Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Poslední recenze (182)

plakát

Extraktoři (2023) (seriál) 

Naprosto irelevantní vedlejší dějové linie a rozplizlost. Toť za mě dvě hlavní negativa, která srážejí hodnotu tohoto počinu s atraktivním tématem založeným na skutečných událostech. Ne, mě fakt absolutně nezajímá, jak patnáctiletá sestra hlavní postavy pátrá po svém otci. Mě nezajímá, jak ti dva zpravodajci spolu hrajou šachy, nezajímá mě sexuální život jednoho z nich ani to, jak si maluje kamínky. Přesně tyhle zbytečné scény vkládané mezi ty dramatické a napínavé ruinují ono drama a napínavost. To drama a napínavost, které mě třeba v případě Teheránu přimělo dát 5*.

plakát

Let (2012) 

Film o "opileckém arogantním praseti"-pilotovi. Rozdělil bych ho na tři části. Ta úplně nejlepší byla úplně na začátku a byla krátká - nahá Nadine Velazques :) Ta druhá, pár desítek minut dlouhá, byl samotný let a jeho havárie. Dramatické, zajímavé, šlapalo to, byť se to neobešlo bez několika klišé a určité neuvěřitelnosti chování postav i celé situace. No a ta třetí, nejdelší, zbytečně dlouhá, to byl ponehodový zbytek filmu. Jo, bylo tam několik zajímavých, podnětných scén k zapřemýšlení. Ale taky mnoho vaty, kterou jsem místy i přeskakoval.

plakát

3% (2016) (seriál) 

3% jsou jednoznačně na (minimálně) 4* a právo toto rozporovat má jen ten, kdo viděl všechny 4 série. Ta hodnocení uživatelů, kteří viděli jen první sérii nebo dokonce jen pár dílů, jsou zcela nevypovídající a nechápu, proč dotyční seriál vůbec hodnotí. Za mě byla třeba 4. série nejlepší. Mnohé kvality divák pochopí, ocení, ba vůbec odhalí až při zhlédnutí celku. Uvažoval jsem dokonce o 5*, ale ty nakonec nedávám kvůli některým negativům. Těžko se o tomto seriálu píše bez spoilerování, ale pokusím se. Vadilo mi, že jsme se nikdy nedozvěděli příčinu katastrofy (ani samotnou její povahu), která způsobila daný stav světa, který je dost divný a "komorní" - vše se odehrává jen ve Vnitrozemí, jeho těsné blízkosti (Concha) a na Maraltu, kam je doprava z nepochopitelného důvodu zajištěna výhradně ponorkami. Každopádně už od druhé série se dozvídáme aspoň historii 100 let nazpět o tom, jak Fundadores založili Maralto. Dále mi vadilo, že i v tomto seriálu došlo k "povinnému" protlačení lgbt ideologie, byť jen v malé míře; dvě lesby měly aspoň trošičku příběhové opodstatnění ("teď už mám co ztratit"), transka byla ale vyloženě samoúčelná, podobně jako už standardní rasový mix herců. A taky některé postavy dost měnily své názory a strany. Ale na tomto právě šla vidět komplexnost a promyšlenost seriálu - ty změny postojů i stran byly vždy v souladu s hlubším přesvědčením a tužbami dané postavy, mnohé motivace se odkrývaly až v průběhu sérií. Co se mi hodně líbilo bylo ztvárnění manipulací a lží, které používaly de facto všechny strany, aby získaly stoupence. Tedy to, jak snadno lze zneužít mladické frustrace, naivity a idealismu při rekrutování. A pak plno dalších pozitiv - příběh, napínavost, vztahy mezi postavami, vývoj jednotlivých postav. Skvěle byly koncipovány i jednotlivé série, kdy těžiště každé se odehrávalo v jiném prostředí onoho "komorního" světa. A hlavně, i přes některé nelogičnosti ztvárněného světa, všechno do sebe příběhově zapadalo, děj i role jednotlivých postav v něm byly fakt promyšlené napříč sériemi. Líbilo se mi i zakončení seriálu - a že tvůrci našli správnou míru, kdy skončit, ne jako u některých jiných (např. Arrow, kde by bývalo bylo lepší, kdyby několik posledních sérií vůbec nevzniklo).

Poslední hodnocení (1 382)

Lekce chemie (2023) (seriál)

25.06.2024

Bílá královna (2013) (seriál)

12.06.2024

Nech svět světem (2023)

05.06.2024

Bod obnovy (2023)

04.06.2024

Občanská válka (2024)

04.06.2024

Prehistorická planeta (2022) (seriál)

08.05.2024

Únos letadla (2023) (seriál)

05.05.2024

Silo (2023) (seriál)

28.04.2024

Dredd (2012)

23.04.2024

Reklama