Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Animovaný
  • Akční

Poslední recenze (3 091)

plakát

Le Graffiti (2019) 

-4* pro mě nejlepší a nejvtipnější kraťas z kolekce French boys 3. Ano, jedná se sice o gay kraťas, ale bez jak jakýchkoliv explicitních náznaků. Jen vtipně ukazuje jak míra tolerance záleží jen na obyčejném slovosledu ve větě ;-) [ ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// STYL: 1 (3*MAX) ] Bohužel ani u kraťasu to bez blábolení nepůjde ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA

plakát

Okna vesmíru dokořán (1981) (pořad) 

nostalgické 4* jako mladého astronoma mě za dob předrevolučních bavil vesmír a vše kolem něho a v té době nebyly v televizi žádné vzdělávací či populárně naučné pořady (naštěstí se vyskytovalo pár na českém rozhlasu) a tento byl vlastně jediný. Zasloužil se o něj Jiří Grygar a když jsem kdysi slyšel jaké měl s ním v televizi problémy, tak jsem tomu ani nechtěl věřit. Dokázal však poutavě a s vtipem mluvit o různých probíraných tématech. S tímto pořadem byly spojené obrázky pana Karla Saudka. Byl to však nepravidelný pořad a tak dělal radost jen občas.  [ ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// STYL: 1 (3*MAX) ]

plakát

Studio Kamarád (1980) (pořad) 

nostalgických 5* naopak od sobotní Pionýrské Vlaštovky jsem nedělní rána se Studiem Kamarád měl rád. Rozhodně to byla většina zábava a společnost s Jů, Helem a Mufem byla příjemná. K tomu nějaká pohádka či dětský seriál. Nezapomenutelná byla i výtvarná stránka Stanislava Holého, jehož veselé a barevné obrázky byly všude kolem. Prostě kultovní pořad České televize spojený s naší generací. Je fajn, že některé postavičky přežili až do dnešní doby a vystupují na Déčku, i když nevím jak jsou populární u současných dětí, protože ty mají mnohem větší výběr než jsme měli my. [ ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// STYL: 2 (3*MAX) ]

Poslední hodnocení (3 467)

Le Graffiti (2019)

26.06.2024

Okna vesmíru dokořán (1981) (pořad)

26.06.2024

Studio Kamarád (1980) (pořad)

26.06.2024

Vlaštovka (pionýrská) (1964) (pořad)

odpad! 26.06.2024

Jak nás vidí svět (2017) (pořad)

26.06.2024

Vracenky (1990)

26.06.2024

Elektrizující život Louise Waina (2021)

26.06.2024

Bao (2018)

26.06.2024

Po životě (2019) (seriál)

26.06.2024

Reklama

Poslední deníček (6)

JAK JDE ČAS

20.2.2023: tak jsem zase po dlouhé době zpět a s chutí hodnotit a psát komentáře k filmům. Skoro půlroční pauza snad stačila a od teď se zase rozjedu a budu dohánět resty, protože jsem celou dobu nelelkoval a viděl i docela zajímavé filmy a seriály.
Ale už nezměním, že rok byl pro mě filmově chudý a doufám, že to byla výjimka, protože kvalitní filmy mě baví. A snad správcové těchto stránek nevymyslí další novinky, které znepříjemní práci těm, co jsou tady aktivní a pomáhají ostatním k výběru vhodného filmu. Přeji Všem opožděně, ale přece úspěšný rok 2023

22.9.2021: Když už nemám šanci být nejlepším uživatelem na ČSFD, tak jsem se aspoň stal nejlepším uživatelem mé oblíbené buddhistické země a tímto se stávám její hlásnou troubou ne-li rovnou Troubou ;-)))

