Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Sportovní
  • Krimi

Poslední recenze (3)

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série) 

"There is a God and there are the Peaky Blinders. We own the ropes. Who is gonna hang us now, eeeeh?" Ano, vskutku. Rodina Shelbyovic je rok od roku silnější a silnější, stejně tak se seriál sérii od série dostává na vyšší úroveň. "You are not a God!" -"No, I am not a God... Not yet..." Ano, Tommy Shelby sice ještě bůh není, ale jeho představitel Cillian Murphy se svými hereckými výkony už ano. Stále šílenější Arthur (Paul Anderson) je těsně za ním a vůbec celý zbytek hereckého obsazení je naprosto neskutečný - Finn Cole, Aidan Gillen, Sam Claflin, Anya Taylor-Joy, atd, atd. Vlastně jediná věc, proč by 5. sérii diváci nemuseli tak vřele přijmout, je fakt, že tématiku italské mafie a vendety z grandiózní 4. série vystřídalo politikaření a rodinné vztahy. Jsem milovník všech Kmotrů, Goodfellas, Casina, Scarface, Bronx Tale, The Departed atd, čímž mě asi 4. série bavila o kousek víc, ale stejně tenhle počin dopadl naprosto fenomenálně. Krach na burze, kapitalista si hraje na socialistu, aby mohl shodit komunisty, fašistům se začně líbit převlečený kapitalista, kapitalista nesnáší fašisty, a tak využívá svého vlivu. Do toho máme nehezké sny o Black Cat aka kryse zrovna, když se Michael (Finn Cole) vrátí z USA s roztomilou kočičkou. Manželské šarády, čím dál větší bordel v rodině a člověk už si není jist, jestli Tommy stále plánuje, nebo už je prostě jenom na konci svých sil. Všemu dávají korunu dva cliffhangery z posledního dílu, které mě s prominutím poslaly na prdel. Tohle byl prostě jeden velký orgasmus. Ať už je 6. série! Nejlepší epizody: 5x04, 5x06. Nejoblíbenější postava: Aberama Gold (Aidan Gillen). Celkově: 100/100

plakát

Tenkrát v Hollywoodu (2019) 

90. léta jsou dávno pryč, ale přesto tu vycházejí stále originální vynikající filmy, co jsou bez klišé a umí šokovat i pobavit. Lidé, jako je Tarantino, by chtělo klonovat. Naprosto rozumím lidem, kteří jsou zklamáni. Pokud člověk nehltá atmosféru a hudbu konce 60. let a nemá větší povědomí o Mansonově rodině či hippies, může být z filmu zklamán. Jenže právě s těmihle aspekty si režisér vyhrál dokonale. Celý film do nás Quentin cpal skvělou muziku, krásné scenérie Hollywoodu, naprosto hvězdné herecké obsazení, kde i herci jako je Al Pacino, hrajou druhé housle, a chvilkami nás táhlými nic neříkajícími scénami skoro nudil. I já jsem byl před závěrečnou scénou znuděn a občas se koukal po hodinách, což u Tarantina obvykle nedělám. Jenže nechtěl on nás tu chvíli nudit schválně? Neměla nakonec většina táhlých scén svůj smysl? Začalo mi být čím dál více líto roztomilé Sharon aka Margot Robbie, se kterou jsem tušil, jak to asi dopadne. Film se do poslední chvíle tváří, že je naprosto věrným zobrazením skutečné události a NAJEDNOU!!! Najednou přijde jedna z nejlepších závěrečných scén, jaké jsem vůbec kdy na plátně viděl. DiCapriův plamenomet, Pittova konzerva a hlavně cigareta napuštěná LSD? Při pohledu na tyhle dva herecké bohy jsem chvilku uvažoval nad tím, jestli náhodou nejsem homosexuál. Možná to nebyl nejlepší scénář, co Quentin kdy napsal (tvrzení DiCapria), ale uznejme si, že nás ten filmový génius zase všechny dostal. Někoho víc a někoho míň.

plakát

MOST! (2019) (seriál) 

Luďan není rasista, on je jenom debil. Pavel/Dáša má pěkně vytvarovanou pičku a když je rozrušený/á, tak mu/jí trochu přeskakuje hlas. Čočkin má podnikatelský talent, ale nemá wifinu. Faráře by nikdo neměl poslouchat, když je opilý (což je furt). Eda mrdal v bordelu... No fakt!!! Romanka je jako tramvaj z Mostu do Litvínova a navíc nenosí vlasy do palmičky. Franta je cigán, ale domestikovanej. To ty jeho bratranci z Chánova ještě ne. Třeba Lacovi se furt něco nelíbí, ty jo. Tonda to zase se Snědou tísní myslí vážně, ale na rozdíl od Luďana není koordinátor. A Ilonku už Luďan dávno nevytočí. Teď ale hlavní věc: co na to diváci? S výjimkou takovejch těch "konzervativních" (v čele s panem poslancem Foldynou) slintají blahem! DYCKY MOST! Nejlepší epizoda: 1x04. Nejoblíbenější postava: Luďek Říha (Martin Hofmann). Celkově: 95/100

