Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní

Recenze (5 954)

plakát

Jako letní sníh (2021) 

Zobrazení požáru je tak špatné, že jsem rehabilitovala televizní triky osmdesátých let minulého století, o nichž jsem se domnívala, že byly tím nejhorším, co kdy mohla obrazovka v této oblasti nabídnout. Nejzábavnější byly části, kdy se pánové setkali v ateliéru a Komenský vyprávěl o svém životě. Hrané vsuvky již za moc nestály. Herecky vše kolem sebe válcuje Bareš.

plakát

Běžná selhání (2022) 

Sci-fi se u nás vidí málokdy, takže se na každý takový filmový kousek vrhám se značným nadšením. Musím říci, že nadšení mě během sledování trošku přešlo, ale nepochybné kvality režie snímku ho posouvají o level výš. Náhodně se zde setkávají tři ženy, jejichž citový svět je nějakým způsobem pochroumaný. Město postihuje neznámá katastrofa, která může být signálem nejen ke změně města samotného, ale především života jeho obyvatel. A je na divákovi, jestli si vyhodnotí, že to nové je pozitivní, nebo staré bylo zbouráno zbytečně.

plakát

Atlas ptáků (2021) 

Někdy méně znamená více. Omerzu se pokusil rozkročit mezi slaboduchou krimi, nevydařeným vztahovým dramatem a nudnou snahou o umělecký film. Naštěstí se mu na režijní stoličce daří mnohem více, než za scenáristickým stolem, takže nakonec vzniknul lehce nadprůměrný film.

plakát

Parlament (2020) (seriál) 

Skvělý rozjezd, první série byla fantastická zábava. Druhá se více věnovala pletichám, než humoru, ale stále měla i šmrnc. Třetí série byla z jiného, značně nepovedeného, těsta.

plakát

Parlament - Série 3 (2023) (série) 

Tohle nebylo nutné, především postava Torstena klesla na samé dno.

plakát

Tom of Finland (2017) 

Plytký scénář by nezachránila ani špičková režie. Karukoskiho je taková průměrná. Herecké výkony jsou slušné. Nejzajímavějším na celém filmu zůstávají Laaksonenovy obrázky.

plakát

Parlament - Série 1 (2020) (série) 

Schytal to Evropský parlament, ale totéž by se dalo zřejmě natočit i o parlamentech jednotlivých členských zemí. Rozkošně skeptické, značně satirické a velice poučné v oblasti, jak funguje politika. Zamilovala jsem do britské poslankyně.

plakát

Zákon Helena (2016) 

Naivně jsem očekávala, že dokument se bude věnovat práci policistky. Ta by se dala shrnout do jejího vyjádření, že je zbytečná. Zbytek je oslavou gaunerů pomocí rozhovorů s nimi.

plakát

Nechte ho jít (2020) 

Scénář patří do kategorie prostinkých, režie je celkem slušná, především v začátku se mi líbily všechny šikovně vystavěné zkratky. Costner sice stárne, ale nic mu to neubírá na charismatu. Což je popravdě asi tím největším tahákem tohoto snímku. Ovšem pouze do doby, než se seznámíme s novou rodinkou bývalé snachy ústřední dvojice. Z těch by měl radost i Tarantino. Určitě bych se lépe bavila, kdyby se film déle odehrával v Dakotě a méně se věnoval nezábavnému zbytku.

plakát

Svatá (2024) (TV film) 

Nebýt až komiksově napsané postavy superhrdinky novinářky (že by to byla inspirace v Supermanovi?), na které je mi sympatické snad jen to, že nenosí spodní prádlo na tom svrchním, musela bych dát plný počet hvězd. Vše jednoznačně táhne Bohdalová, která si odmítá připustit nějaký věk a hraje, až se z ní kouří. Po několika desítkách let stále stejných zlých komunistů a andělských oponentů se konečně zjevila postava rozporuplná, která si nenese stigma černobílosti. Jedno mě mrzí, že je to film pouze televizní a nedostane se do kin.