Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (4 222)

plakát

Hrabě Monte Christo (2024) 

Jsou tam změny, velké a dost podstatné, ale kupodivu vůbec nejsou ke škodě, dokonce bych řekl, že někdy i naopak. Jedna podstatná nová postava byla příjemným osvěžením a vůbec tam nebyla na sílu. Nový Hrabě Monte Christo trvá tři hodiny a přestože v něm není jediná akční scéna je velkolepý, strhující, dechberoucí, úchvatný, skvostně napsaný i zahraný. Neskutečná podívaná, která si to velké plátno opravdu zaslouží jako máloco. Fantastická hudba, nádherná výprava, úžasní herci, místy opravdu temná atmosféra, která jenom podtrhuje tu opravdu nelítostnou pomstu, která opravdu bolí. Je to nádherné, luxusní, krásné. Takových filmů je málo a zrovna tyhle se už dneska prakticky netočí. Fantastická podívaná, která se zaryje pod kůži. Tvůrci mají Dumase v úctě a když předlohu ohýbají, tak je to na tom znát. Dokonalý, dokonalý. Na tom filmu nenudí ani jediná vteřina a fakt mě mrzelo, že skončil. O představiteli titulní role nepochybně teď hodně uslyšíme. Na překrásnou Anamariu Vartolomei bych se vydržel dívat věčně, jak je krásná. Naprosté mistrovské dílo, jedinečný zážitek, famózní. 100 %.

plakát

Hrabě Monte Cristo (1979) (seriál) 

Vskutku velký, velký dík, že to ČT uvedla, za mého života šlo tohle vskutku poprvé. O tomto zpracování jsem slyšel mnohé legendy a ty legendy nelhaly. Tohle zpracování je totiž nejlepší ze všech, Jean Marais je tu náhle až druhý! Definitivní verze Dumasova románu, s minimem změn, správným koncem, je tam 90 % knihy, herci jsou skvělí, výprava, hudba, to všechno prvotřídní. A pánové, ten dabing, ten dabing! To je skutečně skvost. Absolutní skvost, který nelze popsat jinak než jako dokonalý. 100 %.

plakát

Chucky - Season 3 (2023) (série) 

Pořád to dá hravě na 4*, pořád je to zábava, Don Mancini to ještě pořád očividně má kam posouvat (myšleno v téhle sérii), ale ve druhé polovině už je ta únava materiálu fakt dost znát. Pořád je to klasický Chucky, ale předchozí řady byly prostě lepší a už by bylo fakt vhodné přemýšlet o definitivním konci, než se to hnusně rozbředne. Zatím se ale pořád bavím a Alyvii taky miluju čím dál víc. 70 %.

plakát

Godzilla Minus One (2023) 

Takhle se dělá famózní biják! Nejlepší Godzilla ever. Syrové válečné drama s hutnou atmosférou, s příběhem, v němž se náhodou vyskytuje Godzilla (a když tam je, tak to sakra stojí za to, ty scény s ní jsou naprosto fantastické), překvapivě málo akce a hodně dialogů, ale o to sevřenější, silnější a intenzivnější zážitek. Jedno z největších filmových překvapení za hodně dlouhou dobu, neskutečná pecka a zasloužený Oscar za efekty. Neuvěřitelná záležitost, jeden z nejlepších filmů loňska/letoška, který k ještěrce přistupuje s úctou a dělali ho tvůrci, kteří jsou plni skvělých nápadů. Tenhle Godzilla by tu americkou měl sežrat! Velmi silných 85 %.

plakát

Babylon 5: The Road Home (2023) 

Příjemný doplněk k tomu krásnému velkému příběhu. Je opravdu potěšující, že nám JMS opět po několika letech umožnil vrátit se na Babylon 5 s novým příběhem a vidět všechny staré známé (byť, bohužel, z velké části hlasově přeobsazené, což bolí pořád). Sympatická nostalgická záležitost, Sheridan skáče multiverzy a setkává se s docela zajímavými verzemi postav, jsou tam zajímavé nápady a myšlenky, děje se tam toho poměrně mraky a vůbec to nenudí, ale ten konec to bohužel trochu shazuje. Sympatická věc, ale ani já bohužel nemůžu jít na čtyři hvězdy. Ale ty tři jsou silnější. 65 %.

plakát

Šógun (2024) (seriál) 

Nejlepší seriál roku! Jedinečná událost. Dokonalé. Pohlcující. Velkolepé. Komorní. Brutální. Intenzivní. Japonské. Jedinečné. Bezkonkurenční. Výjimečné. Recenze zde. 100 %.

plakát

To se vysvětlí, soudruzi! (2024) (seriál) 

Budu líný, takže jenom řeknu, ať si pro mou recenzi přepnete na externí recenze. A nebo si klikněte na tento odkaz. Soudruzi jsou naprosto báječní, hanba vám, že jste u nich nevydrželi! Takových seriálů je málo. 80 %.

plakát

Queen ve Wembley (1986) (koncert) 

Geniální! Geniální! Geniální! Famózní zážitek, koncert snů. Nejlepší verze Hammer to Fall a kompletní Queeni v absolutní životní formě. 1000 %.

plakát

We Will Rock You: Queen Live In Concert (1982) (koncert) 

Lepší než Wembley to není, ale stejně... je to koncert Queenů, takže naprosto famózní záležitost, velkolepý zážitek a jako dárek od Disney luxusní zvuk a obraz jak víno, ale možná až moc přečištěný. Naprostá nádhera. Škoda, že jsme se na tomhle světě s Freddiem minuli, ale díky bohu aspoň za ty mňamózní záznamy. 100 %.

plakát

Star Trek: Discovery - Season 5 (2024) (série) 

Už se nehodlám opakovat. Je to stejně debilní, jako minule, nezlepšilo se vůbec, ale vůbec nic. Všichni jsou pořád stejně nesnesitelní a zápletka je pořád úplně zoufalá. Finále ale potěšilo - konečně je tahle zoufalost u konce a já nemusím dále trpět.