Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Akční
  • Animovaný

Oblíbené filmy (9)

Pianista

Pianista (2002)

Pianista se Schindlerovým seznamem jistě stojí v čele filmů o holocaustu o tom není pochyb! Oscar Adriena Brodyho je více než zasloužený. Tenhle film je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl.

Volyň

Volyň (2016)

Sáhodlouhý začátek, kde se setkáváte s hlavními postavami, ale pokud vydržíte, tak za polovinou vlastně ani nechápete co jste si to pustily za mrazivě brutální film. U závěrečných titulků sedíte jako opaření a nemůžete si srovnat v hlavě, jak tohle lidi můžou dělat lidem, přičemž vám z toho bude opravdu nepříjemně na duši.

Pád Třetí říše

Pád Třetí říše (2004)

Pro nadšence do historie a fanatiky do Třetí říše jistě zásadní nedostatek tenhle film nevidět. Co se týče Bruna Ganze, tak tohle je rozhodně nejlépe zahraný Adolf Hitler, co jsem, kdy viděl. Kdyby nehrál samotného Adolfa Hitlera, tak si myslím, že je jeho výkon nominovaný na Oscara.

Město 44

Město 44 (2014)

Nechápu tolik kritiky, až na zpomalené scény je to bravůra. Máme se co učit v kinematografii od sousedů poláků.

Růžena

Růžena (2011)

Snímek o Tadeuszovi a Róze, které spojí smrt jejího muže v poválečném polsko-pruském pohraničí na pozadí s NKVD, polskými komunisty, bitím a znásilňováním ruským dobytkem, a aby toho nebylo málo, tak do všeho ještě vstoupý nemoc (rakovina). To je opravdu tvrdá kombinace. Smutný film o tom, že konec 2. světové války nebyl všude vysvobozením.

Saulův syn

Saulův syn (2015)

Peklo, peklo a pořád peklo. Zrůdnost z vlastního pohledu!!! Tenhle film si pustí málokdo, ale stojí za to.

Černá kniha

Černá kniha (2006)

Pro mě rozhodně jeden z nejlepších filmů o domácím odboji v čele s nádhernou Carice van Houten.