Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Sci-Fi

Obsahy (11)

Bi Xue Jian

Bi Xue Jian (2007) (seriál)

Děj seriálu je zasazen do posledních dnů vlády dynastie Ming. Císař Chongzhen je vladař sice snaživý, ale neschopný a paranoidní, a říše se mu hroutí pod rukama. Zatímco zvenčí zemi ohrožují Mandžuové, nespokojenost poddaných narůstá a uvnitř hranic se vzmáhá neméně nebezpečný nepřítel v podobě armády povstalců vedené Li Zichengem, řečeným Chuang Wang.
Na pozadí těchto dějinných otřesů se odehrává příběh Yuana Chengzhiho, velmi nadějného mladého hrdiny, jehož otec, loajální generál Yuan, byl kdysi nespravedlivě odsouzen a s celou rodinou popraven za velezradu. Chengzhi, jakožto poslední přeživší Yuan, samozřejmě musí otcovo jméno očistit a jeho smrt pomstít – a v praxi to neznamená nic menšího, než oddělat hned dva císaře (mandžuského, jehož přisluhovači na mingském dvoře očernili generálovo jméno - a mingského, který jej následně nechal popravit); to mu nakonec velí nejen láska k otci, ale i láska k vlasti a spravedlnosti. Spojí tedy soukromou vendetu s veřejným zájmem a přidá se k Li Zichengovým rebelům (mezi nimiž je mu největším přítelem a mentorem Li Zichengův stratég Li Yan). Před Chengzhim ovšem leží dlouhá cesta, na níž si získá řadu přátel i nepřátel, stane se studentem mrtvého mistra – a potká hned dvě osudové ženy.

Putování meče

Putování meče (1969)

Věhlasný bojovník Yin Kefeng (Ching Miao) už na sobě začíná pociťovat tíhu let – zeslábl natolik, že neudrží zbraň, natož aby se s ní oháněl. Vzhledem k jeho význačnému postavení mezi mistry bojových umění je nanejvýš nežádoucí, aby se o jeho indispozici vědělo - takže je svojí slabosti navzdory nucen (tak jako každý rok stejnou dobou) vést ozbrojenou eskortu, jež má do hlavního města bezpečně přepravit 200 000 prutů stříbra. Skutečná zodpovědnost ale bude tentokrát ležet na bedrech mladší generace: pyšný a horkokrevný Xiang (Ti Lung) a jeho půvabná snoubenka Yun Piaopiao (Li Ching) musí uchránit nejen stříbro, ale i potenciálně nebezpečné tajemství o ne zcela utěšeném zdravotním stavu mistra Yina. Na stříbro už se ovšem třese početná smečka po zuby ozbrojených lupičů v čele s nelítostným Jiao Hongem (Ku Feng).
A jako by situace nebyla už tak dost komplikovaná, na scéně se objevuje záhadný tulák Luo Yi (David Chiang), který sice disponuje vynikajícími schopnostmi, ale v kapse nemá ani vindru - a nedá se tak docela vyloučit, že je ve spolku s Jiao Hongovou bandou. A zatímco Yun Piaopiao se k němu od počátku staví vstřícně, Xiang nešetří projevy nedůvěry a nepřátelství. Mezi oběma muži tak vzniká napětí, které ještě nabírá na síle s tím, jak narůstá vzájemná náklonnost mezi Luo Yim a Yun Piaopiao.

Si qi shi

Si qi shi (1972)

Válka v Korei právě skončila a řada lidí se snaží využít přetrvávajícího chaosu k tomu, aby se snadno (a nelegálně) obohatili. Jedné ze zločineckých band působících v Seoulu se do cesty připlete čtveřice vysloužilců z Číny (Ti Lung, David Chiang, Chen Kuan Tai a Wong Chung) - a dotyční mají záhy v patách nejen gangstery, ale i policajty, kteří je považují za členy právě té bandy, jež jim jde ve skutečnosti velmi nemilosrdně po krku.

The Phantom Killer

The Phantom Killer (1981)

Mladý, pohledný a schopný Siu (Wei Pai) je něco jako oblastní hrdina. V lásce ho samozřejmě zrovna nemají místní bandité v čele s padouchem Kamem (Lee Hoi San), ale jsou v tom víceméně sami. Jinak je Siu muži respektován - a ženami přímo zbožňován. Vdát se za něj chce v podstatě všechno, co se ve městě a okolí vdávat může, a Siu je občas nucen před ženami a dívkami doslova prchat (má totiž oči jen a jen pro svoji milou Hsien Hsien). V poslední době se ale až znepokojivě často stává, že ženy, před nimiž Siu uteče, jsou velmi krátce nato nalezeny mrtvé. Navíc se pohřešuje jeho budoucí švagrová. Vyšetřovatel Chiu (Eddy Ko) jej sice zprvu podezírá, že je pachatelem, ale poměrně záhy tuto tezi opustí a začne se Siuovou pomocí pátrat po skutečném vrahovi.

Felidae

Felidae (1994)

Kocour Francis se s pánem právě přistěhoval do nového sousedství. Ani se nestačí pořádně rozkoukat, když se dozví o sérii brutálních kočkovražd, k nimž tu v poslední době dochází, a jejichž oběti povětšinou končí s rozsápaným krkem. Francis se pustí s pomocí starousedlíka Modrovouse do vyšetřování. Zjistí, že s vraždami je podle všeho spojen kult, k němuž náleží nebo o něm alespoň ví většina koček v okolí. Stejně tak s nimi pravděpodobně souvisí vědecký výzkum před lety prováděný doktorem Praetoriem, který při svých experimentech řadu místních koček umučil nebo zmrzačil. A obě horké stopy spojuje jméno, jež kdysi náleželo záhadnému kocouru - mučedníkovi: Claudandus.