téměř půlka prázdnin 2021: Nové ČSFD mi vzalo nějak chuť se zapojovat do místního dění a psát recenze, tak jsem si udělal dvouměsíční pauzu, při které jsem však několik filmů viděl a sledoval ve skrytu co se tu děje ;-) . Kritici nového systému zřejmě nic nedosáhli (aspoň jsem si ničeho výrazného nevšiml), tak nezbývá než se přizpůsobit. Bude to těžké, ale jináč to nejde a snad neodradilo aspoň mé spřízněné duše a budou mi dál pomáhat hledat filmy blízké mému srdci, stejně jako já se musím snažit pomáhat ostatním, kteří o to stojí a mají podobný vkus. Takže začínám dohánět resty a mučím se u psaní recenzí/komentářů, jejichž editaci tu nepochopitelně znepříjemnily  ...
Jen pro vysvětlení, když se setkáte s BLÁbolením v mých recenzích, tak je to jen proto, že se s novým lookem zavedlo, že "Zvýrazněný text může být dlouhý maximálně 10% recenze". Jenže já už několik let používám zvýrazněný text pro odlišení podrobného hodnocení a zbavit se toho rozhodně nehodlám, a proto musím uměle prodlužovat text kratších komentářů, abych ji mohl vůbec vypustit do světa. Snad tomu už teda rozumíte a chápete to ;-) Nejspíše tu byl na ČSFD velký problém, že čím dál víc uživatelé psali své komentáře zvýrazněným textem a všem to vadilo a nebo zvýrazněný text zabírá víc místa na disku ... kdo ví? ale nejspíš to někomu vadí ;-)))
... co bude na řadě dál, Pomo? To byla jen řečnická otázka a nemusíte na každý blbý dotaz odpovídat. Asi to chápe každý, kdo se zapojil do zdejších diskusí k nové podobě ČSFD.
V neposlední řadě si dávám ještě jeden úkol, abych dopsal 90 komentářů k již hodnoceným starším filmům, čímž bych se dostal na 90% okomentovaných pořadů. Bohužel se tu všechny užitečné uživatelské statistiky zrušily, tak je to už jen pro vlastní dobrý pocit.

prvního apríla 2021: Konečně se mi povedlo zprovoznit excelovskou tabulku pro srovnávání vkusu mezi uživateli. Proto jsem v průběhu března poněkud měnil pořadí spřízněných duší, které se momentálně usadilo v této podobě. Prozatím srovnání funguje u 214 vybraných filmů a z toho 40 mám vybráno pro rychlotest s nově přidanými uživateli. Navíc mi v tabulce funguje i srovnání vkusu jednotlivých žánrů, protože je fakt, že každý preferujeme něco jiného. Takže s někým se shodnu ve sci-fi, ale zase ne vůbec v komedii a tohle by mohlo vychytat. Více informací se dozvíte v deníčku SPŘÍZNĚNÉ DUŠE. Snad bude zase o něco lepší odhad při výběru filmu.

půlka ledna 2021: Protože jsem už minimálně rok nedělal pořádek mezi svými uživateli a už jsem neměl místo pro nové a možná inspirativnější adepty, tak jsem se na tohle soustředil v posledním týdnu. Nebyl bohužel čas a ani nálada porovnávat hodnocení podle mé vybrané skupiny filmů (jak jsem udělal před třemi lety), tak jsem udělal jen rychlejší průzkum profilů.
Na základě mnou podstatných měřítek jsem si každého svého oblíbence oznámkoval a tím vznikla formula o pár písmenkách v tomto pořadí: {}+A?R?K?H?S?V?Z-T+P. Pořadí uživatele určuje samozřejmě subjektivní dojem a vzoreček je jen doplňují souhrnný prvek, který mi pomáhá k rozhodování. Nejde vždy o délku, protože do vzorečku dávám jen písmenka se znamínkem (plus nebo mínus), bez něho je to takový slušný průměr. Samozřejmě čím víc plusů tím by mohly být hodnocení a komentáře tohoto uživatele pro mě užitečnější a směrodatnější pro výběr nových filmů.... více a podrobněji vysvětleno v kapitole o Spřízněných duších.
Tímto krokem se mi uvolnilo dobrých 14 míst pro další zajímavé uživatele na zkoušku. 

leden 2021: tak doba koronavirová neskončila, jak jsem na jaře odhadoval a bude s námi minimálně ještě většinu tohoto roku. Sice pod stromeček mi Ježíšek nadělil Covid, ale naštěstí mi kromě čichu a chuti nesebral chuť sledovat filmy a tak mi léčení zlehčovaly. Nový rok jsem přežil a neustanu v hledání a poznávání dalších zajímavých kousků, co nám páni filmaři připravily. Letos jsem docela spokojený, viděl jsem víc filmů než v posledních letech a našlo se tam i dost nezapomenutelných kousků, které samozřejmě najdete v úvodní tabulce mých tipů. Na oblíbenosti mého profilu se to neprojevilo, ale o to už nejde a tuto snahu jsem už dávno vzdal. Chuť na statistiku je však stále
- stále se držím u 45 uživatelů mezi jejich oblíbenými (někdo odpadl, někdo přišel) a mám od nich 25 bodů. Díky nim se dělím o 1817. místo s další stovkou uživatelů
- podle celkového počtu zhodnocených pořadů (3082) jsem poskočil na 3262. místo
- okomentováno mám téměř 86% zhodnocených pořadů a díky 2638 komentářům si držím v místní TOP tabulce poctivé 158. místo. Tohoto si asi vážím nejvíc, protože bez nich to tady pro mě nemá moc velký smysl.

