Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Drama
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (1 968)

plakát

Můj kámoš špión (2020) 

Obsahuje spoilery: "Jsem bývalý voják speciálního komanda, který teď pracuje na tajných operacích pro zpravodajskou agenturu, kterou by mohla nebo nemusela být CIA." Dave Bautista jako agent, jenž toho moc v hlavě nemá. Má ale tvrdé pěsti, které ho dostanou z každého průšvihu. Tady dělá bodyguarda malé holce a zabrání padouchům vyrobil atomovku. Další z dlouhé řady průměrných komedií s tajnými agenty. - 50%.

plakát

Kosmický hřích (2021) odpad!

Bruce Willis jde do vesmíru. Docela mně mrzí těch několik desítek minut co jsem strávil u tohoto filmu, ale aspoň mám od čeho hodnotit ty lepší. - odpad!

plakát

Mutant: Probuzení (2007) odpad!

Obsahuje spoilery: "Za jejich trest jim Zeus dal ženy." Helena Mattsson v roli té mutantky stojí Za Prd. Myslel jsem si, že horší než trojka to už být nemůže. "Kde to jsem?" – "Ve společnosti dvou úžasných géniů." Mýlil jsem se. Fakt! - odpad

Poslední hodnocení (8 839)

Legendy zítřka - Lowest Common Demoninator (2022) (epizoda) (S07E09)

04.03.2022

Legendy zítřka - Paranoid Android (2022) (epizoda) (S07E08)

04.03.2022

Supergirl - Blind Spots (2021) (epizoda) (S06E12)

04.03.2022

Supergirl - Mxy in the Middle (2021) (epizoda) (S06E11)

08.02.2022

Můj kámoš špión (2020)

08.02.2022

Reacher - Vítejte v Margrave (2022) (epizoda) (S01E01)

08.02.2022

Kosmický hřích (2021)

odpad! 08.02.2022

Mutant: Probuzení (2007)

odpad! 08.02.2022

Supergirl - Still I Rise (2021) (epizoda) (S06E10)

04.02.2022

Reklama

Poslední deníček (24)

Nejlepší komiksy roku 2021.

Dámy a pánové, přeji vám všem hezký den, dovolte mi, abych vás uvítal u své pravidelné Silvestrovské rubriky. Letos Vám představím nejlepší komiksy roku 2021, které byly vydány v Česku, čímž si je můžete pořídit i Vy. Ano, jsem velký fanoušek kreslených příběhů a komiksů. Minulý rok jsem sepsal " Nejlepší komiksy od počátku našich věků po rok 2020. ", počemž následovala vaše zpětná vazba prostřednictvím pošty zde na CSFD. Vím tedy, že komiksy zajímají i Vás. Pojďme tedy na to. :D

 

UPOZORNĚNÍ:

 

Nečetl jsem všechny komiksy, které u nás byly letos vydány. Kdo ano, že? Jedná se o můj žebříček, takže o můj názor a mé doporučení pro Vás.  Plus nečtu téměř vůbec Marvel, ale snad něčím inspiruji. 

 

 

10. Deadpool: Klasické příběhy.

 

Jediný charakter od Marvelu, který čtu je Deadpool! Klasické příběhy jsou jednoduše klasické retro příběhy ze začátku 90. let. Odpovídá tomu kresba i scénář, čímž to neshazuji. Lobo je taky produkt devadesátek a jaký je? Pokud máte rádi Deadpoola, tak si tohle nelze neužít.

 

09. Vražedně dokonalá.

 

Padesátá léta v USA. Mladá, krásná matka dvou holčiček, která pořádá čajové dýchánky, doma má naklizeno a tchýni říká maminko. Její manžel Gene pracuje, doma si rád dá teplou večeři, pivko a kouká na televizi. Prostě maloměstská klasika. Nebýt toho, že krom starosti o domácnost zvládá Josie perfektně i zabíjení lidí. Jak se na nájemnou vražedkyni sluší a patří. Navíc, Josie si zabíjení vskutku užívá. Nemá ráda střelné zbraně. Miluje nože. Příběh jednoduchý a samotná kresba super! Joelle Jonesová ráda kreslí krásné, svůdné ženy. S dynamikou si během akčních sekvencí pohrává, krev řádně stříká a o digitálním vyplňování volných míst na panelech si nechte zdát. Joelle se vykreslovala se vším, od šatů po tapety. Pokud máte dost pláštěnek, tak tuhle jednohubku zkuste.

 

08. Angel 1: Lidskost.

 

Měli jste rádi seriál Buffy, přemožitelka upírů nebo Angel? Pokud ano, tak toto je povinnost mít doma. ;) Je to vlastně remake seriálu v komiksové podobě. Víc netřeba psát, neboť o tom píšu často. :D Projděte si můj milý deníček a uvidíte sami.

