Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Obsahy (8)

Heaven and Earth

Heaven and Earth (2015)

Příběh se točí okolo první britské lékařky, známé jako James Miranda Barry, která se musela vydávat za muže, aby mohla provozovat lékařskou praxi. Historické drama se odehrává na počátku 19. století a vypráví příběh lásky mezi lékařkou a guvernérem Cape Townu, lordem Charlesem Somersetem.

Strašák

Strašák (1973)

Strašák je příběh dvou mužů, kteří se potkali při stopování na jedné opuštěné cestě. Křehký a hodný námořník Lionel se spřátelí s drsňákem Maxem, kterého právě propustili z vězení. Oba mají své sny a cíle. Lion putuje za přítelkyní a dítětem, které ještě neviděl. Max si chce otevřít umývarnu aut. Na společné cestě zažívají radostné i špatné chvilky - večírky i pobyt ve vězení. Na konci cesty však čeká Maxe velká prověrka přátelství. Film Strašák je příběh o přátelství, putování a soucitu.

Insomnie

Insomnie (2002)

Zkušený veterán losangeleské policie Will Dormer přijíždí do malého aljašského městečka, aby vyšetřil vraždu sedmnáctileté dívky. Netuší, že vražda je jen součástí podivného plánu. Při vyšetřování zabije Will nešťastnou náhodou svého parťáka Hapa. Zabití zatají a vše naaranžuje jako vraždu. Netuší, že existuje svědek. Vydírání a neschopnost zvyknout si na polární den ho připraví o spánek. "Žádné strachy, po smrti se vyspíš", vyhrožuje tajemný hlas v telefonu. Je to hlas vyšinutého Waltera Byrda, který se detektivovi snaží vsugerovat, že jsou na stejné lodi. A navíc Willova kolegyně, mladá policistka Ellie, začíná něco tušit.

Hledá se Bunny Lakeová

Hledá se Bunny Lakeová (1965)

Američanka Ann Lakeová (Carol Lynleyová) je v Anglii jen pár dní a právě se stěhuje do pronajatého bytu. Nejdřív ale musí poprvé nechat ve školce svou čtyřletou dcerku Bunny. Protože zde nezastihne žádnou z učitelek, nechá dcerku ve třídě, poprosí nabručenou kuchařku, aby na ni dohlédla a spěchá za stěhováky. Když si ale odpoledne přijde dcerku vyzvednout, nemůže ji najít. Postupně se ukazuje, že malou Bunny nikdo ze zaměstnanců neviděl. Zoufalá Ann prosí o pomoc s hledáním bratra, ale bezvýsledně. Dítě nikde schované není. Na scénu vstupuje Scotland Yard. Superintendent Newhouse (Laurence Olivier) zjišťuje, že zároveň s dítětem zmizelo z Annina bytu vše, co holčičce patřilo - od hraček po cestovní pas. Zoufalá matka musí prokázat, že není blázen a že si dítě jen nevymyslela... Britský film natočil třikrát na Oscara nominovaný režisér Otto Preminger (ANATOMIE VRAŽDY) na motivy literární předlohy Evelyn Piperové. Z hereckého obsazení je třeba upozornit především na Laurence Oliviera jako citlivě jednajícího policejního důstojníka. Dotěrného domácího si zahrál u nás nepříliš známý britský populární dramatik, herec, režisér, skladatel a textař Noel Coward (MOŘE, NÁŠ OSUD). Film získal dvě nominace na cenu BAFTA.

The Long Firm

The Long Firm (2004) (TV film)

Čtyřdílný miniseriál BBC o londýnském gangsterovi se odehrává v Soho 60. let 20. století. Harry Starks je charizmatickým šéfem gangu, majitelem klubu, porno obchodů a pasákem. Má výbušnou povahu, je šílený a v depresi, libuje si v mučení ve stylu španělské inkvizice, ale i ve filantropii - to poslední kvůli veřejnému mínění. Čtyři díly, čtyři postavy, které vypráví o setkání s Harrym: Teddyho příběh, Rubyin příběh, Jimmyho příběh, Lennyho příběh. Natočeno podle románové trilogie Jakea Arnotta. Mark Strong získal za roli Harryho mimo jiné nominaci na BAFTA TV Award.

The State Within

The State Within (2006) (seriál)

Britský velvyslanec sir Mark Brydon musí řešit vážnou situaci. Občan Spojeného království odpálil v letadle poblíž Washingtonu bombu. Většina obětí jsou američtí občané, zbytek převážně britští. Amerika je v šoku, který je záhy vystřídán honbou na britské muslimy v Americe. Sir Mark je skvělý diplomat a tak se mu podaří situaci uklidnit. Ovšem jen do té doby než jsou zadrženi Britové pašující nebezpečné chemikálie. Dalším problémem je i veterán a falklandský hrdina v cele smrti. O bývalém kolegovi a zároveň černé ovci britské diplomacie ani nemluvě. Sir Mark si uvědomuje, že se zapletá do sítě intrik, kterou kdosi mistrovsky řídí. Je možné, že je to někdo ze západního křídla Bílého domu? Konspirační thriller je charakterizován jako napínavá kombinace "24" a West Wing. Jason Isaacs v hlavní (a především kladné!) roli britského velvyslance miniseriálu BBC.

Simone

Simone (2002)

Lehce černá komedie (nejen) o hollywoodském "hvězdném systému". - Viktor Taransky (Al Pacino) je režisérem, scénáristou a producentem v jedné osobě. A v současné době ho pronásleduje smůla. - Jeho poslední film byl propadák a teď mu navíc utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola (Winona Ryder) jen proto, že neměla ten největší přívěs na place. Viktor, kterého rozmary herců ničí lidsky i umělecky, by se bez oné dámy obešel, jenže studio se obává hereččiny pomsty a tak raději zruší smlouvu jemu. Jeho ex-manželka Elaine (Evan Rachel Wood) patří k vedení studia a připadl ji úkol oznámit mu "jobovku". Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, vtrhne k němu neznámý muž a začne mu vykládát, jak z celého srdce souhlasí s jeho přístupem k rozmazleným hercům, a že má pro něho řešení. Zničený režisér má neznámého za blázna a nechá ho mluvit. Po několika měsících je Viktorovi doručen balík od neznámého, který právě zemřel. V balíku je hard disk a program s CGI herci, kteří vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna - étericky krásnou Simone a rozhodne se natočit svůj film s ní v hlavní roli a za své peníze. Díky jejich nedostatku se ovšem premiéra odehrává v jediném kině, bez novinářů a celebrit. Jedinými diváky jsou lidé z ulice, kteří lístky dostali zadarmo. A pak se to stane - jako kdyby z nebe sestoupil anděl - Simone uchvátí diváky. Z filmu je megahit a z herečky superhvězda. Viktor se vymlouvá, že jeho hvězda je extrémně plachá, ale s tím nevystačí dlouho. Vypadá to, že je v pořádném průšvihu - může se ale přiznat?

Panika v Needle Parku

Panika v Needle Parku (1971)

Příběh se odehrává v New York City. Helen je mladá dívka bez domova. Hledá lásku a domov. Bobby by mohl být ten pravý - miluje ji a chce jí dát domov, jenže je narkoman a živí ho překupnictví drog a drobné kšeftíky. Ani jeho příbuzní a kamarádi neznají nic lepšího. Není se co divit, že i Helen začne brát drogy, prodávat své tělo a pomáhat Bobbymu při jeho podvodech. Mají jen jedinou možnost, jak začít znovu - rozejít se. Jenže to nedokážou.

Reklama