Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Krimi

Poslední recenze (1 427)

plakát

The Lone Gunmen - Maximum Byers (2001) (epizoda) 

Tato epizoda je OK. Ale jinak než na 3 hvězdičky to nevidím. Je to taková průměrná televizní zábava. Ze všech dosavadních dílů je "Maximum Byers" nejnormálnější, ale ta "normálnost" mu vlastně škodí. Po šílenostech z minulých epizod jako divák jen těžko ocením průměrnost. Zápletka je velké klišé, a i když na to tvůrci sami upozorňují a dělají si z toho legraci, pořád to tím klišé zůstane. Navíc ten příběh svým zpracováním zas tolik zajímavý není. Několik dobrých momentů naštěstí epizoda má, prostředí věznice je vděčné téma a Jimmy je opět poměrně vtipný (viz scéna s návštěvou Yves), takže z toho nakonec vyjde příjemných 45 minut. Příjemných, ale holt průměrných. Každopádně je to jeden z těch lepších dílů seriálu, bavil jsem se a mé pocity jsou kladné. Akorát to prostě rychle vyšumí a zítra si na to nevzpomenete (kdežto na geniálního šimpanze nebo blonďatého Frohika v německém kroji se zapomenout nedá). Proto nemůžu dát vyšší hodnocení. P. S. V kontextu seriálu ta zápletka nedává moc smysl. Z minulých dílů víme, že si Střelci umí vytvořit dokonalou masku kohokoliv včetně modulace hlasu. Pokud chtěli mluvit s vězněm, proč se někdo nepřevlékl za toho právníka, který za ním jako jediný mohl? Ušetřili by si dost starostí...no ale zas by nebyl žádný díl :-).

plakát

The Lone Gunmen - Planet of the Frohikes (2001) (epizoda) 

Když se řekne jméno Vince Gilligan, tak si dnes většina lidí vybaví seriály Breaking Bad a Better Call Saul. Fanoušci Akt X ho zase mají zafixovaného jako tvůrce řady legendárních epizod. Málokdo však ví, že má na kontě i tento bizár o superinteligentním šimpanzovi, který za pomoci počítačové funkce text to speech rozehraje s Osamělými střelci takřka špionskou rošádu. Díl je vážně těžké popsat slovy, musí se to vidět. Přehlídka humoru to úplně není (nahlas jsem se zasmál asi 2x). Příběh je totálně šílený a nejsem si jistý, zda finální záměna opic vůbec dává smysl. Jinak tu ale moc negativ nenajdu. Po přečtení zápletky jsem čekal srágoru, jejíž sledování bude utrpením. Jenže ta epizoda blbá není! Nakonec to bylo docela příjemné. Ano, to je to slovo, které díl vystihuje - byla to příjemná oddechovka na jedno zhlédnutí. Nemám potřebu tenhle díl vidět podruhé a ani ho nemůžu nikomu doporučit (tohle sedne málokomu), ale mně to zpříjemnilo náladu po blbém dni. Opičky jsou roztomilé a celé je to takové hezky hravé. Epizodě nechybí spád a dokáže zaujmout. Ačkoliv jsem se smíchy po podlaze neválel, přeci jen jsem to sledoval se spokojeným (a mírně přiblblým) úsměvem. Je to sice hovadina, ale kvalitně napsaná a s kvalitními herci. Gilligan a spol. se tu zkrátka vyblbli. Teď už je naprosto zřejmé, že Osamělí střelci nejsou seriál cílený na diváky, tvůrci ho dělali primárně pro sebe. Chtěli se vyřádit a vyzkoušet si jiné typy příběhů, než jaké psali v Aktech X. Ne vždycky se na to dobře kouká, ale u mě to tentokrát nějakým záhadným způsobem fungovalo. "Planet of the Frohikes" je prostě lepší, než má právo být. Kladně hodnotím i Gilliganovo pojetí Yves. V příběhu se vyskytuje od samého začátku a je stoprocentním parťákem Střelců, takže její postava působí přirozeně. Tentokrát neplní funkci vševědoucího "boha ze stroje", který se vynoří pokaždé, když scenárista potřebuje dostat děj ze slepé uličky. Tenhle díl je těžké ohodnotit, ale za mě si ta bláznivina 4 hvězdičky zaslouží. Guilty pleasure.

plakát

The Lone Gunmen - Madam, I'm Adam (2001) (epizoda) 

Už jsem v to moc nevěřil, ale konečně tu zas máme povedený díl. U minulých epizod jsem několikrát zmínil, že dějová stránka je mi ukradená, ale u "Madam, I'm Adam" musím svá slova vzít zpátky. Tohle má poměrně zajímavý a dobře napsaný příběh, jehož rozplétání mě bavilo. Na začátku to vypadá, že půjde o mimozemšťany nebo o paralelní světy, ale nakonec z toho vyjde něco úplně jiného. V poslední třetině příběhu se opět dostáváme do vod absurdnosti a bizáru, je to však ještě v přijatelné míře. Když tedy nepočítám podivnosti s liliputy a další křečovitý happy end, který tu vůbec nemusel být (podle mě by bylo Charliemu ve virtuálním světě mnohem líp...ona ta jeho manželka bude taky pěkný kvítko). Jelikož je díl hodně založen na příběhu, frekvence vtipů zde není tak vysoká. A to není na škodu. Infantilní humor tu tentokrát nenajdeme, byť to občas balancuje dost na hraně. Nemůžu říct, že bych se u této epizody řehtal smíchy, ale občasné pousmání mi ke štěstí stačí. Na víc tento seriál stejně asi nemá (vtipná nálož jako v 1x03 se už pravděpodobně opakovat nebude). Nebylo to k popukání, ale jako nenáročná oddechovka to svůj účel splnilo. Málem bych zapomněl - hostující Stephen Tobolowsky podal solidní výkon, uměl tu postavu prodat. On je též jedním z důvodů, proč tento díl funguje. Čtyři hvězdičky si "Madam, I'm Adam" bez výčitek zaslouží. Tohle vážně nebylo blbé. Kdybych seriál někomu doporučoval, tak mu poradím, že 1x04 a 1x05 může klidně vynechat, ale 1x06 ať si pustí. A jen tak mimochodem -  po "Pilotu" je toto první epizoda, u které si dovedu představit, že se odehrává ve stejném světě jako Akta X. Ostatně je tu zmíněn přímo Mulder. Chvíli to trvalo, ale seriál si konečně vzpomněl, čí je spin-off :-)

Poslední hodnocení (1 821)

The Lone Gunmen - Maximum Byers (2001) (epizoda) (E08)

09.05.2022

The Lone Gunmen - Planet of the Frohikes (2001) (epizoda) (E07)

01.05.2022

The Lone Gunmen - Madam, I'm Adam (2001) (epizoda) (E06)

12.04.2022

The Lone Gunmen - Three Men and a Smoking Diaper (2001) (epizoda) (E05)

22.03.2022

The Lone Gunmen - Like Water for Octane (2001) (epizoda) (E04)

15.03.2022

The Lone Gunmen - Eine Kleine Frohike (2001) (epizoda) (E03)

07.03.2022

The Lone Gunmen - Bond, Jimmy Bond (2001) (epizoda) (E02)

25.02.2022

The Lone Gunmen - Pilot (2001) (epizoda) (E01)

22.02.2022

Akta X - Příšery (2002) (epizoda) (S09E14)

12.02.2022

Reklama