Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023 Autor Jokolo

Já, legenda bylo hitem, zejména na domácí půdě. Postapokalyptický snímek, v němž se Will Smith jako vědec a domnělý poslední člověk na světě snaží vypořádat s následky nákazy, jež zdecimovala lidstvo a přeživší proměnila v krvelačná monstra, si našel přízeň jak u diváků, tak u kritiků a není proto divu, že o pokračování příběhu se mluví již od premiéry prvního filmu. A byť se to zdá relativně nedávno, letos od ní uběhlo již šestnáct let, což je stejné období, jaké uplynulo například mezi Návratem JedihoSkrytou hrozbou. Loni ale scenárista prvního snímku Akiva Goldsman vyrukoval s tím, že na pokračování se opravdu pracuje, což před pár dny během diskuze na filmovém festivalu Red Sea potvrdil i Smith, a rovnou přihodil i další informace o chystaném sequelu.

 

Scénář k němu je už hotový a předpokládá se, že na něm opět pracoval právě Goldsman, jenž v současnosti navíc s režisérem prvního Já, legenda Francisem Lawrencem dělá na druhém Constantinovi. Smith také uvedl, že právě v těchto dnech si o druhém díle telefonuje s Michaelem B. Jordanem, jenž se stejně jako oscarový a fackující herec zhostí producentské i herecké role. Bystrý divák si pak klade otázku, jak je možný návrat Smithovy postavy? Milovníci DVD však ví, že nosiče přinesly i alternativní závěr, jenž poskytuje další prostor pro rozvíjení příběhu hlavního hrdiny. Je tedy potvrzeno, že se dočkáme zajímavé situace, kdy bude film navazovat na konec, který nebyl v kinech ukázán, zato byl u diváků oblíbenější a zůstává mnohem věrnější (skvostné) předloze od Richarda Mathesona.

 

Bližší informace zatím poskytnuty nebyly, nevíme tak, jestli se vrátí například i Alice Braga. Závěr, který byl nyní kanonizován, však poskytuje zajímavý potenciál pro rozvíjení témat z novely, která byla adaptována již do čtyř filmů. V té se hlavní protagonista Robert Neville na konci stává morálně nejednoznačnou postavou a vyvrhelem v nově vzniknuvší společnosti nakažených. Will Smith si pak nový scénář velmi pochvaloval, doufejme tedy v to, že si pokračování, na němž má po dokončení druhého Constantina znovu pracovat Lawrence, vezme z novely i prvního dílu to nejlepší. 

Reklama

Související novinky

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (více)

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (více)

Nové Hunger Games jsou v přípravách

Nové Hunger Games jsou v přípravách

10.06.2024

Čeká nás opětovný návrat do dystopického světa Panemu. Bylo to jasné už po úspěchu loňského snímku Hunger Games: Balada o ptácích a hadech, který měl premiéru v polovině listopadu a s rozpočtem 100… (více)

Comic-Con Prague 2024 odtajnil další hvězdné hosty

Comic-Con Prague 2024 odtajnil další hvězdné hosty

07.03.2024 Reklama

V pořadí pátý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague potěší nejen fanoušky legendární space opery Star Wars či ikonické Hvězdné brány. Na začátku dubna budou moci v pražském Universu potkat… (více)

Creed se dočká čtvrtého dílu

Creed se dočká čtvrtého dílu

19.11.2023

Jak to tak vypadá, Adonis Creed své boxerské rukavice jen tak nesundá. Oscarový producent Irwin Winkler (série Rocky) během jednoho ze svých nedávných rozhovorů totiž prozradil, že po komerčním… (více)

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Stávky skončily, studia nelení a mohou tak vesele oznamovat nové projekty, na nichž se znovu rozjíždí práce. Nejinak je tomu u Netflixu, který se nikdy nebál drahých ambiciózních fláků, a proto teď… (více)

Jean Dujardin se začne neodvratně zmenšovat

Jean Dujardin se začne neodvratně zmenšovat

05.11.2023

Připravte si lupu. Držitel Ceny Akademie Jean Dujardin (The Artist, Novembre) by si měl zahrát hlavní roli v připravovaném francouzském sci-fi snímku The Incredible Shrinking Man od produkční… (více)

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Mysleli jste si, že nic horšího než remake Harryho Pottera v podobě televizního seriálu už nehrozí? Pak vězte, že studio Lionsgate čerstvě oznámilo také návrat Twilight ságy. Stmívání se pak rovněž… (více)

Will Smith se po roce vrátí před kameru

Will Smith se po roce vrátí před kameru

12.03.2023

Je to rok od posledních Oscarů, které nevstoupily do historie tím, jaký snímek vyhrál nejlepší film (pokud si na to vůbec někdo vzpomene), ale tím, jak herec Will Smith vystoupil na pódium, aby… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

dnes

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 25 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (více)

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

včera

Populární režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) nám nadělil svůj zatím poslední režijní počin v roce 2022 díky příspěvku do marvelovského univerza, kterým byl vlažně přijatý Doctor Strange v… (více)

Zemřela herečka Shelley Duvall

Zemřela herečka Shelley Duvall

11.07.2024

Ve věku pětasedmdesáti let zemřela ve čtvrtek ve městě Blanco v Texasu americká herečka Shelley Duvall. Důvodem úmrtí byly komplikace spojené s dlouho trvajícím onemocněním cukrovkou. Tuto zprávu… (více)

Reklama

Reklama