konec května 2020: končí doba koronavirová, která kupodivu nepřinesla více času na filmy. Přesto se mi daří v poslední době vybírat filmy minimálně tříhvězdičkové, takže neodcházím nijak zvlášť zklamaný. Mám čím dál víc tipů na filmy, ale problém je vyhradit si na to čas a pak ještě víc na jejich ohodnocení a okomentování.
Ale i tak se mi podařilo poskočit od nového roku díky 2484 komentářům (84%) na 163. místo ve zdejší statistické tabulce.
Na body se už tady hrát nedá a díky svému vkusu se mezi velké oblíbence nikdy nedostanu. Vážím si toho, že těm 45 co mě má mezi spřízněnými dušemi doporučím dobrý film, stejně jak mi pomáhají ti mí. A to mi stačí a dělá radost. Držte se a buďte zdraví, zejména po psychické stránce.

10.2.2020: nikdy jsem nesledoval Oskary a na jejich výsledky jsem nebral moc velké ohledy, ale nejde k tomu nezaujat stanovisko. Tentokrát jsem jeho vítěze (Parazit +3*) viděl ještě před vyhlášením a ostatní filmy neznám, tak nemůžu srovnávat, ale asi zaujal porotu netradiční míchání žánrů. Ale na tomto filmu je vidět zajímavá věc, že vlastně ani na hercích nezáleží. Je dobře, že nebyly ani v nominacích, protože snad mi dá většina za pravdu, že východoasijské herectví nestojí za moc :-). 

Co mě však přivedlo k tomu, abych začal psát, tak je kategorie Krátkometrážního animovaného filmu. Naši nominovanou Dceru znám zatím jen z ukázek, ale rozhodně i podle nich je mnohem lepší na všech úrovních než sentimentální Hair Love. S tím si to u mě pos***i. Tak jsem si ulevil a můžu se soustředit na jiné věci ;-)

leden 2020: v loňském roce mi bohužel na svůj největší koníček nezbývalo moc času a stihl jsem ohodnotit jen necelou stovku filmů, seriálů a pořadů. Zejména kvůli dlouhým seriálům (jako třeba Hře o trůny) to tak nenaskakovalo a projevilo se to i ve statistice, kde spíš klesám. Nekazí mi to však náladu a jsem rád, že aspoň 40% pořadů dostalo aspoň 4 hvězdičky, i když těch 5* srdcovek by mohlo být víc. Tipů od mých spřízněných duší je hodně a letos by mohlo být na ně i víc času.
k 2.1.: stále mám 25 bodů a dělím se o 1790.místo s dalšími 105 uživateli
- podle počtu zhodnocených pořadů (2801) jsem na 3490.místě 
- okomentováno mám 82,5% zhodnocených pořadů a díky 2308 komentářům si držím v této TOP tabulce krásné 181.místo ;-)
- a konečně 44 uživatelů mě má mezi svými oblíbenými, čehož si vážím a snad můj tip nezklame, i když vím, že každý máme jiný vkus

zima 2018: buď nemám šťastnou ruku na výrazné filmy a nebo začínám být čím dál kritičtější ... to mě vyšlo ze statistiky roku 2018, protože jen 6 filmů dostalo ode mě plný počet a poměr čtyřhvězdičkových je taky nejmenší za poslední 4 roky. Snad letošek dopadne lépe. Držím si palce :-)
k 6.1.: se svými 25 body se dělím o 1767.místo s dalšími 109 uživateli /
- podle počtu zhodnocených pořadů (2717) jsem na 3241.místě / 
- podle počtu komentářů (2202) si držím krásné 179.místo ;-) /
- okomentováno mám 81% zhodnocených filmů /
- 43 uživatelů mě má mezi svými oblíbenými

podzim 2018: na filmy stále koukám po večerech pokud je ta správná nálada, ale není čas psát komentáře kvůli stavbě, takže aspoň ty zkrácené, aby tu byly ode mě nějaké reporty a tipy. Letos to žádný rekord v množství filmů nebude, ale přes 200 se dostanu. 

