Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi

Recenze (2 779)

plakát

Padlý anděl (1945) 

Škoda, že nevytěží více z lokací, takový Pop’s Bar je vyložená kalifornská idylka. Děj bohužel zabředne v nepřesvědčivý sentimentální sračičky a následně už vlažný murder case, postavy jsou slabší a nezábavný (až na mrchu Lindy Darnell), Andrews mě svou presencí vyloženě vytáčel - jak se do něj může bláznivě zamilovat...

plakát

Kdo kráčí po křivolakých cestách (1948) 

Špatně to vůbec nevypadá, nemá zlý obsazení, nevadí mi ani propaganda (naopak, to často dodá zajímavý aspekt), ostatně to, že komoušský prasata vynášejí tajný nukleární informace nebylo vůbec nijak extra přitažený (...), ale je to prostě procedurál studený jak čumák, dramaticky nudný a postupně až příliš ubíjející. Agenti spolu sem tam mluví jak dva milenci, ale ani to to po stránce zábavnosti nezachrání. Rozhodně slabší než s tím spjatý Raw Deal i T-Men.

plakát

My Forbidden Past (1951) 

Banální romantická klasika ze světa lstivý aristokratický smetánky, kde věčně padají zdvořilostní fráze stejně jako jízlivý komenty a dveře ti otevírá vysmátý malý černoušek. Gardnerová a Mitchum sice hvězdná sestava, ale jejich postavy mnou prošly bez extra sympatií a celý příběh bez významných vzruchů a překvapení. Užívám si ale prostředí New Orleans; dále např. Mississippi Gambler (1953), New Orleans Uncensored (1955), New Orleans (1947).

plakát

Dům cizinců (1949) 

Klasifikace noir je zde spíše zavádějící. Jde o dramatickou "East Side story" zrady v rodině, zášti a srabáctví, ale také hezký případ o toxický výchově. Otravnější oplétačky s Irene tolik necením, ale vše povznáší charismatický Robinson a jeho starý sicilský dědek kapitalista, bankéř zákon-nezákon. Kvalitní je casting do všech rolí, k tomu také větší důraz na styl.

plakát

Bratři Ricové (1957) 

"Hard-boiled" příběh na téma gangsterská organizace & rodina, kde se sympatická, byť lehce naivní hlavní postava (noirový klasik Conte) snaží zachránit krk svých bratrů. Jak to bývá, jakmile jsi jednou součástí, únik od zločinu není vůbec jednoduchý. Předloha byla drsnější, Hollywood sem musel vesrat víc cukřík, i tak je to solidní.

plakát

How Music Got Free (2024) (seriál) 

Jste-li fanda muziky / pirát, co vyrůstal kolem roku 2000, něco vám říkají pojmy jako Kazaa, Napster, vypalovačka, mp3 přehrávač, hasitleaked.com a tak...  pak vás to s nejvyšší pravděpodobností bude bavit a zajímat už jen pro ten nostalgický obsah :)

plakát

Medvěd - Série 3 (2024) (série) 

Pravda, dějově tu není příliš velký posun, laťka z minule je extra vysoká, ale vzhledem k natáčení současně s další řadou toto beru spíše za část 1/2. Nechybí další rozbor psychologie postav, ani pár ukázkově intenzivních míst, pětihvězdičková E06 s Mikem je velmi dojemná, přičemž filmařsky vše i nadále perfektní. Opět potěší pár hvězdných cameí a vyzdvihnul bych fakt, jak i sebemenší role dokáže být rázem velmi klíčová (Joel McHale a jeho asshole chef). 80%

plakát

Chicago Syndicate (1955) 

Začíná to výborně, když se policie rozhodne rozbít zločineckou síť a týpek dostane za úkol dostat se do přízně jednoho z bossů jako jeho nový účetní. Průběh ale není extra vzrušivý, občasný flirt a ženské role hraničí s bondovkou, pěkná honička v závěru už dojem nezachrání.

plakát

Vrahův polibek (1955) 

Kubrickův studentský film není jen tak obyčejný noir, je znát více artistický přístup i dost radikální audio dodělávky. Vyloženě jednoduchá zápletka a jeden divný flashback s baletkou, ve výsledku ale překvapivě soudržný, nechybí super záběry na temný New York a vzhledem k hodince se člověk nenudí.

plakát

Napoleon (2023) 

Škoda veliká, nejsem žádný znalec těch vojenských tažení a podrobností života, ale tady to je promarněný potenciál. Jednoznačně to mohlo kopat prdele – dost vysoký rozpočet, Phoenix má to charisma, bitevní vřava epická... Bohužel vadí jak je snímek poskládaný a jak ho brzdí ústřední dysfunkční vztah s Joséphine, navíc často chybí dostatečný vysvětlení dění a kontinuita. Práce spousta, ale prostě polovičatá, na director’s cut už ani nemám náladu.