Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Thriller

Oblíbené filmy (10)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Co k tomu ještě říct, co už tu nebylo řečeno? Prostě naprosto převratnej film. Viděl jsem ho nejmíň desetkrát v originále a pak teprve česky. Při vší úctě k překladateli - tohle se nedá přeložit. Přes velkou snahu se spousta slovních hříček vytrácí a některý souvislosti, narážky a vtipy přijdou vniveč. Tarantinova genialita je hlavně v dialozích a Pulp Fiction česky je prostě poloviční. Jestli můžete, rozhodně si to dejte v originále! " It´s between you, me and Mr. Soon-will-be-living-the-rest-of-his-motherfucking-life-in-agonizing-pain rapist here ".

Poslední pokušení Krista

Poslední pokušení Krista (1988)

Asi vůbec nejhlubší film, co jsem viděl. Nikdy jsem docela nepochopil, co církvi vadí na tak jednoznačně prokřesťanským díle. Jsem ateista, ale v době, kdy jsem to viděl prvně, to na mě mělo obrovskej vliv a možná ještě větší ten humbuk, co klér kolem toho vyvolal. K NIM jsem teda patřit nechtěl. No nic. Dávám dvacet sedm hvězdiček a ani o jednu míň...

12 opic

12 opic (1995)

Nejlepší film pana Gilliama, skoro nevěřím, že ten samej člověk natočil Brothers Grimm. Inu co. Ani nespočítám, kolikrát už jsem tohle megadílo viděl, a stejně nedokážu na sto procent říct, že mám jasno v těch časovejch posloupnostech. Bradley Pitt i kdyby už nikdy od tý doby nic nehrál, má u mě navždy velký plus za toho bezvadnýho magora, co tady vystřihnul. Madeleine Stowe je v nejlepších letech a Willis? Tak takhle by hrál, kdyby ho někdy před dvaceti lety nezaškatulkovali a nezahodili klíč, kterej jen jednou našel Gilliam a někde kolem toho klíče prošel i Tarantino. Absolutní klenot, kterej nemá chybu, to je 12 Monkeys. GERMS!

Blade Runner

Blade Runner (1982)

Docela legrace projít si komentáře k tomuhle filmu. Hned se pozná kdo má radši Ridleyho a kdo Tonyho, komu je dvacet a komu už dlouho ne, koho fascinujou neustálý holubice a komu připadaj trapný. U mě je Blade Runner za pět kusů, protože mý odpovědi jsou: Ridley, už dlouho ne, trapný.

Crash

Crash (2004)

Nádhera. Zážitek. Při jedný scéně se mi zastavilo srdce, tak tu si budu pamatovat navěky... Bravo Haggis!