Poslední recenze (270)
Thunderball (1965)
Kvalitativně trochu sešup. Tvůrci jako by až příliš sázeli na nové inovace v podobě podmořského světa. Plán tajemného Blofelda vypadá zajímavě, ale trochu ho sráží poněkud nevýrazná postava záporáka Larga. Hlavním mínusem je ale hlavně režijně nezvládnutý závěr s podmořskou bitvou s harpunami, který je ale zase dobře nasnímán kamerou. Zrychlené záběry z Blofeldova unikajícího člunu na konci dnes spíše vyvolají úsměv.
Goldfinger (1964)
Patrně nejlepší bondovka vůbec. Klasika špionážních filmů. Už jen úvodní píseň od Shierley Bassey je skvostná. V porovnání s jinými díly, kde chce kde kdo ovládnout svět, mi Goldfingerův plán přišel, že měl hlavu a patu. Scéna s přepadením banky ve Fort Knox je nezapomenutelná. Conneryho výkon byl opět na jedničku. V době uvedení to musel být neskutečný hit. Z dalších dvaceti Bondů ještě Goldfinger asi překonaný nebyl.
Srdečné pozdravy z Ruska (1963)
Druhá bondovka jen potvrzuje, že 60. léta byla pro takový žánr jako dělaná. Zde musím vyzdvihnout velké množství charismatických a dobře zahraných postav. Nemluvným záporákem Grantem a jeho sovětskou velitelkou začínaje, sympatickým Kerimem Beyem konče. A především je tu Daniela Bianchi, moje nejoblíbenější bondgirl vůbec. Oproti minule přibyla značně i akce, jejímž vrcholem je závěrečná scéna se závodními čluny. Následující ničím nerušenou plavbu Bonda s agentkou Romanovovou bych si také nechal líbit.