Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krimi
  • Drama
  • Komedie
  • Pohádka
  • Dobrodružný

Poslední recenze (522)

plakát

Já, Claudius - Tak trochu vražda (1976) (epizoda) 

I přes báječné dialogy (což není zásluhou tvůrců, neboť je to inspirované Gravesovou knihou) mě strašně irituje, že všichni vypadají asi o dvacet let starší, než mají být. Navíc by si člověk  myslel, že je Antonia Minor Drusova matka a ne žena. No, v těch novějších pro změnu zase nestárnou. Viz McNulty v Domině. Obojí je velmi otravné. Ale nějak si na ty zdejší obličeje nemohu zvyknout... A Augustus je tady dokonce ještě větší ..., než v ostatních zpracováních raného císařství (což je co říci, a nelíbí se mi to, a to říkám jako Augustův totální odpůrce). Poměrně důležité události nastíněny jako při průjezdu rychlíkem a v kravinách se tam nimrají. No, další díl už asi nedám. Filmy z 50.let mi zdaleka nepřipadají zastaralé a překonané jako tohle.

plakát

Domina - Control (2023) (epizoda) 

Tak jsme se dostali až k tomu, čeho jsem se obávala, totiž co udělá Tiberius po Drusově smrti. Už jak Antonia Maior potkala "toho druhého Tiberia", bylo jasné, že to bude stát za to. Docela to sedí se skutečnými událostmi (nebo aspoň těmi, které jsou jako skutečné básníky a prozaiky předkládány) a je ještě dost látky ke zpracování, takže doufám ve třetí sérii. Pokud se tvůrcům povede propojit Hermanna Cheruského (alias Arminia) s Livií, že ho třeba bude jako maličkého hýčkat a vštěpovat mu nenávist k císařskému Římu, a pomstí se tím Augustovi za synovu smrt, bude to skutečný majstrštyk... Antonia Minor by jí v tom jistě byla taky nápomocna. "Vare, rede mihi legiones meas", si ráda poslechnu v jakémkoliv jazyce! Tak jistě, šlo to natočit líp, ale na odpad to rozhodně není a kdo ví , jaký byl rozpočet. Podle mě to je víc odpovídající realitě než tolik úspěšný Řím, kde to (zejména ve druhé řadě) hnali spíše na efekt. Jo, a McNulty je už ve druhém seriálu docela slušný záporák.

plakát

Domina - Freedom (2023) (epizoda) 

Umírá jediný celkem slušný chlap v celém příběhu (celkem, protože ani jemu se nepříčilo zabíjet pro "dobrou věc" - přítele Augusta). Ta linka s Tiberiem je trochu přitažené za vlasy, i když byl zřejmě Jekyll&Hyde, protože spousta jeho činů tomu odpovídá a Vipsanii opravdu miloval a byl kvůli ní ochoten udělat všechno, tak tohle fakt ne. To aby se člověk bál, co se tam odehraje po Drusově smrti.

Poslední hodnocení (2 630)

Místo činu - Drážďany: Král stoky (2016) (epizoda) (S47E27)

15.07.2024

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

15.07.2024

Já, Claudius - Tak trochu vražda (1976) (epizoda) (E01)

06.06.2024

Stíny v mlze - Číslo 2 (2024) (epizoda) (S02E09)

05.06.2024

Stíny v mlze - Druhá tvář (2024) (epizoda) (S02E08)

05.06.2024

Stíny v mlze - Čarovná noc (2024) (epizoda) (S02E07)

05.06.2024

Stíny v mlze - Samá voda (2024) (epizoda) (S02E06)

05.06.2024

Domina - Control (2023) (epizoda) (S02E08)

04.06.2024

Domina - Curse (2023) (epizoda) (S02E07)

28.05.2024

Reklama

Poslední deníček (34)

The Musketeers 2014

Rozpracované hodnocení: Tři mušketýři (2014)

V dobách dávno minulých (když mi bylo tak nejvýše čtrnáct) jsem byla zamilovaná do postav z Dumasových románů. Nejprve to byli právě (čtyři) Mušketýři, oba díly - s Ludvíkem na obalu prvního dílu a kardinálem (na obalu) toho druhého - měli rodiče doma. Jak jsem si knihy začala obstarávat sama, přešla jsem nejprve k jiným Dumasovým hrdinům (krásný La Mole, statečný de Bussy) a posléze i k úplně jiným autorům a jiným oblíbeným hrdinům (což mi vlastně zůstalo až dosud).

Návrat zpět se už nekonal. Vlastně jsem se o něj i pokusila, ale nějak to nedopadlo. Jelikož zatímco opakované čtení Krále železného a zlatého skončilo fiaskem až teprve nedávno, pozdější četba Mušketýrů tak dopadla už dlouho před mým dvacátým rokem. Dumas byl sice skvělý vypravěč ale také velký fabulátor, a jeho romány i přes veškerou snahu Augusta Maqueta (jeho dvorní historik) neodpovídaly realitě. Proto ani nevadí, že tento seriál vůbec neodpovídá předloze. Navíc se v titulcích uvádí, že byl natočen pouze "na základě charakterů spisovatelových postav". Některé tyto charaktery tvůrci malinko změnili k lepšímu, jiné přidali, a jejich přítomnost vedla občas k horšímu nebo rovnou mně ku vzteku (hlavně postava ze třetí řady Sylvie mi byla vysloveně nesympatická a přišla mi naprosto zbytečná, pouze pro naplnění kvót).

Vzhledem k tomu, že z obdivu ke knize jsem už dávno vyrostla, příliš mě neoslovilo ani žádné filmové zpracování, které se předlohy drželo jako cosi košile, ať už v něm D'Artagnana ztvárnil Barray nebo York. Proč vzpomínám právě D'Artagnana? Vždycky mi největší problémy s přijetím činil on. Nejinak zde. Všichni ostatní mě dříve či později něčím zaujali a ještě před koncem první série si mě úplně získali. V knize (pokud si pamatuji) byl nejoblíbenějším Athos, tady bych si dost možná ani nedokázala vybrat. :-)) A asi bych dlouho váhala mezi Athosem a Aramisem, i když bych je při svém konečném rozhodnutí stejně ponechala jejich krásným ženám (jimiž myslím Milady a královnu Annu, opravdovým jménem té první jmenované nejsem si jista, ale myslím, že byly obě Anny). Tím jsme se dostali k postavám samotným a k představitelům jednotlivých rolí. Santiago Cabrera mě jako Vronský v Anna Karenina ničím nenadchl. Zato tady... Ani jsem nechtěla věřit, že tenhle extrémně přitažlivý Aramis je týž chlap...

 

PS: Jak jsem si procházela Deníček, tak jsem našla tento poněkud nedokončený příspěvek, který dozajista někdy v budoucnu dokončím. Buď až najdu své poznámky, které jsem si tehdy napsala nebo až znovu seriál zhlédnu...

The Musketeers 2014