Podnikatel Skácel (L. Veselý) je jedním z přátel Maxe (J. Lábus), se kterým přišel k velkému majetku v době privatizace, a to ne zcela legální cestou. Teď je však sám obětí zločinu. Podvodník Lukeš (J. Kolařík) padělal směnku na desítky milionů a s pomocí podplaceného grafologa vyhrál soud. Skácel, sužovaný řadou dalších problému situaci neunese a zastřelí se. Maxův syn Alex (V. Navrátil) požádá o pomoc kpt. Faita (M. Myšička) a Markétu (E. Křenková). Zjišťují, že trik s padělanou směnkou neprošel Lukešovi beztrestně poprvé, na své straně má totiž zkorumpovaného šéfa policie Votočka (J. Prouza). Past tentokrát bude vyžadovat Alexovy herecké vlohy: převtělí se do role albánského mafiána a nabídne Lukešovi své služby. Opět nebude nouze o komické situace, v nichž Markéta sehraje roli Alexovy tlumočnice a osobní asistentky. Podaří se Božím mlýnům dopadnout nejen Lukeše, ale konečně usvědčit i úplatného Votočka? (Česká televize)

Diskuze

milos.bradik

milos.bradik (hodnocení, recenze)

Ty převleky jsou prostě dokonalé, to co dělal Myšička, jako řidič té zelené škodovky, to byl prostě požitek. Nebo třeba ten francouzsky mluvící Albánec, to jsou fakt důvtipné vtipy. Po dlouhé době zase podařená parodie. Rozmýšlel jsem i o tom, že bych dal pět hvězd, ale na parodie jako Čtyři vraždy stačí, drahoušku, to přece jen nemá.