půlka prázdnin 2018: tak se mi podařilo dopsat komentáře k 80% mým hodnoceným filmům a vyšší metu si nedávám, proč taky. Stačí když budu komentovat hlavně ty nové. Prázdniny svádějí k lehčím nenáročným titulům, tak i když mám vyhlídnuto spoustu prý kvalitních dramat, tak se na ně dostane asi až na podzim. Jinak nic nové...

přelom jara léta 2018: v posledních měsících moje aktivita na těchto stránkách rapidně upadla, zejména kvůli domácím radostem a starostem se zahradou, zvířectvem a plánováním stavby. Ale nezanevřel jsem a občas něco shlédnu, jen není čas to zhmotnit do komentáře a jen hvězdičkovat se mi nechce. Stále však koukám po zajímavých filmech, které by mě nezklamali, a proto jsem rád, že jsem si vybral partu spřízněných duší, kteří to nepřehání s hvězdičkami a tudíž je lehčí najít ten správný tip. Proto mějte se mnou trpělivost - vrátím se :-))

začátek ledna 2018: myslím, že mám za sebou úspěšný rok se slušným výběrem filmů - běžných 30% 4hvězdičkových titulů a trošku vyšší porce 5hvězdičkových oproti loňsku 10%.. Ohodnoceno mám už přes 2500 titulů a v 76% mám i komentáře. Letošek však bude náročný a bude fůra jiné práce a tak si raději žádné předsevzetí jako vloni nedávám. 
- před Vánoce se mi podařilo nalákat nové spřízněné duše, takže jich mám 40 a díky nim jsem dosáhl 25bodů a tak jsem poskočil na 1838.místo. Moc děkuji všem.
- znovu jsem porovnal hodnocení u 100 filmů se svými oblíbenými a díky výsledkům jsem přeuspořádal jejich pořadí, abych měl ty s nejpodobnějším vkusem na předních příčkách. Jestli Vás to zajímá tak přikládám výřez z tabulky, kterou jsem si vymyslel (na konci tohoto příspěvku). Beru v potaz hlavně vzájemné hodnocení a porovnávám poměrově (vzorečky jsou složité, ale snad fungují ;-)

na konci listopadu 2017: tak se mi podařilo předčasně splnit slib a 75% mnou hodnocených filmů má i svůj komentář. Vyšší oblíbenosti to však zatím nepomohlo.

začátek září 2017: koncem jara a v létě jsem nebyl moc aktivním přispěvatelem na tomto serveru, ale na filmy jsem nezavrhl. Postupně na ně recenze dopisuju a tak doufám, že se mi podaří splnit novoroční slib. Možná se povede dosáhnout hranice 2500. filmu, ale podzim bude náročný, tak si takový závazek nedávám. 
- 15 bodů mi zatím zůstalo, tak se držím ve statistice v první čtyřtisícovce ;-)
- když bude čas, tak si zase zrekapituluju oblíbence

konec ledna 2017: dal jsem si za cíl do konce roku okomentovat aspoň 3/4 zhodnocených filmů, tak snad to nebude nadlidský úkol (znamená to doplnit cca 100 komenářů ;-)
-po podrobné statistice na 150 filmech nastalo mezi uživateli velké lednové zemětřesení, z čehož 25 uživatelů jsem odstranil kvůli nestejným hodnocením, slabé inspiraci, či jiným pro mě důležitých věcí
-evidentně ztráta bodu některé bývalé oblíbené naštvala, tak mi body začínají ubývat - možná si mě držely jen kvůli bodu. Mrzí to, ale kvůli bodům tu přece nejsem (i když určitě potěší, jako každého) a věřím, že mi to pomůže ještě k jistějšímu výběru kvalitních titulů pro mé rozmazlené oči a uši ;-)

před Vánoci 2016: v průběhu měsíce jsem prošel znovu mé oblíbené uživatele a provedl velkou čistku a změnil pořadí. Vytvořil jsem si podrobnou statistiku už na více než stovkách filmů a bude se to zvyšovat dál. Ale ani to mi bohužel nezabrání narazit na film, který mi nebude něčím blízký a můj vkus je razantně odlišný než mé spřízněné duše - s tím se však dá žít.
- Už mám přes 70% komentářů všech filmů a do Nového roku určitě zhodnotím 2200.film. Děkuji všem uživatelům, kteří si mě přidali mezi oblíbené a díky ním mám už 15bodů, a tím pádem jsem poskočil na 3513.místo v místním žebříčku. A od dneška zařazuju do podrobného hodnocení položku SMYSL, která bude posuzovat míru ponaučení či smysluplnosti filmu.

