Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Akční
  • Fantasy

Poslední recenze (128)

plakát

Back to Black (2024) 

Těžko hodnotit, neznám detailně bujarý život Amy, ani jsem (zatím) neviděl dokument z roku 2015, nicméně se jedná o mnohem komplexnější životopis než nám nabídli tvůrci v případě Boba Marleyho. Velká škoda, že se celý příběh točí pouze okolo vztahu s Blakem, který sice sehrál v jejím životě velkou roli, každopádně v reálu musel bejt tak tisíckrát toxičtější. Kdyby měli koule zabřednout víc do hloubky (možná nemohli?), mohlo z toho být špičkové drama. Takhle sledujeme příběh, který je pravda technicky skvěle zvládnutý, avšak nepřináší vůbec ale vůbec nic nového - kolik takových námětů už bylo? Díky bohu se tu alespoň nepřešlapuje úplně naslepo mezi jednotlivými událostmi a jako celek to zkrátka funguje. Tleskám Marisa Abela, Amy ji neskutečně sedla, vlastně celý casting byl velmi povedený. Adekvátně 70%.

plakát

Bob Marley: One Love (2024) 

Bob Marley byl velmi kontroverzní člověk, zatímco z filmu vychází dost neutrálně, ploše. Autoři bohužel nevěděli, jak jeho příběh uchopit, a tak nám naservírovali poměrně rozpačitý sled nejrůznějších událostí, které ale nemají šanci vytvořit funkční příběh. Nicméně Kingsley Ben-Adir překvapil, v některých polohách měl Marleyho nastudovaného velice věrně. Emočně mě to nijak zvlášť nezasáhlo, ale uteklo to rychle. Oceňuji nepřeberné množství původních songů, které ve filmu zazněly. Ty to ale samy neutáhnou. Dodatečně snižuji hodnocení na 55%.

plakát

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017) 

Dodatečně snižuji hodnocení, nejprve jsem byl velmi shovívavý (neobjektivní) jako správnej fanoušek série, nicméně, časem se vždy názor vystříbří a já nemohu jinak, než být tentokrát kritický. Nejhorší na tom všem není paradoxně přehrávající Depp, ale příšerný scénář. Kurňafix, to ty mezery na papíře nikoho netrkly? Příběh Salazarovi pomsty (nechápu, jak mohli tvůrci svolit k tak tuctové alternativě) se absolutně rozpadá v nesrovnalostech a nebetyčných nesmyslech, které nelze ignorovat. Jak mohli zazdít původ Jackova kompasu? Proč je starej Turner najednou pokrytej chaluhama, když byla kletba Davida Jonese zlomená? Jak mohla Jackova posádka doplout Černou Perlu (nejrychlejší loď v Karibiku) na obyčejném člunu? Odkud Elizabeth na konci přišla? Z pralesa? Achjo. Působí to tak (a myslím, že to i tak trochu bylo), že scénáristi vůbec nepřemýšleli napříč celým filmem, když potřebovali přesunout postavy z bodu A do bodu B, prostě se tam najednou objevily a nikoho nedrásalo, odkud se tam vzaly. Divím se, že si tohle Eliot nepohlídal. No a to jsem se ještě nerozvášnil nad rádoby vtipnými hláškami, které jsou mnohdy až nevkusné. Tvůrci se zaměřili pouze na vizuál, který naopak divácký dojem sráží (ten můj). Na původních Pirátech jsem miloval dechberoucí scenérie, divokou přírodu a nekonečný oceán - ale reálné záběry! Tady namalovali snad úplně všechno a mě už to dneska vážně leze krkem. Na hercích je evidentní, že hrajou na prázdno a celé to vypadá hrozně nepřirozeně. Jasně, i taková dvojka s trojkou byly z velké části CGI, ale v žádném případě nebyly tak extrémně vyumělkované! Jak je možný, že dneska CGI vypadá hůř než před deseti lety? Kvantita. Zachránila pětku hudba? Kdeže. Absence Zimmera je až alarmující, tóny nového skladatele nechytají za srdce a nedokáží ani trochu podnítit emoce, ať už se jedná o strach nebo “humor“. Ještěže na konci použili původní soundtrack, ten jediný mi připomněl, že se dívám na piráty. Oči jsem zavíral i před některými střihy... Uch. A to už by stačilo, ne? Nestačilo! Oceňuji casting mladého Turnera, věřím, že přesně takhle by mohl jejich syn vypadat, ale pro pána Jána, co ta Scodelario? Netvrdím, že neumí hrát, ale k Thwaitesovi se zkrátka nehodí, to už je větší chemie i mezi mnou a toaletním papírem. Děs. Tleskám Rushovi, který si každou scénu krade sám pro sebe a víceméně jen díky němu to vždycky zhlédnu celé. Komplexně se jedná o neuvěřitelně nedočesaný koncept, který měl ohromný potenciál.

Poslední hodnocení (870)

Back to Black (2024)

06.06.2024

Bob Marley: One Love (2024)

22.02.2024

Když si Chuck bral Larryho (2007)

01.02.2024

Domácí mazlíček (2008)

01.02.2024

Chudáčci (2023)

01.02.2024

Panna nebo orel (2010)

26.01.2024

Muž v ohni (2004)

26.01.2024

S tebou nikdy (2023)

26.01.2024

Letecké katastrofy - Série 23 (2023) (série) (S23)

22.01.2024

Reklama