Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Horor

Recenze (123)

plakát

The Cloverfield Paradox (2018) 

Nesmysl za nesmyslem. Nevadí mi, když u sci-fi musím do určité míry přimhuřovat oči při popírání fyzikálních zákonů. Vlastně mě to fascinuje - nemožné se stává možným. Tady ale tvůrčí tým hodil na diváky a na logiku velký, vééélký bobek. Přitom námět měl obrovský potenciál, měli slušné produkční zázemí a obsadili do rolí fajn herce. Scénář je ale šit, kterému by nepomohla ani sebelepší režie a střižna. A ani jedno se Paradoxu nedostává. Vůbec se nedivím, že Paramount film prodal Netflixu. Pro mě velké zklamání - ztráta času.

plakát

Městečko South Park (1997) (seriál) 

Špatný český dabing ničí spoustu vtipů, často mění významy nebo je špatně interpretuje. V konečném výsledku tak humor, který v originále umě bilancuje na hraně vkusu a nevkusu, dostává zcela zbytečně na stranu nevkusu. Připadá mi, jakoby to někdo pochopil tak, že hlavní doménou SP jsou vulgarismy... Zmrdi! :)

plakát

Signál z neznáma (2014) 

Dark City pro novou generaci - se vším, co k filmům z tohoto soudku patří. Bohužel scénáristé rozehráli příliš spletitou hru, kterou nezvládli zdárně ukočírovat.

plakát

Hrůza v lese (2011) odpad!

Humorná ukázka toho, jak se to dělat nemá.

plakát

Jamieho revoluce ve stravování (2010) (pořad) 

Jamie Oliver v průběhu patnácti let svého televizního působení dokázal velmi podstatnou věc, a to ve světovém měřítku. Ukázal, že kvalitní vaření může být všední součástí našeho života, že vařit se dá chutně, zdravě a jednoduše. Nebyl první ani poslední - jeho nadšení a charisma je ale výjimečné. Pokud existuje popularizátor vaření, jakýsi maskot domácí gastronomie, je to Jamie Oliver. Food Revolution a jeho sdělení je tak přirozeným vývojem Jamieho charakteru a kariéry. A já si jej proto vážím.

plakát

Nepřítel (2013) 

Výborný Gyllenhaal, ostatně jako vždy. Jsem zastáncem teorie "vnitřní schizofrenie, strach ze závazku, pavouci = ženy". Slušná zábava je taky pročítat místní über-pseudointelektuální komenty. :)

plakát

Hobit: Neočekávaná cesta (2012) 

Srdeční pouto, jaké mám k (nejen) filmovému LOTRu, jsem si s Hobitem nevytvořil. Často se zmiňuje fakt, že Hobit je pohádka pro děti. I pohádka se dá natočit s láskou. Jackson si zkrátka nastavil LOTRem laťku velmi vysoko. Mrzí mě, že se Hobit nerealizoval pod taktovkou del Tora, protože věřím, že by to dopadlo lépe. P.S. Nejvíc mě zklamaly CGI efekty. Jackson byl se svými efektovými studii G. Lucasem své doby. O dekádu starší efekty LOTRa jsou objektivně dokonalejší - a hlavně je jich méně.

plakát

Pán prstenů: Dvě věže (2002) 

Fajn, je to sice nejméně poetický díl trilogie, ale pořád je vysoko převysoko nad ostatními filmy ze stejného soudku... pokud se dá LOTR zařadit s něčím jiným do stejného soudku. Dát nižší hodnocení, než 5 hvězd, je podle mě vůči TT nefér už jen kvůli geniálně zvládnutým bitvám a Entům.

plakát

Černý blesk (2009) 

"... a víš, že Putin má to samé?"