Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Sci-Fi

Biografie (4)

David Chiang (herec / režisér)

22.08.2008

David Chiang Da Wei vedle mnohých svých hereckých vrstevníků (Chen Kuan Tai, Ti Lung, Chan Sing) vypadal jako naprosté ořezávátko. Na první pohled to byl docela nenápadný střízlík s až směšně úzkými ramínky a zbytečně moc velkýma ušima – nic moc materiál na akční superhvězdu. Ještě že režisér Chang Cheh to viděl jinak a rozhodl… (více)

Lung Ti (herec / režisér)

08.06.2008

Ti Lung má za sebou mimořádně dlouhou a úspěšnou hereckou kariéru a je jedním z těch hongkongských herců, kteří dokázali důstojně navázat na svoje úspěchy ze "zlaté éry" let sedmdesátých. Z filmů, v nichž hrál, je české publikum asi nejobeznámenější s LEPŠÍM ZÍTŘKEM (1986) a LEPŠÍM ZÍTŘKEM II (1987), DRUNKEN MASTEREM II (1994)… (více)

Pai Wei (herec)

03.01.2008

Jeho účast na hongkongské kung-fu horečce konce 70. a počátku 80. let by se dala stručně vystihnout slovy "byl při tom". Ačkoli Wei Pai (kantonsky Wai Pak) se může pochlubit spoluprací s řadou hongkongských legend a jeho filmografii zdobí nejeden klasický kousek, on sám se mezi hereckou elitu nikdy neprobojoval a jeho relativně… (více)

Meng Lo (herec)

01.01.2005

Hongkongský rodák Lo Meng (vlastním jménem Law Kun Lam) do světa filmu pronikl poněkud netypicky, a sice jako mzdový účetní pro Chang's film company (filmová společnost režiséra Changa Cheh, se sídlem na Taiwanu). Naštěstí pro fanoušky ale účetním nezůstal.Podobně jako mnoho jeho vrstevníků, i on byl v dětství zapáleným divákem… (více)

Reklama