Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

Zajímavosti k filmům (80)

Aftersun

Aftersun (2022)

Charlotte Wells uvedla, že během dvou týdnů zkoušení scénáře v Turecku měla Frankie Corio (Sophie) jinou verzi, kde byly vynechány Calumovi (Paul Mescal) osamocené scény zobrazující jeho depresi, aby tak měl stejnou zkušenost a pohled jako měla Sophie.

Aftersun

Aftersun (2022)

Frankie Corio (Sophie) a Paul Mescal (Calum) se při natáčení filmu sblížili natolik, že zůstali přáteli o po natočení snímku.

Aftersun

Aftersun (2022)

Paul Mescal (Calum) strávil s Frankie Corio (Sophie) společně dva týdny před natačením v hotelovém resortu v rámci věrného zobrazení pouta mezi otcem a dcerou.

Aftersun

Aftersun (2022)

Film je volně inspirován osobní zkušeností režisérky Charlotte Wells z dovolené s jejím otcem.

Na západní frontě klid

Na západní frontě klid (2022)

Zobrazené francouzské tanky jsou typu Saint Charmond. Mezi dubnem 1917 a červencem 1918 jich bylo vyrobeno mezi 350 a 400 kusy. Tank vážil 23 tun, mohl teoreticky dosáhnout maximální rychlosti zhruba 12 km/h a byl vyzbrojen hlavním kanonem ráže 75 mm. Posádkou byl velmi neoblíbený kvůli své neschopnosti přejíždět zákopy. Také se často převážil dopředu kvůli těžkému dělu. Ke konci války byla výroba ukončena a tank byl nahrazen Renaultem FT. Poslední Saint Charmond je k vidění v muzeu ve Francii.

Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

V seriálu se objeví několik lokací a postav ze hry „Cyberpunk 2077“, např: postavy Adama Smashera a Wakako, z lokací pak stojí za zmínku podnik Afterlife a Bar u Lizzie.

Zde odtrhněte

Zde odtrhněte (2021) (seriál)

První italský animovaný seriál od Netflixu.

Balls Out: Garyho výzva

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Když je Gary (Seann William Scott) u Changových doma, Chang (Justin Chon) na dědu mluví mandarínskou čínštinou se silným americkým přízvukem, děda mu ovšem odpoví vietnamsky. Očividně tedy nemluví stejným jazykem.

Služka

Služka (2021) (seriál)

Minisérie je natočena podle knihy „Maid: Hard Work, Low Pay and Mother's Will to Survive“ od Stephanie Land. Kniha se umístila na třetí příčce bestsellerů podle The New York Times.

Služka

Služka (2021) (seriál)

Margaret Qualley, která hraje Alex, je ve skutečnosti opravdu dcera představitelky Pauly (Andie MacDowell). Je to poprvé, co si spolu matka a dcera zahrály.

Samotáři

Samotáři (2000)

Při posledním vysílání Radia 2001 pustí Petr (Saša Rašilov nejml.) nahrávku kašle Hanky. Světlo „On Air“ ovšem témeř hned po spuštění nahrávky zhasne. Záznam tak nikdo neslyšel.

Zaklínač: Vlčí sen

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Vytváření monster zaklínači, aby je později mohli ulovit za odměnu, je manifestace „Kobra efektu“. Ten je pojmenován po případech z Dillí, kdy místní chovali kobry, protože britská britská vláda nabízela odměnu za každou mrtvou kobru.

Clickbait

Clickbait (2021) (seriál)

Přestože většina produkce probíhala v Austrálii, některé scény se natáčely v Oaklandu a oblasti zátoky okolo San Francisca.

Chyby

Chyby (2021)

Číslo, kterým je na konci filmu otagován Tomášův dům, je skutečně číslo, které mu Ema (Pavla Gajdošíková) nadiktuje před Lidlem.

Reklama