Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Drama
  • Krimi

Recenze (1 192)

plakát

Čas zabíjet (1996) 

Fantastické ústřední herecké kvarteto, pod dohledem žánrového chameleona Joela Schumachera, kde je snad jediným minusem trochu delší stopáž. Jinak bez výhrad. Soudní drama, jako víno. (viděno v italském znění s CZ titulky)

plakát

Kapitán Phillips (2013) 

Kvalitně natočená rekonstrukce jedné skutečné události, kterých se bohužel na mořích a oceánech dodnes odehrávají spousty. Paul Greengrass (např. Let číslo 93) zde natočil velmi poutavé drama o moderních pirátech, s obvykle výborným hereckým výkonem Toma Hankse. (viděno v italském znění s CZ titulky)

plakát

Policajt v Beverly Hills III (1994) 

Axeli, máš snad pauzu na kafe? Dostaň toho hajzla, k sakru! Policajt v Beverly Hills potřetí. A znovu parádně. Po Martinu Brestovi a Tony Scottovi se tentokrát režie ujal další renomovaný tvůrce, stvořitel ztřeštěných komedií, jako Záměna či Cesta do Ameriky anebo hororu Americký vlkodlak v Londýně - John Landis. Jeho rukopis je znát, do filmu se vrátil humor (super je např. Serge a jeho Anihilator 2000), vyšetřování je zábavné, Murphy skvělý a Timothy Carhart je správně slizký záporák. Plus cameo George Lucase při fantasticky natočené akční scéně na kolotoči ve Wonderworldu. Můj druhý nejoblíbenější díl.

plakát

Policajt v Beverly Hills II (1987) 

Tři roky po úspěchu prvního dílu přišlo to, co zákonitě přijít muselo. Pokračování Policajta v Beverly Hills se tentokrát jako režisér ujal slavný Tony Scott a trošku přitvrdil. Ubylo humoru a je tady kladen větší důraz na krimi linii. Oproti jedničce má sice druhý díl mírný pokles v kvalitě, ale přesto se jedná o vysoce nadprůměrný akční krimi snímek.

plakát

Okno do ložnice (1987) 

Velmi povedený mysteriózní thriller z rukou Curtise Hansona (např. Divoká řeka, 8. míle), ve které září Steve Guttenberg v pro něho velmi netypické roli. Zajímavá zápletka, napětí, slušné tempo a osmdesátkový nádech film v pohodě vytáhnou na čtyři poctivé hvězdičky.

plakát

Útes smrti (2010) 

Povedených žraločích hororů, kde se snaží parta lidí uvězněných na moři hlavně přežít, není nikdy dost. ÚTES SMRTI bych zařadil co do zábavnosti po bok dalších snímků s podobnou tématikou, jako Otevřené moře, 47 metrů či Mělčiny. Napínavá a poměrně realistická podívaná.

plakát

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022) 

Jan Koller je skvělý člověk a byl to výborný fotbalista a jako takový si určitě zasloužil mnohem lepší dokument, než je tento. Když pominu zajímavé povídání bývalých spoluhráčů z Anderlechtu a Dortmundu, je to vlastně sestřih jeho slavných gólů. Z úcty k němu tři hvězdičky.

plakát

Porota (2003) 

Pouze lehce nadprůměrné soudní drama, ve kterém stojí za zmínku především herečtí bardi Gene Hackman a Dustin Hoffman. Ani oni dva však více než dvouhodinovou stopáž neutáhnou.

plakát

Než si pro nás přijde (2007) 

Trošku sentimentální komedie, říznutá dramatem, ve které nás vezmou dva filmoví velikáni na cestu kolem světa. Podařené dílko Roba Reinera (např. Misery nechce zemřít).

plakát

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976) 

Jedna z mnoha kvalitních československých komedií, kterou již dávno prověřil zub času a která mu až na pár drobností odolala. Herecké obsazení je výborné a na všech hercích bylo vidět, že si natáčení museli užívat.