Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Biografie (8)

Tahj Mowry (herec)

27.01.2016

Herec, tanečník, zpěvák, dabér - tak by se dalo popsat působení v umělecké branži rodáka z Havaje Tahje Daytona Mowryho. Světlo světa spatřil 17. května 1986 a jeho rodiči jsou bývalí příslušníci americké armády Darlene Renee Mowry a Timothy John Mowry. Z otcovy strany se může pochlubit anglickými kořeny, z matčiny pak afro… (více)

Roger Deakins (kameraman / herec)

15.06.2014

Na cenu Akademie celkem jedenáctkrát nominovaný Roger Deakins je již dlouhá léta znám svým citem pro strhující záběry. Narodil se 24. května 1949 v britském přímořském městě Torquay. Lásku k umění zdědil zřejmě po své matce - herečce. Již od mládí se věnoval malování a není proto divu, že studoval obor grafický design na Bath… (více)

Naomi Foner (scenáristka / režisérka / producentka)

17.02.2013

Naomi Foner Gyllenhaal se narodila jako Naomi Achs 15.března 1946 v New York City. Vyrůstala v bohaté židovské rodině, oba rodiče byli cenění doktoři. Kořeny má, podobně jako její druhý manžel Stephen Gyllenhaal, v Evropě. Její prarodiče emigrovali do USA z východní Evropy, konkrétně z Ruska a Lotyšska. Na Kolumbijské… (více)

John Requa (scenárista / režisér / producent)

19.05.2012

Jako spisovatelský talent se John Requa projevil už na střední škole. Pro školní akademii napsal v maturitním ročníku hru "Fernbusters", což byl příběh o zabijácké kapradině a šlo o propojení prvků z Krotitelů duchů a parodie o zabijáckém stromě ze Saturday Night Live.Narodil se v Seattle, v americkém státě Washington. Zde také… (více)

David Ayer (scenárista / režisér / producent)

19.05.2012

V první řadě scénarista, David Ayer, se narodil ve městě Champaign, stát Illinois. Vyrůstal ovšem v Minnesotě a poté v Marylandu. Jeho dětství a dospívání nebylo vůbec lehké, rodiče ho vyhodili z domu když byl ještě teenager. Kvůli této události začal bydlet u příbuzných v problematické části Los Angeles. Navštěvoval střední… (více)

Jonny Greenwood (skladatel / herec)

07.04.2012

Podle časopisu Rolling Stone 48. nejlepší kytarista všech dob, Jonathan "Jonny" Richard Guy Greenwood je známý hlavně jako člen alternativní rockové skupiny Radiohead. Narodil se 5. listopadu 1971 v anglickém Oxfordu.V roce 1991 začal studovat na Oxford Brookes University, ale opustil ji krátce po tom, co Radiohead podepsali… (více)

Stephen Gyllenhaal (režisér / scenárista / producent)

25.03.2012

Stephen Roark Gyllenhaal je americký režisér a básník. Narodil se v Clevelandu ve státě Ohio. Vyrůstal v Pennsylvánském městě Bryn Athyn v rodině silně věřících swedenborgiánů, což jsou členové Církve Nového Jeruzaléma. Je potomkem důstojníka Nilse Gunnessona Haala, který byl v roce 1652 povýšen do šlechtického stavu královnou… (více)

Dario Marianelli (skladatel / herec)

06.09.2011

Dario Marianelli se narodil 21.6.1963 v Pise, v Itálii. Na piáno poprvé zahrál již v šesti letech, kdy také zpíval v chlapeckém sboru. Snažení mu vydrželo osm let. Jeikož v Pise nebyla žádná škola, na které by se dala studovat hudba, Marianelli se rozhodl studovat piano soukromě v Pise a zkoušky skládal jako dálkový student… (více)

Reklama