Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (239)

plakát

matka! (2017) 

Upřímně nevím, co zamýšlel Darren Aronofsky u tohohle filmu, když ho tvořil. On je režisérem takových skvostů jako je Requiem za sen a pak přijde tohle. Nevím, jestli to mám brát jako horor, thriller, drama nebo spíš psycho. Nejlépe asi všechno dohromady, ale vůbec mě to nezaujalo. Jediné, co mě trochu zaujalo, je herecké obsazení. Jennifer a Javier jsou zkušení herci a nedá se jim moc vytknout, ale samotný příběh a námět mě vůbec nezaujali. Bohužel herci nejsou ale všechno a to hlavní mi tady chybí, proto nemůžu dát víc než 3/10

plakát

Duch (1990) 

Hodně povedená míchanina romantiky, dramatu, komedie, thrilleru i mystery. Patrick Swayze a Demi Moore skvěle ztvárnili pár, který se miluje doslova až za hrob. Já bych ale vyzdvihl především komediální výkon Whoopi Goldberg - ta její falešná vědma, která oblbuje lidi pěknými kecy a náhle uslyší hlas skutečného ducha, který ji navíc dost nevybíravě přinutí ke spolupráci, ta je prostě nezapomenutelná. 8/10

Poslední hodnocení (2 099)

Mr. Brooks (2007)

22.07.2024

matka! (2017)

21.07.2024

V údolí Elah (2007)

20.07.2024

Pevné pouto (2009)

19.07.2024

Duch (1990)

18.07.2024

Chceš mě, chci tě (2009)

17.07.2024

Na ostří nože (1997)

16.07.2024

Noc patří nám (2007)

15.07.2024

Volání o pomoc (2007)

14.07.2024

Reklama

Poslední deníček (4)

CENY AKADEMIE 2024

V noci z 10. března na 11. března se uskutečnilo už v pořadí 96. ročník předávání Oscarů klasicky v Kalifornii v Los Angeles v sále Dolby Theatre Hollywood. 

Celým večerem nás provázel Jimmy Kimmel, který si před samotným zahájením střihl malou roli v minifilmu, který měl celý večer odstartovat, a myslím že se to povedlo. Mělo to humor a myslím, že všem v sále to nabudilo skvělou náladu. Hlavně teda asi Margot Robbie.

Celkově bylo naplánováno 23 kategorií, kde se sošky budou udělovat. Stejně jak tomu bylo u Zlatých glóbů, tak i tady nejvíc nominací dostal film Oppenheimer. Ten mohl dostat celkově až 13 ocenění. Hned za ním s celkovými 11 nominacemi se umístil film Chudáčci a na třetím Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce s 10 nominacemi. 

A výsledky podle mě nebyly nějak extra překvapivé. Nebo aspoň mě nepřekvapily a jsem s nimi nadmíru spokojený. 

V kategorii NEJLEPŠÍ FILM bylo celkově deset nominací (American Fiction, Anatomie pádu, Barbie, The Holdovers, Zabijáci rozkvetlého měsíce, Maestro, Oppenheimer, Minulé životy, Chudáčci a Zóna zájmu). Z těchto zástupců mi byl hned jasný vítěz a skutečně se jím stal OPPENHEIMER. Tento film neměl skoro žádnou konkurenci. Jediný, kdo ho mohl podle mě sesadit z trůnu jsou Chudáčci

V kategorii NEJLEPŠÍ REŽIE bylo nominací už o něco méně. Celkově jich bylo pouze pět (Christopher Nolan, Justine Triet, Martin Scorsese, Yorgos Lanthimos a Jonathan Glazer). Sošku si nakonec odnesl CHRISTOPHER NOLAN s filmem Oppenheimer. Za toto ocenění jsem velice rád, protože Nolan patří k jednomu z nejlepších režisérů a konečně až po jeho několika filmech si taky už odnáší oskarovou sošku, která mu určitě chybí na poličce. Naprosto zasloužený oskar.

A to stejné máme i v kategorii NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON. Nominací máme opět pět (Bradley Cooper, Cillian Murphy, Colman Domingo, Jeffrey Wright a Paul Giamatti). Z těchto adeptů si odnáší sošku opět Oppenheimer a s ním CILLIAN MURPHY. Za něj jsem taky rád, protože mi přijde, že Murphy je docela nedoceněný herec. Přitom se ale jedná o výborného herce, který má na kontě filmy, které fakt stojí za vidění. 

V kategorii NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON jsme mohli vidět v nominacích následujících pět hereček: Annette Bening, Lily Gladstone, Sandra Hüller, Carey Mulligan a Emma Stone. V této kategorii jsem se trochu bál, kdo se stane vítězem, protože tu jsou hned dvě silné adeptky. A to právě Emma Stone a Lily Gladstone. Obě dvě herečky v posledním filmu předvedly naprosto skvělý výkon, ale mým favoritem se stala Emma Stone. Proč nebo důvod, to rozebírám v recenzi na film Chudáčci. Nakonec se vítězem přece jenom stala právě EMMA STONE a z ní mám za celý večer asi největší radost. 

Z celého večera se absolutním králem stal jednoznačně OPPENHEIMER, který si odnesl celkem sedm ocenění a to absolutně právem. Hned za ním se umístil film Chudáčci, který si odnesl čtyři sošky. Naprosto gratuluji!

Kdo je za mě za celý večer naopak docela zklamáním, tak je Barbie a Zabijáci rozkvetlého měsíce. Barbie proměnila nominaci v úspěch pouze v jedné kategorii a Zabijáci bohužel ani v jedné. 

Tento rok ve mě zanechal rozhodně spokojenost a pozitivní dojem. Všechny nominace, ceny a všechno kolem bylo spravedlivé tak, jak to má být. Zároveň celý večer přinesl spoustu vtipných momentů ať už nahý John Cena nebo třeba rozbitý zip Emmy Stone. Všechno tohle bylo ale pod pokrývkou profesionály, takže celý večer ve výsledku působil seriózně a jednal se podle mě o jeden z nejlepších ročníků. 

CENY AKADEMIE 2024