Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023 Autor Jokolo

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální projekt, který není sequelem, ani nenavazuje na již zaběhnutou filmovou sérii. Pro ilustraci toho, o jak obří úspěch se jedná, uveďme to, že posledním filmem, jemuž se povedlo dosáhnout na vrchol ročních žebříčků tržeb, aniž by se mohl opřít o zavedenou filmovou značku, byl první Avatar před čtrnácti lety. A jakmile něco funguje takto dobře, je nasnadě to vzít a vyždímat to do sucha. Proto není divu, že v každém rozhovoru s režisérkou či hlavní představitelkou filmu přijde na přetřes otázka na možné pokračování růžové komedie. 

 

Režisérka a scenáristka filmu Greta Gerwig se k rozšiřování světa Barbie vyjádřila hned po premiéře, když jej označila za bohatý a lákající k tomu, aby se do něj znovu vrátila. Postupem času se však k potenciálnímu sequelu začala vyjadřovat čím dál rezervovaněji, aby nakonec oznámila, že její nápady směrem k blonďaté panence jsou vyčerpány, a jejím dalším projektem bude objevování jiného fantazijního světa pro Netflix, a to nová filmová adaptace Narnie dle ságy C. S. Lewise. Se stejným odstupem se k sequelu staví i druhý tvůrce hitu Noah Baumbach, který původně Barbie považoval za strašný nápad a pracovat na ní nechtěl.

 

Filmy ale nedělají pouze režisérky a scenáristé. Margot Robbie se mimo hlavní tváře filmu stala i jeho producentkou, proto otázky na další hrátky s panenkami mířily i směrem k ní. A její odpověď pro agenturu AP zní poměrně jasně zamítavě s tím, že Barbie nikdy nebyla koncipována jako série nebo trilogie, veškerá péče mířila k tomuto jednomu snímku a nedovede si představit, jak by film mohl pokračovat dál. 

 

Jenže člověk míní a studio mění, a zájem studia Mattel, jenž vlastní práva na Barbie a další hračky převeditelné do filmu, je jasný. CEO Mattelu Ynon Kreiz se tak pro Variety vyjádřil rozjuchaně s tím, že v současnosti je v různých fázích vývoje rozpracováno 45 projektů dle jejich hraček, hlavním cílem je pro ně nastartovat nové filmové franšízy a z myšlenky na další Barbie filmy je nadšen. Nejpravděpodobněji se tak v současnosti jeví možnost, že do světa panenek se ještě za nějaký čas vrátíme, ale bez účasti hlavních strůjců tohoto úspěchu. 

Reklama

Související novinky

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Jaké filmy budou soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Jaké filmy budou soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

14.04.2024

Ve čtvrtek 11. dubna proběhla v kinosále UGC Normandie v Paříži tisková konference ku příležitosti zveřejnění oficiálního výběru v rámci programu nadcházejícího 77. ročníku Filmového festivalu v… (více)

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Loňský rok byl pro hvězdnou herečku a schopnou producentku Margot Robbie (Babylon) poměrně přelomový. Její produkční společnost LuckyChap přenesla na plátna kin svět Barbie, tedy nejvýdělečnější film… (více)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

V noci z neděle na pondělí proběhl v hollywoodském Dolby Theatre v Los Angeles šestadevadesátý ročník slavnostního předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd, na němž byla v celkem… (více)

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) má v posledních letech poměrně turbulentní období. Po soudních tahanicích se svou bývalou partnerkou Amber Heard (Aquaman a ztracené království), z… (více)

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (více)

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

dnes

Populární režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) nám nadělil svůj zatím poslední režijní počin v roce 2022 díky příspěvku do marvelovského univerza, kterým byl vlažně přijatý Doctor Strange v… (více)

Zemřela herečka Shelley Duvall

Zemřela herečka Shelley Duvall

včera

Ve věku pětasedmdesáti let zemřela ve čtvrtek ve městě Blanco v Texasu americká herečka Shelley Duvall. Důvodem úmrtí byly komplikace spojené s dlouho trvajícím onemocněním cukrovkou. Tuto zprávu… (více)

Costnerův western propadl, pokračování se odkládá

Costnerův western propadl, pokračování se odkládá

včera

Je hezké, když si slavní auteuři plní vlastní filmové sny. Takový snímek vždy provází zarputilé odhodlání, s nímž tvůrci převádějí film na plátno, což si ve většině případů rozhodně zaslouží obdiv.… (více)

Reklama

Reklama