gabriela Robinsona a jeho úkolem je likvidovat problémy v systému. Je vlastně čistič a odstraňuje agenty, kterým selhalo krytí. Chce se své stinné minulosti zbavit a odejít do důchodu, aby se mohl věnovat dceři a vnučce. Ředitel ho ale odmítá propustit. Dává mu poslední úkol, přivést agenta Dustyho Cranea. Travis ale neví, že Crane spolupracuje s novinářkou Mirou Jonesovou, která pátrá po příčině Sofiiny smrti a získala od Cranea důkaz, že nešlo o nehodu. Dal jí informace i o přísně tajné operaci FBI, určené na likvidaci nepohodlných lidí. Mezitím je Dusty Crane zavražděn a Travisova dcera i s vnučkou jsou uneseny. Novinářka Mira Travisovi všechno řekne, a tak je nucen považovat svého ředitele za nebezpečného zločince a zastavit ho všemi prostředky. (JOJ Cinema)

sedm.1

Sice je fakt, že i přestože má Liam na krku už sedmdesátku, tak pořád v těchto svých akčních postavách nepůsobí nějak vyloženě trapně, či nevhodně, stále má charisma a pořád si dokáže udržet jakousi auru fungujícího, nelítostného hrdiny, co nakope každému bezpráví nekompromisně prdel, na druhou stranu je bohužel ovšem zároveň i pravda, že spíš už své oponenty ale ukecává, než aby z nich vymlátil duši, no je to zkrátka složité, nicméně mám tak trochu v tomto ohledu obavy do budoucna, že jelikož v tomto trendu svých postav zatím asi nehodlá Neeson příliš polevit, tak s tou přesvědčivostí a živelností to bude nejspíš už asi jen horší a horší, což se následně bude odrážet i na kvalitě, respektive lépe řečeno, na zábavnosti těchto jeho filmů, které lze z valné většiny, stejně právě jako Blacklight, označit za tuctové béčka, které zachraňoval právě jen Liam svými akčními kousky a bez nich to bude už jen vyloženě trápení, no uvidíme, nikdo ale prostě nemládneme, že? Takže jak už jsem zmiňoval, akce tu je minimum, pokud mě paměť neklame, tak uprostřed jeden souboj, kde navíc Liama evidentně zaskakuje dvojník, a pak v závěru jedna větší přestřelka, která sice úplně mizerně nepůsobí, ale upřímně, nezachraňuje vůbec nic. Zápletka je jinak předvídatelná kopie milionkrát viděného, je bez nápadu, bez nějakého většího spádu, i když tedy abych nepřeháněl, tak ani vyloženě nenudí, ale prostě strhující jízda to tedy rozhodně není, atmosféra ani styl zpracování nejsou výrazné a ani s jednotlivými postavami a jejich hereckými představiteli to není žádná výhra, hlavně pak ta ústřední postava novinářky je vyloženě příšerná a nehorázně mě iritovala i díky jejímu obsazení. Tomuto béčku zkrátka nepomohlo vůbec nic, aby neskončilo v podprůměrných, nezáživných vodách, takže ho lze doporučit snad jen pro opravdu zaryté příznivce Liama Neesona, jinak se ale jedná fakt upřímně o slabotu. ()

Derek

dalsi z nekonecnej rady neesonoviek ktorymi sme zahlcovani poslednou dobou. akcia, az na prekvapujuco slusnu nahanacku, nic moc (co pri skoro 70. rocnom liamovy neprekvapi), pribeh tiez nepatri medzi oskarovy material, ale ako kulisa na piatkovy vecer k pivu sa to da prezit (ale piva treba vacsie mnozstvo)... ()

aR3Zz

Zcela, ale zcela průměrný akčňák, dalo by se jej označit už i za béčkový. Jednoduchá zápletka, pár honiček, pár přestřelek, zatáhnout do toho rodinu a doufat, že to bude stačit. To není ideální postup, jak natočit dobrý film. Zde to s odřenýma ušima stačilo, tedy alespoň pro mne. Ale obecné hodnocení filmu mluví za vše. Za mne 50% ()

Shakers

Bavia ma aj tieto lacnejšie Níznofky, stále je to pozeratelnejšie ako to, čo natáčal poslednú dobu Brús Vilíž, no musím uznať, že toto mi prišlo od Liama asi to najslabšie, čo som od neho za posledných pár rokov videl. Mark Willias nie je žiadna režijná špička, dokáže síce natočiť niekoľko pekných scén a zopár prestreliek, ale to čo v iných filmoch je len menšia akčná namlsávka, tu je to finále. Príbeh je tiež nemastný neslaný a tak to všetko musí zachraňovať dedo Liam, ktorého očividne akčný žáner ešte neprestal baviť. Za jeho akčnú vydrž by som mu dal pozvánku do Expendables. 50% - 2* ()

Lacike

Zopár kompetentných a nepodfinancovaných akčných scén (nejaká tá cool bitka, priemerná prestrelka alebo totálne zbytočná naháňačka) vo filme s extrémne debilným a nefunkčným scenárom. Už ani charizma dedka Neesona (fakt tu hrá dedka) to nezachráni. Je to o chlp horšie ako Honest Thief, ale o všetky zvyšné chlpy na Willisovej hlave lepšie ako jeho súčasné pseudofilmy. 3/10. ()

• Film sa natáčal v Canberre, Mount Macedon a Melbourne (Austrália). (Arsenal83)
  • Hoci sa film oficiálne odohráva v USA, je mnoho indícii, ktoré jasne dokazujú, že film sa natáčal v Austrálii - pravostranná premávka, austrálske dopravné značky aj austrálske semafory. (Arsenal83)