 

07. Liga spravedlnosti: Žádná spravedlnost.

 

Týmovka, která neztrácí dech a má hlavu i patu. Kresba je pak hodně povedený mainstream, který k těmto týmovkám skvěle sedí. Scott Snyder přichází s bohy/titány požírajícími planety, které musí Liga spravedlnosti porazit. Scott Snyder je můj oblíbený autor, což už od loňska asi víte. Jeho Liga spravedlnosti je pětihvězdičková záležitost, ostatně jako jeho Batman z New 52. Komiksová série Liga spravedlnosti od Scotta Snydera touto knihou startuje a v dalších dílech této série se místy odkazuje například na Batmana z New 52 či sérii Metal. Jelikož je pro mě Snyder TOP autor, tak je zařazení jeho komiksové série do TOP 2021 V ČR vcelku logické, ne?

 

06. Neonomicon.

 

Skvělá jednohubka, přečtená s chutí na jeden zátah. Agenti FBI, sekta, orgie a jakási obluda. Úchylná paráda, kterou napsal Alan Moore. Ten spolu se Scottem Snyderem a Tomem Kingem patří do mé pomyslné velké trojky komiksových autorů. Má profil i zde na CSFD. Propojené s knihou Providence, ale dá se to číst i samostatně bez přečtení Providence.

 

05. Wonder Woman: Mrtvá Země.

 

08.04.2021 jsem této knize věnoval zápis zde v deníčku, tak si to najděte a dozvíte se více. ;) Stojí to za to.

 

04. Hodiny posledního soudu.

 

Svět STRÁŽCŮ se střetává s DC Univerzem! Velká komiksová událost od Geoffa Johnse a Garyho Franka. Jedná se o velmi důležitý příběh pro hrdiny komiksového světa DC. Po tomto komiksu se spousta věcí změní. Batman tady spojí síly s Rorschachem, a Dr. Manhattan se utká v pěstním souboji se Supermanem. Komiks při čtení vyžaduje větší dávku pozornosti. Není to žádné oddechové čtení. Je to mainstreamový komiks s myšlenkovým přesahem a lehkým filosofováním o tom, co znamená být hrdina. Hodiny posledního soudu řadím rozhodně mezi to nejlepší, co jsem letos četl. Nutnost pro všechny, co čtou Znovuzrození hrdinů DC.

 

03. Z pekla (barevné přepracované vydání).

 

Kdo byl Jack Rozparovač? Nejslavnější sériový vrah a tato kniha je jeho fiktivní příběh. Moorův majstrštyk, spolu s Bažináčem a V jako Vendeta, to nej co napsal. Kresba Eddieho Campbella se ke komiksu také dobře hodí. Je jednoduchá, přehledná, nestrhává na sebe pozornost od příběhu, ale když na to přijde, dokáže podat výjevy na které jsem koukal několik minut než jsem se řádně pokochal

 

02. Batman: Černé zrcadlo.

 

Gothamem otřásají brutální vraždy, ve kterých figurují ikonické nástroje ještě slavnějších nepřátel Temného rytíře. Jaká hrozbu tady roste ve stínech? Scott Snyder patří mezi velikány současnosti a je jedním ze zásadních autorů příběhů Temného rytíře. O tom nepochybujte! No a dřív než byl vytvořen Soví tribunál, před érou New52, před Metalem, před tím vším tu bylo Černé zrcadlo. Na tohle tedy navazuje takřka celá éra New52 a Detective Comics. Je to temný, detektivní a asi i jeden z nejlepších příběhů Temného rytíře za poslední dobu, který u nás vyšel. Kresba pak je moc povedený mainstream.

 

01. Vrána.

 

Příběh Erika, který se vrátil ze záhrobí, aby se pomstil pouličnímu gangu za svoji smrt a za smrt své snoubenky. Zpracování Comics Centruma bez chyb. Pevná vazba, dobrý papír a formát 220 × 325 mm. Macek! Mám i předchozí vydání, ale tohle je LEPŠÍ. Velký formát tomu fakt přidává, díky tomu si kresbu můžete vychutnat jak se patří. Zpracování prostě hezké a v knihovně ostudu neudělá. U mě ve všech směrech kniha roku 2021. Ač je to jen nové vydání velmi staré knihy.

 

P.S: Jelikož je CSFD o filmech, tak přidávám fotku své sbírky komiksových filmů. Respektive nové kusy ve sbírce, neboť celou svou sbírku jsem Vám fotil už minulý rok. A ano, stále platí, že pokud chcete něco ve 4K jsou to právě komiksovky. VĚŘTE MI.

 

Vše nejlepší do nového roku Vám všem.

Nejlepší komiksy roku 2021.