Poslední hodnocení (1 180)

Mariňák (2005)

27.06.2024

Neporazitelný (2021) (seriál)

06.06.2024

Duna: Část druhá (2024)

21.05.2024

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

11.03.2024

Duna (2021)

04.03.2024

Napoleon (2023)

04.03.2024

Gran Turismo (2023)

25.02.2024

Rédl (2018) (seriál)

14.02.2024

Bod obnovy (2023)

11.02.2024

Reklama

Poslední deníček (1)

Pocta pro Game of Thrones

GoT: TOP 15 epizod

#15: 1x05 – The Wolf and the Lion

Hodnocení: 90 %

Tyrion je zajat a dává o sobě naplno vědět. „Tuhle postavu mám asi nejradši, snad mi dlouho přežije,“ říkal jsem si tehdy. První fight Cleganů na jezdeckém turnaji – asi nikdo nečekal, kam až se to jednou dostane. Celý díl uzavírá neukončený souboj Jaimeho s Nedem. Byl to bezcitnej princ Krasoň, ale svýho malýho brášky se zastává pěkně. Co se z něj asi vyklube?

 

#14: 4x09 – The Watchers on the Wall

Hodnocení: 90 %

K této epické bitvě se schylovalo dlouho. Souboj mezi vránami a divokými sjednocenými Mancem přinesl mnoho. Ta brutalita – kosa přes zeď, vybuchující barely, hořící mamuti. Souboj Tormunda s Thornem, Jona s Thennem, Janos Slynt, který se schovává ve spižírně. Musím uznat, že smrt Ygritte mě opravdu zasáhla. Jediný mínus téhle epizody vidím v tom, že během jeho sledování jsem myslel spíš na Kingslanding, protože mě osudy postav odtamtud zajímaly více. Je těžké hodnotit epizodu, která se nachází mezi fightem Oberyna s Horou a uprchnutím Tyriona z vězení.

 

#13: 7x04 – The Spoils of War

Hodnocení: 90 %

Radovánky Jaimeho, jak přechytračil Tyriona, dlouho nevydržely. Ještě pár vtipů Bronna o tom, že syn Randylla Tarlyho se jmenuje Dickon a už už tu máme velice rozčílenou Daenerys s drakem a hordou Dothraků. Z ničeho nic takovej masakr! „Pro ně to nebylo zabíjení, byl to sport!“ „Odjeď, ty idiote!“ Díky Bohu, že z toho Jaime i Bronn vyvázli.

 

#12: 2x09 – Blackwater

Hodnocení: 95 %

První velká bitva seriálu. To sakra stálo za to! Tyrion se ukázal jako hrdina a skvělý stratég. Joffrey potvrdil to, co se o něm už vědělo. Hound opravdu nesnáší oheň a sere na všechno v čele s králem. Bitvě prospěly krátké přechody z bitvy do sklepení, protože dialogy mezi Cersei a Sansou stály opravdu za to. „Chtělo by to víc takových bitev,“ říkal jsem si a naštěstí mi bylo dopřáno.

 

#11: 6x05 – The Door

Hodnocení: 95 %

Do téhle epizody jsem nevěřil, že by Branova linka nabídla ještě něco zajímavého. Jak moc jsem se mýlil. Hodorova smrt je jedna z nejsmutnějších a nejpromyšlenějších věcí, které se v seriálu odehrály. Člověk, který se stal v chlapeckých letech retardem, aby v budoucnu zachránil budoucího krále, který ještě ve vzdálenějším budoucnu nastolí mír. Opakování budoucnosti, já vím. Tohle měl ale G. R. R. Martin promyšlené proklatě dobře. Ještě, jak hezky zavařil cizím zněním. Honem dvěře! Honem Dveře! Hnm! Hodor! Také doporučuji pustit španělskou verzi.

 

#10: 5x08 – Hardhome

Hodnocení: 95 %

Absolutní špička jinak slabší 5. série. Jon Snow, který tuto sezónu celou táhnul, sundal pouta Tormundovi, aby spolu zachránili divoké. Kdo čekal něco takového? Úžasná bitva! To jsou přesně ty okamžiky, kdy divák kouká s otevřenou pusou a netuší.

 

#9: 7x06 – Beyond the Wall

Hodnocení: 95 %

Jeden z těch velmi kontroverzních dílů. Já na něj ale nedám dopustit. 7 statečných se vydalo za zeď, aby uloupilo jednoho kostlivce. V žádném jiném seriálu se divák tolik nebojí o život postav. Napětí od začátku až do konce a obrovská zábava. Nezapomínat taky na dialogy ze začátku epizody. Vypíchnul bych konverzaci Tormunda s Houndem.

 

#8: 4x06 – The Laws of Gods and Men

Hodnocení: 100 %

Co k téhle parádě říct? Tyrion se dostal do podobné šlamastiky, jako Ned Stark v 1. sérii. Prý zabil krále, a navíc proti němu stojí jeho otec Tywin, který si přeje jeho smrt. Jenomže za Tyrionem stojí jeho bratr. K tomu Tyrion na rozdíl od Neda Starka hru o trůny umí hrát báječně a jeho proslov u soudu byl ten nejlepší proslov, jaký jsme v seriálu viděli.