Shi san tai bao

Shi san tai bao (1970)

V chaotických letech na sklonku dynastie Tang se odehrává příběh shatuoského vojevůdce Li Keyonga (Ku Feng), jenž velí statisícové armádě a jehož největší pýchou je jeho třináct synů, proslulých jako "třináct generálů". Li má mezi svými syny oblíbence a nikterak se tím netají, což se samozřejmě pramálo líbí těm synům, kteří jeho favority nejsou. Soupeření o otcovu přízeň mezi 13 bratry rozdmýchává konflikty, jež začínají pomalu ale neodvratně spět k tragédii, zvlášť když si této potenciální slabiny ve vedení Li Keyongova vojska všimne jeho úhlavní nepřítel Zhu Wen (Chan Sing).

Pokrevní bratři

Pokrevní bratři (1973)

Vojenský důstojník Zhang Wen-xiang (David Chiang) je v řetězech předveden před soud a obviněn z úkladné vraždy vysoce postaveného úředníka Ma Xinyi (Ti Lung). Ani v nejmenším svou vinu nepopírá. Naopak, chce učinit plné doznání. Vyžádá si papír, štětec a inkoust a začne zapisovat pohnutou výpověď o tom, kdo vlastně doopravdy byl Ma Xinyi - a proč musel zemřít.

Prostřednictvím série flashbacků se tak začíná odvíjet příběh o trojici "druhů ve zbrani", o jejich společné cestě ke slávě, bohatství a společenskému postavení – a o tom, jak jejich přátelství zničily ambice a bezohlednost jednoho z nich.

Smrtící souboj

Smrtící souboj (1983)

Nejlepší šermíř z Číny (Damian Lau) se má utkat s nejlepším šermířem z Japonska (Norman Chu) v napjatě očekáváném prestižním duelu, jehož výsledek má určit, zda je lepší čínské nebo japonské bojové umění. Ani jeden z mistrů zatím netuší, že jsou figurkami ve hře, která je komplikovanější, než by se mohlo na první pohled zdát – a že důležitější než střet zbraní nakonec bude střet dvou velice odlišných světů a konflikt dvou velmi rozdílných pojetí bojovnické cti.

Jednoruký šermíř 2

Jednoruký šermíř 2 (1971)

Mladý hrdina Lei Li (David Chiang), mistr v boji se dvěma šavlemi, je proradným Longem (Ku Feng) - bojovníkem skvělých schopností, vynikající reputace, ale prachmizerného charakteru - vmanipulován do souboje o čest a dobré jméno. Ve skutečnosti jde o nastraženou past - Long se totiž podobnými cestami rád zbavuje potenciální konkurence. Lei Li se zkušenějším Longem prohraje a v souladu s předem dohodnutými pravidly je nucen useknout si paži a zavázat se, že jednou provždy skoncuje s kung-fu. Dost možná by v předčasném invalidním důchodu zůstal, ale situaci zásadně změní setkání a následné přátelství s nadějným hrdinou Fengem (Ti Lung). Zákeřný Long si totiž nemohl nepovšimnout Fengova rostoucího věhlasu, takže na něj nastražil důmyslnou past ne nepodobnou té, do jaké se kdysi chytil i Lei Li.

The Cheeky Chap

The Cheeky Chap (1980)

Ma (Wei Pai) je mladý mistr bojových umění, jehož nemalou dovednost a odvahu v boji ještě překonává jeho arogance, zlomyslnost a sklon vyvádět lumpárny všeho druhu (od nevkusných žertíků až po vyslovené ohavnosti). V úctě a lásce chová snad jedině rodinu, což mu ale nebrání deptat matku svojí naprostou neochotou k pokoře či polepšení. Jenže na každého jednou dojde - jednoho krásného dne Ma svým bezohledným jednáním spustí sled událostí, na jehož konci jej čeká nejen setkání s rovnocenným protivníkem, ale i dosti tvrdá morální lekce.

Hao xia

Hao xia (1979)

Ačkoli v tomhle filmu neštěkají bouchačky, ale zvoní meče, s pozdějšími Wooovými hity jako A Better Tomorrow nebo KillerLast Hurrah for Chilvary hodně společného: vévodí mu témata jako je čest, oddanost, pomsta a samozřejmě (to především) přátelství a sebeobětování. V centru dění stojí dobrosrdečný Cheung Saam (Wei Pai), v určitých kruzích proslulý jako „Zázračná čepel“, který se snaží hodit za hlavu reputaci velkého bojovníka a vést pokud možno normální existenci. Jeho život ale zásadně ovlivní přátelství se dvěma velmi rozdílnými muži. Prvním z nich je Tsing Yi (Damian Lau) - neúspěšný nájemný zabiják, který je sice unavený svou profesí, ale není schopný s ní skoncovat, a většinu svých prostředků investuje do vína, aby vůbec vydržel sám se sebou. Tím druhým je Ko Pang (Lau Kong), bohatý muž, který se snaží Cheunga získat pro vykonání pomsty, na kterou sám nestačí. Cheung se nakonec nechá přesvědčit a spolu s Tsing Yim se vydá zlikvidovat Koova úhlavního nepřítele Paka (Lee Hoi-San). Netuší ale, že se zapletl do hry, v níž ne všichni hrají na rovinu. A jak zjistí, přátelé někdy dovedou dost nepříjemně překvapit.

Reklama