začátek září 2016: delší výpadek nehodnocení a nekomentování způsobilo léto a sledování všech dosavadně natočených dílů seriálu Hra o trůny. Tak se doufám dostanu brzo do formy a dosáhnu 1500. komentáře ;-)

7.4.2016: konečně po dvou týdnech jsem dokončil velkou restruktualizaci svých oblíbených. Čistku nepřežilo skoro 30lidí (z 91 uživatelů jsem to zkrouhnul na 63), tak doufám že bude výběr filmů přesnější a líp se mi trefí do vkusu. Pořadí se také výrazně změnilo a omlouvám se všem, kterým můj bod ztratili ;-). Jestli Vás zajímá systém jak jsem postupoval, tak tady je - pro umístění na vyšší příčce byly pro mě důležité hlavně tyto parametry:
- společný vkus (posuzoval jsem na vybraných 81 filmech)
- jak dlouho trvalo ohodnotit poslední stovku filmů
- množství okomentovaných filmů- množství zhodnocených filmů
Jsem rád, že se mi podařilo konečně sepsat komentáře už ke 2/3 filmů a taky že jsem překonal 2000. hranici zhodnocených filmů. Snad mě to bude bavit i nadále.
Na CSFD jsem se dostal na 4068. místo, hlavně díky 20 uživatelům, od kterých mám 13 bodů. Díky a snad mé komentáře a systém hodnocení pomáhá. Už nějakou dobu v systému figuruje nová položka TEMPO

konec dubna 2015: I když v poslední době nemám kvůli rodině už tolik volného času, tak jsem na filmy nezanevřel. Jen jsem si začal víc vybírat a snažím se tolik neexperimentovat. Proto víc oceňuji uživatele, kteří nejen hodnotí, ale i napíšou k filmům komentáře.
- v hodnocení jsem se dostal přes 1800 titulů a v komentáři přes 1100.
- pořadí na CSFD: 4700. (11bodů) - u 16 jsem v oblíbených
- mám 75 oblíbených uživatelů, které musím znovu probrat a setřídit

prosinec 2014: opětné probuzení z letargie ;-) a snad tentokrát trvalejší. Chuť na filmy je, tak budu i více hodnotit a komentovat. A třeba se dostanu brzo v hodnocení i na dvoutisícovku.

29.12.2013: na konci podzimu jsem se po několikaměsíční pauze vrátil a hodnotím a komentuju - konečně nálada na filmy.
- splnil jsem si svůj cíl do konce roku napsat 1000. komentář, tak úspěch a snad někdo si to čte a pomůže ve výběru ;-)
- trošku jsem přeuspořádal uživatele (momentálně 47)
- pořádí na CSFD: 6131. (8bodů) - u 11 jsem oblíbený
- aktualizovány spřízněné duše - jeden nový

30.6.2013: přidal jsem
- podrobné tabulky významných filmů dle časových období
- pár nových poznámek
- novinka v podrobném hodnocení: ATMOSFÉRA

4.6.2013: v posledních dnech jsem přeuspořádal své pořadí oblíb. uživatelů po zkontrolování jejich profilů a dalších pár přidal
- upravil profil a přidal žádost
- shlédl jsem všechny (s vyjímkou těch co jsem nenašel a nebo jsem jim bez překladu nerozuměl) krátké animované filmy nominované na Oskara, o které tak hezky pečuje mr.filo
- další zajímavé tipy na filmy

1.4.2013: přeuspořádání oblíbených uživatelů
- další zajímavé tipy na filmy

24.2.2013: aktualizovány spřízněné duše - bohužel žádní noví zajímaví uživatelé ;-(
- aktualizován a redukován žebříček mých oblíbených uživatelů (10 smazáno)
- další zajímavé tipy na filmy

--- KONEC NEBO ZAČÁTEK (záleží jak se to vezme ;)