 

#7: 4x08 – The Mountain and the Viper

Hodnocení: 100 %

Oberyn Martell, skvělý charakter, který se v seriálu objevil teprve nedávno a určitě dlouho vydrží. Teď se zastal Tyriona a čeká ho souboj s Horou, kterej určitě vyhraje. No ne? Ne, nevyhraje. Jsme ve Hře o trůny. „Nenech mě na tomto světě samotnou.“ „Nikdy!“

 

#6: 4x10 – The Children

Hodnocení: 100 %

Tohle bylo finále! Jon šel vyjednávat po bitvě. Bran došel k cíli. Hound vysvětlil Brienne, že kurva nikde bezpečno není. Následující souboj byl čistá napínavost. Ta brutalita a její konec, kdy Arya, i přes jeho přání zemřít, Hounda opustila (a okradla!). Nestačilo by tohle už bohatě? Ne. Je potřeba ještě vyřešit linku v Kingslanding. Varys ukázal, že má srdce na správném místě a pomohl Jaimemu s osvobozením Tyriona. Srdceryvné rozloučení a co dál? Bohužel zamilovaní lidé dělají strašné věci. A tak byl nejmocnější člověk ze Západozemí zastřelen kuší na záchodě.

 

#5: 4x02 – The Lion and the Rose

Hodnocení: 100 %

4. série byla podle mého názoru tou nejlepší vůbec. A její nejlepší moment? Smrt Joffreyho. Princip, jak si autoři hráli s příběhem, byl úžasný. Udržet Joffreyho při životě 4 série v kuse, nechat ho páchat ty největší zvěrstva a zabít ho v době, kdy to divák čeká nejméně. Opravdová dokonalost a já tleskám ve stoje.

 

#4: 6x09 – Battle of the Bastards

Hodnocení: 100 %

Spoustu lidí se shodne na tom, že Battle of the Bastards je nejlepší bitva seriálu. Já bych řekl, že je to nejlepší bitva seriálové a filmové tvorby vůbec. Tady se tvůrci opravdu vyřádili. Ta brutalita a špína. Princip štěstí, kdy jeden na bojišti přežije několik minut pod palbou šípů a jiný při běhu spadne na meč, utopí se v bahně nebo ho pošlape dav utíkajících bojovníků. Šílený Ramsey, naivní Jon, obrovský Wun Wun, Rickon, který umí běhat jen rovně, nebo pomstychtivá Sansa. „Moji psy mi nikdy neublíží. Jsou to loajální bestie.“ To víš, že ano, miláčku.

 

#3: 1x09 – Baelor

Hodnocení: 100 %

Chvíle, kdy vám seriál ukáže, že umřít může jakákoliv postava. Ned Stark, hlavní postava, kladná postava, oblíbená postava. Hraje ho Sean Bean, nejznámější z herců. Varys se Neda zastává a radí mu, co udělat. Sansa se snaží za otce zaručit. Koneckonců je to budoucí žena krále. I Cersei ví, že popravit strážce Severu není dobrý nápad. Co se teda nakonec stane? Přesný opak toho, co by kdokoliv čekal. Jednalo se o jasné poselství: Bojte se o postavy, ať jsou pro příběh jakkoliv důležité.

 

#2: 3x09 – The Rains of Castamere

Hodnocení: 100 %

Bylo zvláštní vidět Edmura Tullyho na setkání lordů v posledním díle. Opravdu tenhle masakr mohl někdo přežít? Zkrátka měl štěstí, že byl ženichem. Robb Stark tehdy upřednostnil lásku před povinností. Všichni čekali, že se mu to asi vymstí, ale takhle? Tento typ emocí u seriálu člověk zažije málokdy. Nedá se to moc popsat, ale bylo to dokonalé!

 

#1: 6x10 – The Winds of Winter

Hodnocení: 100 %

Finále 6. série bylo podle mého vůbec to nejlepší, co nám seriál nabídnul. Většina lidí si zvykla na nepsané pravidlo předešlých sérií. 1.-8. díl buduje napětí, 9. díl je obrovský zvrat nebo bitva, 10. díl uzavírá v poklidu sérii. Jenže po Bitvě bastardů přišla tahle paráda. Díl začíná v Kingslanding, kde se čeká na Lorasův a Cersein soud. Do toho nám hraje píseň Light of the Seven, jejíž krásu nikdy nebudu schopen vyjádřit slovy. Cersei přišla o všechny spojence a vypadá to, že nemá šanci s posly víry nijak bojovat. Jenomže si v Rudé baště pije vínečko a nikam se nechystá. Margaery, budiž jí země lehká, byla jediná, co si všimla toho, že něco nehraje. Zkrátka výbuch septa, smrt Waldera Freye, korunovace Jona a konečný záběr na Daenerys, jak s mocnými spojenci pluje do Západozemí. Po právu nejlepší díl.