Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

24.04.2024 Autor Goldbeater

Oblíbený americký režisér Chris Columbus (Sám domaHarry Potter a Kámen mudrců) se čtyři roky od svého zatím posledního počinu, kterým bylo pokračování Vánoční kroniky pro streamovací službu Netflix, vrací na scénu. Natočit by totiž měl filmovou adaptaci debutové knihy „The Thursday Murder Club“ (u nás vydané jako „Čtvrteční klub amatérských detektivů“) od autora Richarda Osmana pro produkční společnost Amblin Entertainment Stevena Spielberga. Novela vydaná v roce 2020 vypráví příběh čtyř sedmdesátníků, kteří se scházejí v cyklu seniorů a pro zábavu a zahnání nudy řeší staré kriminální případy. Když je však místní kontroverzní developer nalezen mrtvý, čtyři přátelé se poprvé ocitnou uprostřed živého vyšetřování.

 
Vysoce profilovaný projekt od režiséra, který nám v minulosti nadělil jedny z největších diváckých hitů v historii, si žádá výrazné obsazení. A to se nyní také rýsuje, kolem chystaného snímku totiž krouží rovnou trojice velkých jmen z Velké Británie. V hlavních rolích tří ze čtyř postarších přátel by se mohli objevit třeba bývalý představitel agenta 007 Pierce Brosnan (Zlaté oko, Stopy spravedlnosti), oscarová herečka Helen Mirren (KrálovnaGolda - Železná lady Izraele) a držitel Ceny Akademie Ben Kingsley (Gándhí, Schindlerův seznam). Na jejich potvrzení si nicméně ještě musíme počkat. Samotný snímek The Thursday Murder Club byl přitom u Amblin Entertainment oznámen už v roce 2020 a natočit ho původně měl režisér a scenárista Ol Parker (Vstupenka do rájeMamma Mia! Here We Go Again), ten je však aktuálně už ze hry.

 

Zajímavostí je, že práva na zfilmování novely byly Amblinem před lety vydraženy v největší aukci týkající se debutového literárního díla za celou dekádu. Přihazovalo tehdy celkem čtrnáct společností. Nejen to by mělo značit, že nás čeká opravdu výrazný počin. Samotná knižní předloha Richarda Osmana k tomu navíc už stihla dostat tři pokračování a po celém světě již bylo prodáno přes 10 milionů kopií knih z této série (všechny čtyři svazky se staly bestsellery podle deníku New York Times). Na cestě je navíc i pátý díl, který by se vydání měl dočkat někdy v příštím roce. Pokud tedy chystaný snímek bude divácky úspěšný, jak tvůrci jistě doufají, bude rozhodně odkud brát i pro potenciální filmová navázání do budoucna.

Reklama

Související novinky

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (více)

Nový film Stevena Spielberga má datum premiéry

Nový film Stevena Spielberga má datum premiéry

24.05.2024

Pokud jste fanoušky tvorby legendárního sedmasedmdesátiletého amerického režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Dobyvatelé ztracené archy), měli byste si do diáře zapsat datum 15. května… (více)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Od roku 2022, kdy Steven Spielberg představil fandům svůj Zlatým Glóbem ověnčený osobní film Fabelmanovi, jsme moc netušili, k čemu se chce jeden z nejslavnějších režisérů všech dob příště… (více)

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Dinosaurům v kinech rozhodně ještě neodzvonilo. V roce 2015 odstartovaná trilogie Jurský svět sice v létě 2022 oficiálně skončila, ale přestože druhý díl s podtitulem Zánik říše a zejména pak třetí… (více)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

V pondělí 22. ledna 2024, den před vyhlašováním nominací na Ceny Akademie, byly oznámeny nominace na nechvalně známé anticeny Golden Raspberry Awards, které každoročně vyzdvihují spíše ty nelichotivé… (více)

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Jsou tomu prakticky už tři roky od doby, kdy na Oscara nominovaný režisér Paul Greengrass vydal svůj zatím poslední celovečerní film, kterým bylo westernové drama pod názvem Zprávy ze světa s Tomem… (více)

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Jak nám letos ukázalo třeba australské Mluv se mnou, americké Smrtelné zlo: Probuzení nebo v současnosti v kinech i na streamu čerstvě úřadující snímek Pět nocí u Freddyho, hororovým filmům s nízkým… (více)

Chris Rock chystá životopis Martina Luthera Kinga

Chris Rock chystá životopis Martina Luthera Kinga

07.10.2023

Herec a komik Chris Rock dělal v posledních letech řadu věcí, aby se v očích diváků vymanil ze škatulky pouze komediálního tvůrce a vybíral si často vážnější, dramatické role (seriál Fargo, Amsterdam… (více)

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023 Reklama

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (více)

Reklama

Reklama