Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024 Autor Goldbeater

Ve věku devětasedmdesáti let zemřel britský herec Bernard Hill, známý především ze snímků jako TitanicLovci lvů a z trilogie Pán prstenů. Se smutnou zprávou v neděli přišla televizní stanice BBC s odvoláním na hercova agenta Loua Coulsona. Rodák z Anglie podle jeho vyjádření odešel v neděli 5. května v ranních hodinách. Jeho rodina tuto zprávu zatím nestihla komentovat a příčinu úmrtí v tuto chvíli neznáme. Víme nicméně to, že za sebou Bernard Hill zanechal odkaz zahrnující více než třináct desítek filmových a televizních rolí.

 

Narodil se v roce 1944 v Manchesteru, kde později také vystudoval dramatickou školu. Na televizních obrazovkách a ve filmu se začal objevovat na počátku sedmdesátých let. Z jeho raných rolí můžeme zmínit například epizodní úlohu v minisérii Já, Claudius a roli seržanta Putnama v oscarovém snímku Gándhí. V roce 1984 se objevil v dobrodružném filmu Bounty s Anthonym Hopkinsem a Melem Gibsonem v hlavních rolích. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let si zahrál například v oceňovaných komediích Topení po číslech režiséra Petera Greenawaye a Shirley Valentinová Lewise Gilberta či dobrodružném snímku Měsíční hory Boba Rafelsona.

 

Do povědomí světových diváků se zapsal zejména koncem tisíciletí, kdy si kromě snímků jako Žabákova dobrodružství a Lovci lvů zahrál zejména také v obřím diváckém hitu Titanic v režii Jamese Camerona, v němž ztvárnil postavu zkušeného kapitána Edwarda Smitha, jenž rozhodně nemá v úmyslu opustit potápějící se loď. Jen o pár let později se chopil další ikonické úlohy, jíž byl hrdinný rohanský král Théoden ve dvou pokračováních v rámci oblíbené fantasy trilogie podle předlohy J. R. R. Tolkiena, Pán prstenů: Dvě věžePán prstenů: Návrat krále Petera Jacksona.

 

Z pozdějších let si ho diváci mohou vybavit také například ze snímků WimbledonValkýraFranklyn. Na televizních obrazovkách si v nedávné době zahrál například v minisérii Wolf Hall, seriálu Unforgotten a naposledy také v druhé řadě seriálu Respondér. Před dvěma lety měli navíc čeští filmoví fanoušci šanci Bernarda Hilla potkat také v rámci akce Comic-Con Prague 2022, kam osobně zavítal.

Reklama

Související novinky

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (více)

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

V posledních hodinách roku 2023 bohužel přichází smutné zprávy z Velké Británie. V sobotu 30. prosince totiž filmový svět ve věku pětasedmdesáti let náhle opustil anglický herec nominovaný na dvě… (více)

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023 Reklama

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (více)

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023 Reklama

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh. VOD knihovna CANAL+ nabízí… (více)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023 Reklama

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

29.01.2023

Byl to poměrně zajímavý souboj - přitáhne více pozornosti diváků velký návrat Star Wars po deseti letech, nebo návrat Avataru po třinácti letech? Teď už známe odpověď. Pokračování sci-fi blockbusteru… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

19.05.2022

Svět filmu a hudby opustila další fenomenální osobnost, jejíž výraznou a zvukově podmanivou tvorbu zná snad každý filmový divák. Ve věku devětasedmdesáti let totiž zemřel legendární řecký hudební… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

dnes

Populární režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) nám nadělil svůj zatím poslední režijní počin v roce 2022 díky příspěvku do marvelovského univerza, kterým byl vlažně přijatý Doctor Strange v… (více)

Zemřela herečka Shelley Duvall

Zemřela herečka Shelley Duvall

včera

Ve věku pětasedmdesáti let zemřela ve čtvrtek ve městě Blanco v Texasu americká herečka Shelley Duvall. Důvodem úmrtí byly komplikace spojené s dlouho trvajícím onemocněním cukrovkou. Tuto zprávu… (více)

Costnerův western propadl, pokračování se odkládá

Costnerův western propadl, pokračování se odkládá

včera

Je hezké, když si slavní auteuři plní vlastní filmové sny. Takový snímek vždy provází zarputilé odhodlání, s nímž tvůrci převádějí film na plátno, což si ve většině případů rozhodně zaslouží obdiv.… (více)

Reklama

Reklama