Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023 Autor Jokolo

V současné době hraje u studia Disney prim spíše seriálová odnož Star Wars. Poslední celovečerní film jsme v kinech viděli téměř před čtyřmi lety, od té doby jsme však dostali seriály Ahsoka, Andor, Boba Fett: Zákon podsvětí, Obi-Wan Kenobi, Vize, Špatná várkaMandalorian nebo poslední sérii Klonových válek. Jejich přijetí pak často sahalo od vřelého a jásávého k odmítavému až znechucenému. Myšácké studio si je nicméně velmi dobře vědomo toho, že má v rukou jednu z nejslavnějších ság všech dob, tím pádem je nutno ji řádně podojit i přes občasné lamentování některých fanoušků. Seriály se tedy vzájemně propojují, odkazují na sebe a v rámci grandiózního finále by měly vyvrcholit celovečerním snímkem z pera Davea Filoniho, jenž má v současnosti seriály od Lucasfilmu na starosti. A velmi pravděpodobně v něm budeme svědky konfrontace mezi posádkou PovstalcůAhsokou a velkoadmirálem Thrawnem s tváří Larse Mikkelsena.

 

Nejde však o jediný celovečerní film, ve kterém nás ozáří světelné meče. Letos v srpnu totiž přišlo oznámení, že na rozporuplně přijatou sequelovou trilogii bude navazovat další pokračování. Studio se zatím zdráhá používat výraz desátá epizoda, objevují se totiž informace, že vedení upouští od strategie trilogií, ale chce se soustředit více na jednotlivé filmy a příběhy. Tím prvním má být právě snímek točící se okolo Rey, jež patnáct let po událostech z epizody Star Wars: Vzestup Skywalkera cvičí nový řád rytířů Jedi. Daisy Ridley (Vražda v Orient expresu) v poslední době několikrát oznámila, že by se do své nejslavnější role ráda vrátila. A údajný zdroj přímo ze studia nedávno na serveru Reddit vynesl informaci, že názvem příštího filmu má být lakonické Star Wars: A New Beginning.

 

Oficiální zdroje však kontrují tím, že nic není definitivní a název film ještě žádný nemá, jelikož ještě není ani hotový scénář. Na tom v těchto dnech pracuje Steven Knight (Gangy z Birminghamu, Pluk mizerů), jenž převzal scenáristickou roli po Damonu Lindelofovi Justinu Britt-Gibsonovi, kteří byli dle rozhovoru pro Esquire odejiti proti své vůli po několikatýdenní práci na příběhu. Jakmile Knightův scénář vedení schválí, poputuje k Sharmeen Obaid-Chinoy (Ms. Marvel), převážně dokumentární oscarové režisérce, která má režii příštích hvězdných válek na starosti. Natáčení bylo původně naplánováno už na duben příštího roku, stávky ale samozřejmě zasáhly i Lucasfilm, a tak se v současnosti odhaduje, že pokud nebude třeba scénář výrazně předělávat, kamery se rozjedou koncem léta. 22. května 2026, kdy je stále rezervován premiérový slot pro příští Star Wars, tak působí reálně. 

 

Co se týče dalších filmů z tohoto světa, Taika Waititi (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) na svém filmu z předaleké galaxie stále oficiálně pracuje, nic bližšího však není známo. Dalším studiem posvěceným titulem pak je příběh Jamese Mangolda (Le Mans '66, Logan: Wolverine), jenž se má odehrávat desítky tisíc let před doposud známými událostmi a má se zabývat počátky objevování Síly a prvními rytíři Jedi, přičemž pracovní název filmu je zatím Star Wars: Dawn of the Jedi. Mangold ale paradoxně uvedl, že slova jako Jedi a Síla ve filmu neuslyšíme, zdá se tedy, že od něj můžeme čekat nové pojetí známého světa. Hlavně ale doufejme v dobrý film.

Reklama

Související novinky

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (více)

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (více)

Comic-Con Prague 2024 odtajnil další hvězdné hosty

Comic-Con Prague 2024 odtajnil další hvězdné hosty

07.03.2024 Reklama

V pořadí pátý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky legendární space opery Star Wars či ikonické Hvězdné brány. Na začátku dubna budou moci v pražském Universu potkat… (více)

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Je tomu už téměř osm let, co do kin dorazil zatím poslední filmový Star Trek s podtitulem Do neznáma. A zatímco o přímém pokračování série v hlavních rolích s Chrisem Pinem, Zacharym Quintem a Zoe… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

dnes

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (více)

Reklama

Reklama